پف زیر و بالای چشم را چگونه از بین ببریم؟

پف زیر و بالای چشم را چگونه از بین ببریم؟

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

three-ways-to-help-puffy-eyes مخفی کردن پف زیر چشمون

با جبران کمبود خواب نمیشه چشمون پف دار رو درمان کرد اما راه هایی واسه مخفی کردن اون هست. به گفته دکتر کتی رید، -دبیر افتخاری دانشکده متخصصین امراض پوستی،- خواب طولانی، دلیل بروز پف چشما نیس.

بنا به گفته اون، «هیچ گونه دلایل علمی واسه اثبات رابطه بین کمبود خواب و چشمون پف کرده وجود نداره.»

به گزارش آلامتو به نقل از سالم زی؛ پف زیر چشم به دلیل وجود لایه نازک چربی زیرپوستی در دور و بر چشما به وجود میاد. همه این لایه رو دارن اما به سختی دیده میشه. با پیری پوست و کاهش کشش اون، این لایه روشن تر شده و زیر چشم رو متورم نشون میده. و البته بعضی وقتا هم مانند بالشتکای تیره رنگ در زیر پوست ظاهر می شه.

کافیه به چشمون والدین خود نگاه کنین تا ببینین چشمون شما در چه سنی دچار این حالت می شن. پفای زیر چشم در بعضی افراد زود بروز کرده که دلیل اصلی اون، در بیشتر موارد ژنتیکیه. از این رو راه حلی واسه درمان یا به تاخیر اندازی اون وجود اون نداره.

می گن برشای خیار، چای کیسه ای و یخ در کاهش پف چشم موثره، اما بنا به گفته دکتر رید: «جراحی پلاستیک تنها راه برطرف کردن لایه چربی که عامل برآمدگی زیرچشمی است، هستش؛ این لایه معمولا در زیر هر دو چشم هست و متقارنه.»

چیجوری پف زیر چشم رو مخفی کنیم؟

با وجود راه حل دکتر رید، بهتره فوراً سراغ جراحی پلاستیک نرید. با اینکه خواب کافی ازبین برنده اون نیس اما راه هایی واسه مخفی کردن اون در این فصل هست.

دیان داستینگ، آرایشگر هنرمند، چند راه واسه مخفی کردن اون داره. اون پیشنهاد می کنه از کرمای چشم و پوشش دهنده های معمولی واسه پوشش دایره های مشکی استفاده کنین. واسه این کار:

  1. اول این ناحیه رو مرطوب کنین. زیر چشم رو با کرمای دور چشم چرب کنین تا هر گونه خشکی اون برطرف شه. بعد از کرمی با SPF 15 استفاده کنین. SPF 15 افشانهای سبک مطلوبی داره که به کاهش دایره های تیره کمک می کنه.
  2. از پوشش دهنده ها به درستی استفاده کنین. حتما پوشش دهنده ها رو به گوشه چشم بمالید چون این ناحیه، تیره ترین قسمته. پوشش دهنده رو فقط به قسمتای تیره بمالید. اگه به نواحی روشن تر بمالید، پوست صورتتون بسیار روشن می شه.
  3. از مناسب ترین رنگ استفاده کنین. با در نظر گرفتن پیشنهاد داستینگ پوشش دهنده ای هم رنگ با تونالیته پوست خود انتخاب کنین. حواستون باشه که از رنگای خیلی روشن یا خیلی تیره استفاده نکنین. اینجوری، توجه افراد رو به پف زیر چشمتون رو بیشتر می کنین.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش صورت زیبایی صورت سالم زی