پنج دلیل عمده سوزش چشم؟

پنج دلیل عمده سوزش چشم؟

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

سوزش چشم

پنج دلیل کلی سوزش چشم شامل عوامل محیط زیستی، مریضی، عفونت، عوامل شیمیایی و اسیدی و جراحت در چشم هستش.

به گزارش ایسنا، سوزش، سرخ شدن، خارش و اشکی شدن چشم می تونه در صورت نبود درمان منتهی به مشکلات جدی در فرد شه.

پنج دلیل کلی سوزش چشم یعنی: عوامل محیط زیستی، مریضی، عفونت، عوامل شیمیایی و اسیدی سوزش آور و جراحت در چشم. عوامل محیط زیستی مثل آلودگی هوا، دود سیگار یا گرد و غباره که موجب سوزش و آلرژی می شن. عوامل سوزش آور چشم مواردی مثل مصرف مواد شیمیایی، صابون، به کار گیری لنز آلوده و یا استفاده دائم از لنز رو شامل می شه.

عفونت مانند pinkeye می تونه ویروس، باکتری و یا از نوع قارچی باشه. شما ممکنه به طور تصادفی چشم خود رو بخارانید و موجب سوزش چشم شید. چشم شما می تونه حتی وقتی که زیادتر از اندازه در برابر نور خورشید قرار میگیره هم بسوزد، شما ممکنه یه عفونت ویروسی و یا باکتریایی، سرماخوردگی یا آلرژی داشته باشین که باعث سوزش چشم شه و خشکی طولانی و دوره ای چشم هم ممکنه منتهی به سوزش چشم شه.

وقتی که یه سوزش طولانی یا تکراری رو تجربه می کنین و هیچی به درمون اون کمک نمی کنه، وقتی که دچار یه سوختگی با مواد شیمیایی میشین و یا چشم شما قرمز می شه و وقتی که چشم شما ترشحاتی رو تولید کرده و یا خونی می شه، باید به دکتر مراجعه کنین.

هم اینکه اگرمتوجه تغییراتی در بینایی و درد غیرقابل تحمل شدید، وقتی که شما یه آلرژی سختی رو تجربه می کنین، اگه مریضیایی چشمی مثل آب مروارید یا آب مشکی دارین، اگه سوزش چشم شما همراه با سر درد، تب و یا میگرنه و یا اگه گرفتار به دیابت هستین باید حتما واسه معاینه و درمان به چشم دکتر مراجعه کنین.

تشخیص و درمان:

اگه چشمون شما به طور دوره ای یا دائم خشک می شه شما می تونین با نظر دکتر از قطره و پماد استفاده کنین.

یه چشم دکتر می تونه به طور دقیق آزمایشاتی رو بکنه که مشخص می کنه شما در خطر دچار شدن به خشکی طولانی چشم هستین و این آزمایشات می تونه نوع درمان مناسب با چشم شما رو مشخص کنن.

وقتی که در برابر نور خورشید قرار میگیره از عینک آفتابی استفاده کنین و یا وقتی که در آب کلردار مشغول شنا هستین حتما از عینکای مخصوص استفاده کنین.

موقع کار با مواد شیمیایی مثل شویندها و سفیدکنندها باید از عینکای ایمنی آزمایشگاهی استفاده کرد و هم موقع شستشو مراقب باشین که صابون به داخل چشم نره و از دست زدن و یا مالیدن چشم دوری کنین.

عمل گذاشتن لنز درچشم باید رعایت نکات بهداشتی و با پیشنهاد چشم دکتر انجام بشه، لنزهای آلوده می تونه باعث عفونت و سوزش چشم شه.

چیجوری چشمامون رو تقویت کنیم؟

عینک بزنیم یا لیزیک کنیم؟

سلامت چشم دلیل خارش چشم