پنج زبان مشکل دنیا برای یادگرفتن + عکس

پنج زبان مشکل دنیا برای یادگرفتن + عکس

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

زبون شناسا با مقایسه عناصر جور واجور زبون های دنیا مانند دستور زبون، صرف افعال و تعداد الفباها به دسته بندی زبون های زنده دنیا براساس اندازه سختی آموختن اونا کرده ان و پنج زبون عربی، چینی، ژاپنی، کره ای و مجارستانی رو به عنوان مشکل ترین زبون های دنیا دسته بندی کرده ان.

اگه تا پنجاه سال پیش “باسواد بودن” به معنی سواد خوندن و نوشتن و بلد بودن چهار عمل اصلی ریاضیات بود اما در دنیای مدرن معیارهای دیگری هم به اون اضافه می شه تا با سواد بودن سخت تر از ده های گذشته باشه. دونستن یه زبون خارجی یا بلد بودن کار با کامپیوتر و به کار گیری اینترنت رو میشه از دیگر معیارهای باسواد بودن به حساب آورد.

به گزارش دادنا و به نقل از سایت ThirdAge،  با این حال یکی از کارای زمانبر و تقریباً مشکل آموختن زبانی به غیر از زبون مادریه و هیچ زبانی واسه یادگیری سخته اما آموختن همه زبانا به یه اندازه مشکل نیستن و بعضی از زبون شناسا پنج زبون زنده دنیا رو جزو مشکل ترین زبانا واسه آموختن انتخاب کردن. اینکه به چه دلیل این زبانا به عنوان مشکل ترین زبانای زنده دنیا واسه آموختن انتخاب شدن به فاکتورهایی مانند اندازه دوری و اختلاف با زبون مادری، چگونگی نوشتن الفبای و گویش اصوات اون برمیگرده. این زبون مشکل دنیا  عبارتند از:

۱- زبون عربی

زبون عربی شباهت بسیار کمی به زبانای هندی و اروپایی داره. اصوات در این زبون بسیار مهم هستن اما شباهت بسیار زیادی بهم دارن طوری که با کمی تغییر صوت ممکنه معنی جمله به کلی عوض شه. زبون عربی بزرگ ترین عضو از شاخه زبون های سامیه و با زبون های عبری و آرومی هم خونواده است و یکی از شش زبون رسمی سازمان ملله. ای زبون، زبون رسمی ۲۵ کشور دنیاس و حدود ۳۲۰ میلیون نفر گویشگر داره.

۲- زبون چینی

 

زبون چینی اصطلاحاً یه زبون تونال “Tonal Language” است به این معنا که با تغییر زیر و بم صدا معانی واژگان هم تغییر می کنه. هم اینکه وجود هزاران کارکتر و سیستم پیچیده خط چینی به سخت تر شدن آموختن این زبون منجر شده. زبون مادری حدود یه پنجم مردم جهان یکی از شکل های جور واجور زبون چینیه.

۳- زبون ژاپنی

 

واسه آموختن زبون ژاپنی هم باید مانند زبون چینی هزاران کاراکتر رو به ذهن سپرد. سه سیستم متفاوت نوشتن و دو سیستم هجابندی واسه این زبون هست که یادگیری این زبون رو مشکل تر کرده. این زبون حدود ۱۳۰ میلیون گویشگر داره.

  ۴- زبون کره ای

 

واسه کسی که گذشته آسیای شرقی نداره آموختن زبون کره کار واقعاً مشکلیه. ساختار بسیار متفاوت دستور زبون و چگونگی تغییر افعال در زمانهای جور واجور به درستی گیج کننده س. واسه نوشتن به این زبون هم باید همون هزاران کاراکتر مشابه زبون خط چینی رو آموخت. این زبون حدود هشتاد میلیون گویشگر داره.

۵- زبون مجارستانی

 

در زبون مجارستانی اسم در هفت حالت مونث و مذکر و خنثی و … صرف می شه. زبون مجارستانی هم اینکه جزو “زبانای جداگونه” حساب می شه بدین معنا که واقعاً هنوز مشخص نشده که ریشه های این زبون از کجاس و برخلاف بقیه زبانهای عادی در اروپا ریشه لاتین نداره. این زبون ۱۳ میلیون گویشگر داره.

دادنا زبون چینی