یک روش درمانی جدید و امید بخش برای آسم

یک روش درمانی جدید و امید بخش برای آسم

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

یبوست یه مشکل تقریبا شایع بوده و البته تا حدی هم رو مخه که در بعضی افراد حتی ممکنه به یه مشکل روزمره تبدیل شه.

یه روش درمانی جدید و امید بخش واسه آسم

به گزارش ایسنا، این روزا یبوست تنها مشکل سالمندان یا میانسالان نیس بلکه خیلی از جوانان هم با علائم و مشکلات اون درگیر هستن.

به گفته پزشکان و کارشناسان گوارش، این آسیب دلایل متنوعی می تونه داشته باشه که یکی از مهمترین اونا از دست دادن فیبرخوراکی موجود در رژیم غذاییه.

دکتر ویرال پاتراوالا از کارشناسان معده و روده در مرکز تخصصی مایوکلینیک در این باره گفت: مصرف فیبرخوراکی در غذای روزانه به خروج مدفوع از روده ها کمک می کنه اما وگرنه حرکت مدفوع در روده ها به سختی صورت می گیرد و فرد رو با مشکل روبرو می کنه. هم اینکه مشکلات تیروئیدی مثل پرکاری این غده و تغییرات هورمونی در بدن هم عوامل موثر در بروز یبوست هستن.

به گزارش پایگاه اینترنتی لوموسیتی، بقیه علائم شایع یبوست، نبود مصرف کافی مایعات، از دست دادن ورزش، عادات ضعیف روده ای و مصرف الکل و نوشیدن زیاد قهوه که هر دو آب بدن رو کاهش میدن. هم اینکه دچار شدن به سندرم روده تحریک پذیر هم موجب یبوست می شه. علاوه بر این عوامل دکتر پاتراوالا از عامل دیگری نام برده که به طور غیرمستقیم در بروز یبوست موثره.

ایشون می گوید: استرس مستقیما عامل بروز یبوست نیس اما می تونه ریتم بدن رو که عامل حرکات منظم روده بزرگه تغییر داده و این حرکات دودی شکل به درد بخور رو کم کنه. هر چند هنوز هیچ مطالعه ای وجود نداره که ثابت کنه استرس عامل بروز یبوسته اما در مبتلایان به سندرم روده تحریک پذیر استرس می تونه موجب یبوست یا اسهال و یا هر دوی اونا شه. هم اینکه دربیماران دیابتی و تیروئیدی حرکات روده ای کمه که با استرس این حالت شدید شدن می شه.

بازنشر :