پنج اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

پنج اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

یادگیری زبون جدید

پنج اشتباه خطرناک در یادگیری زبون انگلیسی

  1. دقیق شدن و فوکوس کردن بر گرامر و قوانین دستوری

این بزرگترین و عادی ترین و بدترین مشکله . تحقیقات نشون میده که خوندن گرامر واقعا توانایی صحبت انگلیسی رو دچار اختلال کرده و به اون آسیب میرسونه. به چه دلیل؟ ساده س! چون گرامر انگلیسی به حدی پیچیده س که نمیشه اون رو حفظ کرده و براساس قانون ازش استفاده کرد.. و صحبت انگلیسی خیلی سریع تر از اون هستش که بشه به گرامر در بین صحبت کردن فکر کرد.

شما هنگام صحبت کردن فرصت کافی واسه فکر کردن و به یاد آوردن صدها و هزاران قوانین دستوری ندارین، که دستور درست رو انتخاب کرده و بعد ازش استفاده کنین.

نیمه چپ منطق گرای ذهن نمی تونه این کار رو انجام بده. شما باید با شهود خود و به صورت ناخودآگاه گرامر رو یاد بگیرین، درست مانند کودکان. و این کار رو می تونین با گوش دادن مکالماتی با گرامر درست به تعداد دفعات زیاد انجام بدین و این جور ذهن شما کم کم و خودکار یاد میگیره که از قوانین دستوری گرامر به درستی استفاده کنه.

  1. تلاش واسه صحبت کردن

هم دانش آموزان و هم آموزگاران اصرار دارن قبل اینکه زبون آموز آمادگی صحبت کردن رو به طور کامل داشته باشه، صحبت کنه. نتیجه اون هستش که بیشتر زبون آموزان به کندی انگلیسی صحبت می کنن و تسلط لازم رو در بین صحبت کردن از دست میدن.

تنها وقتی صحبت کنین که آماده صحبت کردن هستین، یعنی وقتی که این اتفاق به صورت طبیعی و خیلی راحت اتفاق بیفته مانند فارسی صحبت کردن. یادتون نره که صحبت کردن فرآیندی خودکاره بدون نیاز به فکر کردن و تلاش! هیچوقت به زور و تلاش صحبت نکنین، تحقیقات نشون میده که این کار اثرات منفی در صحبت کردن شما به جای می ذاره.

  1. فقط کتابای درسی رسمی رو یاد گرفتن

بدیش اینه ، بیشتر زبون آموزان تنها انگلیسی خشک و رسمی که در کتابای درسی و مدارس و موسسات یافت می شن رو مطالعه می کنن. مسئله اینجاس که که بیشتر بومی زبانا در بیشتر شرایط از این نوع انگلیسی استفاده نمی کنن.

بومی زبانا وقتی که با دوستان، فامیل، همکاران و بومی زبانای دیگه صحبت می کنن از انگلیسی غیر جدی استفاده می کنن که پر از اصلاحات، ضرب المثلا و واژه های عامیانه س. واسه ایجاد رابطه با بومیان ، شما نباید فقط به کتابای درسی تکیه کنین.. شما باید انگلیسی عامیانه رو یاد بگیرین.

  1. تمرکز برروی اصلاح اشتباهات

زبون آموزان و مدرسین بیشتر بر اشتباهات تمرکز دارن. اونا همیشه نگران اشتباهات هستن. اشتباهات رو اصلاح می کنن. در مورد اشتباهات عصبی و پریشون می شن.

تلاش می کنن به طور کاملً بدون عیب و خطا صحبت کنن. هیچکی، اصلا، کامل نیس. بومی زبانا هم همیشه اشتباه می کنن. شمام همین طور! به جای دقیق شدن و فوکوس کردن بر خطاها و جنبه منفی، به خود رابطه و صحبت کردن تمرکز کنین.

هدف شما “بی عیب” حرف زدن نیس، هدف شما رد و بدل کردن ایده ها و نظرات، اطلاعات و احساسات به یه روش روشن و قابل فهمه. بر ارتباطات تمرکز کنین، بر جنبه های مثبت تمرکز کنین. به این روش کم کم زمان اشتباهات خود رو اصلاح می کنین.

  1. تکیه بر موسسات آموزشی

بیشتر زبون آموزان به طور کاملً به موسسات زبون متکی هستن. اونا فکر می کنن که مدرس و موسسه مسئول موفقیت اونا هستن. اما شما به عنوان یادگیرندگان زبون انگلیسی همیشه مسئول موفقیت خودتون هستین. یه مدرس خوب می تونه به شما کمک کنه، اما در آخر شما مسئول یادگیری خودتون هستین.

شما باید درسا و مقالاتی رو پیدا کنین که موثر ان. باید هر روز به زبون گوش داده و هر روز مطالعه انگلیسی داشته باشین. باید احساسات خود رو کنترل کرده و پرانرژی و محرک باقی بمونین. باید مثبت و مثبت اندیش باشین. هیچ معلمی نمی تونه شما رو مجبور به یادگیری کنه. و این فقط بردوش خودتونه!

در حالی که این اشتباهات خیلی عادی هستن، حالا خوبیش اینه شما قادر به برطرف کردن اونا می باشین. وقتی که دیگه این اشتباهات رو تکرار نکنین، روش یادگیری انگلیسی تون به کلی از ان رو به اون رو می شه. سریع تر یاد می گیرین. صحبت شما بهتر می شه و از یادگیری انگلیسی لذت میبرین.

جمع آوری : آلامتو

به نقل از : انجمن دانلودها.کام

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر