پلکان‌های چند منظوره/خلاقیت در خانه

پلکان‌های چند منظوره/خلاقیت در خانه

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

خلاقیت و ارائه ایده های نو، یکی از عوامل مؤثر تو یه طراحی خوب و ایده آل است. استفاده بهینه از عناصر و فضای داخلی، نقشی پررنگ و قابل توجه در طراحی داخلی منازل اجرا می کنه. پلکانای دو منظوره بخاطر این طراحی شدن.

شاید فضای داخلی منزل بزرگ و جادار نباشه، شاید هم نه، فضا به اندازه کافی هست ولی با صرف کمی وقت و ذوق و سلیقه میشه از این فضا به شکلی بهینه تر هم استفاده کرد. در هر صورت یه طراح خوش فکر میتونه المانا و عناصر داخلی منزل یا محیط کار رو به شکلی مبتکرانه و در جهت مقاصد مورد نظر خود مورد استفاده بذاره.

خلاقیت در طراحی داخلی منازل

فضای زیر راه پله و پلکانا از جمله عناصری هستن که دست طراح رو واسه خلق جلوه ها و کاربرده های جدید باز گذاشته ان. در نگاه اول پلکان خود بخشی از فضای منزل رو به اشغال در آورده، اما در عین حال میشه از همین فضای اشغال شده هم به بهترین شکل ممکن بهره برد. چه این پلکان کوچیک و جمع و جور باشه و چه بزرگ و جاگیر، در آخر راهی واسه استفاده بهتر، پیش روی یه طراح خوش ذوق قرار می گیره.

خلاقیت در طراحی داخلی منازل

خلاقیت در طراحی داخلی منازل

خلاقیت در طراحی داخلی منازل

به همین مناسبت در ادامه همراه شما عزیزان به مرور تعدادی از ایده های خلاقانه طراحان داخلی میریم که از فضای این پلکانا به شکلی متفاوت بهره برده و زیبایی دیگری به اونا بخشیده ان.

۱. خونه ای در کره جنوبی که از راه گروه طراحی “mnlp” طراحی شده.

۲. این پلکان در آپارتمانی در لندن از راه “Craft Design” خلق شده.

۳. بازم طرح پلکان- کتابخونه ای قشنگتر در کره جنوب که از راه “Moon Hoon” طراحی شده.

۴. اسلو، نروژ- طرحی از “Jarmund/Vigsnæs Arkitekter

۵. خونه ای ساحلی در سیدنی، استرالیا- طراحی شده از راه گروه معماری لوئیجی روسلّی (Luigi Rosselli)

۶. خونه ای بازسازی شده در آمستردام- طراح: Marc Koehler Architects

۷. هلند و طرحی از گروه طراحی “Maxwan Architects

۸. دهکده گرینویچ، نیویورک- طراح: General Assembly

حالا خوبیش اینه خلاقیت و نوآوری عنصریه که هیچوقت از بین نمی ره. هر آدم در هر مقام، شغل یا سن و سالی ایده ها، رویاها و تصاویر ذهنی خود رو داره. تصاویری که در صورت بدل شدن به واقعیت، جلوه و زیبایی خاص خود رو دارن. شما واسه فضای داخلی منزل خود چه ایده هایی تو سرتونه؟

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

زومیت