پربازدیدترین سایتهای اینترنتی دنیا در کشورهای مختلف

پربازدیدترین سایتهای اینترنتی دنیا در کشورهای مختلف

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

به کار گیری گوگل به بخشی از زندگی روزمره خیلی از مردم تبدیل شده طوری که بعضی از کشورها از نام اون به عنوان فعل جستجو کردن استفاده می کنن، اما یه نقشه جدید نشون میده که چه کشورهایی از کدوم سایتهای اینترنتی بیشتر استفاده می کنن.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، در نقشه ای که از راه محققان موسسه اینترنت آکسفورد تولید شده اطلاعات میلیونها نفر از کاربران اینترنت در سراسر دنیا نشون میده که گوگل در ۶۲ کشور جهان پربازدیدترین سایت حساب می شه.

فیس بوک در ۵۰ کشور جهان پربازدیده اما سومین رده در این نقشه به بایدو موتور جستجوی چین اختصاص داره که فقط در دو کشور محبوبه.

دکتر مارک گراهام و استفانو دی ساباتا از موسسه اینترنت آکسفورد واسه رسیدن به تعداد بازدیدکنندگان تعداد بازدیدهای روزانه رو به صورت میانگین محاسبه کرده و تعداد بازدید هر صفحه از یه سایت رو تو یه کشور خاص به مدت یه ماه در نظر گرفتن.

در این نقشه رنگ گوگل قرمز، رنگ فیس بوک آبی، رنگ یاهو بنفش و رنگ بایدو سبز انتخاب شده

اطلاعات این نقشه دوره آگوست و ژوئیه سال جاری رو دربرگرفته و از اطلاعات ارائه شده از راه سایت تحلیلی شرکت آلکسا استفاده کرده.

در این نقشه هر رنگ نشون دهنده پربازدیدترین سایت در اون کشور و اندازه کشورها غیرواقعیه، چون که نقشه کشورهایی که در به کار گیری یه موتور جستجو انحصاری عمل میکنن رو با بزرگ نمایی در اندازه نشون داده.

موتور جستجوی چینی بایدو در کره هم محبوبیت داره و از Naver موتور جستجوی این کشور هم پیشی گرفته. موتورهای جستجو پربازدیدترین سایتها رو درمیون کشورای جور واجور تشکیل دادن اما درمیون این موتورهای جستجو ، شبکه اجتماعی فیس بوک مخصوصا در غرب و بعضی کشورها چون مغولستان و نپال از جمله سایتهای پربازدید هستش.

این نقشه از راه محققان موسسه اینترنت آکسفورد با به کار گیری اطلاعات کاربران جهان به اینترنت تولید شده و نشون میده که گوگل در ۶۲ کشور جهان پربازدیدترین سایت هستش

هم اینکه براساس این گزاش روزنامه الوطن پربازدیدترین سایت فلسطین، سایت خدمات نامه الکترونیک Mail.ru پربازدیدترین سایت در قزاقستان، شبکه اجتماعی VK پربازدیدترین در بلاروس و موتور جستجوی یاندکس پربازدیدترین سایت روسیه س.

سایت تحلیلی الکسا اطلاعات چندانی درباره کشورای زیر صحرای آفریقا ارائه نکرده. با اینکه بیشتر کشورهایی که دارای جمعیت اینترنتی هستن پوشش داده شده. مثلا کنیا، ماداگاسکار، نیجریه و آفریقای جنوبی بیشتر از گوگل استفاده می کنن اما فیسبوک در غنا، سنگال و سودان محبوبیت بیشتری داره.

noindex