واسه مراقبت از پوست خود چقدر هزینه میکنین؟ شاید بعد از خوندن این مقاله، درمورد هزینه هایی که واسه زیبایی و مراقبت از پوست خود میکنین تجدید نظر کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ وقتشه اجناس پوستی رو که اصلا نمی دونین ترکیباتشان چیه دور انداخته و از اجناس به طور کامل طبیعی استفاده کنین. اگه بدونین که ماست و قهوه و عسل و… چه تاثیراتی روی پوست می ذارن حیرت زده میشین. بیایید نگاهی به اثرات و فواید این اجناس واسه پوست بندازیم.

واسه لکه های مزاحم

ماست یونانی استفاده کنین: کمی ماست یونانی پرچرب روی لکه ها بزنین تا کم رنگ شن، باکتریا از بین برن و روزنهای پوست کامل تر شن. اسیدلاکتیک موجود در ماست سلولای مرده پوست رو از بین برده و چربی اون پوست رو تغذیه می کنه. واسه این که این اثرات روی پوست اعمال شه حتما از ماست پرچرب استفاده کنین

واسه دندونای زرد

پوست پرتقال استفاده کنین: به آرومی پوست پرتقال رو روی دندانا بکشین تا به صورت طبیعی دندانا سفید شن. اسیدسیتریک موجود در پوست پرتقال لکه های روی دندون رو نابود می کنه. پس از استفاده، دندانا رو با آب بشوئید و تا یه ساعت پس از اون مسواک نزنین چون مینای دندون رو نابود می کنه.

واسه جوشای صورت

سرکه سیب استفاده کنین: شاید مصرف اون بوی باحالی نداشته باشه اما چون که صورت از جوشا خلاص می شه ارزشش رو داره. با به کار گیری پد صورت، اون رو به صورت زده و منتظر بمونین تا خشک شه. سرکه روزنهای پوست رو تنگ کرده و باکتریا رو نابود می کنه.

واسه پوستای خشک

عسل طبیعی استفاده کنین: یه قطره عسل به کرم مرطوب کننده شب خود اضافه کنین تا اثر مرطوب کنندگی بیشتری روی پویت بزاره.

واسه رژگونه و رژلب طبیعی

چغندر استفاده کنین: چغند تازه رو به عنوان رژلب و رژ گونه استفاده کنین. به این صورت که یه تیکه چغندر رو روی لبا و گونه ها بکشین یا کمی روغن نارگیل روی پد صورت بزنین بعد قبل از استفاده چغندر رو روی پد بکشین.

واسه درخشندگی موها

بکینگ پودر استفاده کنین: وقتی موها درخشندگی خود رو از دست میده و حتی دوبار شامپو زدن هم مشکلی از اون برطرف نمی کنه، کمی بکینگ پودر استفاده کنین. مراقب باشین که بیشتر از یه بار در هفته این کار رو انجام ندین.

واسه سلولیتا

پودر قهوه استفاده کنین: پودر قهوه رو به اسکراب سلولیت اضافه کنین. کافئین با انقباض رگای خونی گردش خون رو در سطح پوست زیاد می کنه. به خاطر همین در کرمای دور چشم هم از قهوه استفاده می کنن. پودر قهوه به مرور سلولیتا رو نابود می کنه.

واسه پوستای حساس

اسکراب صورت بلغور جو استفاده کنین: بلغور رو در مخلوط کن پودر کنین و به لوسیون پاک کننده صورت قبل از استفاده اضافه کنین. هنگام استفاده به غیر از دور و بر گوش با حرکات گرد روی صورت بمالید.

واسه پاک کردن آرایش

روغن نارگیل استفاده کنین: روغن نارگیل خیلی راحت آرایش چشم رو پاک می کنه. روغن نارگیل حتی لوازم آرایشی ضدآب رو هم خوب پاک می کنه. قسمتای دور و بر چشم رو لایه برداری و مرطوب می کنه. اول کمی روغن با انگشتا به چشم مالیده و بعد با پد اون رو پاک کنین. می تونین شبا کمی روغن نارگیل روی پوست بمالید تا تاثیر بیشتری داشته باشه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

بدونیم جوون سازی پوست زیبایی پوست

Categories:متفرقه
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *