پرینت سه بعدی غذا با پرینترهای جدید

پرینت سه بعدی غذا با پرینترهای جدید

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

3drpinter

از این به بعد دیگه خیالتون در آشپزی راحت هستش. چون همون تکنولوژی که در ساخت اسلحه، اسباب بازی و حتی انگشترهای الماس استفاده شده بود، حالا قراره در پخت غذاهای خونگی هم استفاده شه. منظور همون تکنولوژی پرینت سه بعدیه که طی زمان کوتاهی همه گیر شده. و حالا قراره یکی دیگه از قابلیتای اون به دنیا عرضه شه. دستگاهی در راه س که به شما کمک می کنه هر دفعه بتونین بلااستثنا پیتزای کاملی درست کنین.

به گزارش آلامتو به نقل از فاکس نیوز ؛ شرکت بارسلوناییِ فعال در زمینۀ پرینت سه بعدی، Natural Machines، بزودی دستگاهی به اسم فودینی (Foodini) رو عرضه می کنه. فودینی یه پرینتر سه بعدی است که به آشپزها اجازه میده غذاهایی بدون کم و کاست رو پرینت کنن.

این دستگاه به کاربران امکان این رو می ده که از ۶ خوراکی و مادۀ اولیه واسه پرینت غذاهای دلخواه خود استفاده کنن. با فشار دادن یه دکمه، دستگاه شروع به تولید غذای شما با در نظر گرفتن الگوهایی که از قبل واسه اون تعیین کردین می کنه. به پیتزا، برگر یا حتی راویولیایی فکر کنین که شکل کامل و بدون نقصی داشته باشن. دقیق ترین غذاهایی که تا حالا دیدین. و خبر خوب اینه که فودینی بگونه ‏ای طراحی شده که آشپزهای خونگی هم بتونن بدون هیچ سختی ای ازش استفاده کنن. این دستگاه، که تا حدی به یه فر کوچیک شباهت داره، هم اینکه می تونه فعالیتای مفیدی واسه آماده سازی و تزئین غذا انجام بده. مثلا با کمک اون می تونین یه کیک رو اون طور که دوست دارین تزئین کنین.

این مطلب را هم بخوانید :  پردرآمدترین مشاغل برای زنان

البته، فودینی کاستیای خاص خود رو هم داره. مثلا تو یه زمان تنها می تونه با به کار گیری یه ماده پرینت بگیره، پس در بین پرینت گرفتن باید مادۀ مورد استفاده رو با به کار گیری دکمه های روی دستگاه تغییر بدید. کمبود دیگه فودینی اینه که فقط می تونه مواد رو ترکیب کنه و نمی تونه اونا رو بپزه. پس نمیشه همۀ کار رو به اون سپرد.

با اینحال کمبود ها، این دستگاه ایدۀ بسیار فوق العاده‏ای داره چون که تولید غذا رو خودکار می گردونه، هم اینکه به آشپزها اجازه میده چیزایی رو درست کنن که بدون وجود فودینی هیچوقت امکانش رو نداشتن. البته همه میدونیم که این تنها شروع راه س و به زودی شکل های جور واجور و اقسام این پرینترها در راه هستن. قراره که فودینی بهار امسال با قیمت ۱۴۰۰ دلارعرضه شه.

اختصاصی