پسر ۷ ساله‌ای که اندازه گوگل می‌داند!+عکس

پسر ۷ ساله‌ای که اندازه گوگل می‌داند!+عکس

سپتامبر 20, 2019 0 By edame
کائوتیلیا پاندیت پسر ۷ ساله هندی یه دانشنامه کامله. این پسر ۷ ساله در همه زمینه ها از جمله جغرافیا، زیست شناسی اطلاعات کامل داره اون هم اینکه در آمار، اقتصاد، سیاست و تقریبا هر موضوعی که بخواین می تونه به شما اطلاعات کاملی دهد. کائوتیلیای ۷ ساله در عرض سه ماه تونست درباره ۲۱۳ کشور اطلاعاتی مثل جمعیت، تولید ناخالص ملی، منبع درآمد، ارز، مذهب و میراث فرهنگی رو یاد بگیره و درباره اش صحبت کنه.

«کائوتیلیا» ساکن روستای کوهاند واقع در هاریانا هنده. اطلاعات بی اندازه و عجیب و غریب این کودک ۷ ساله باعث شده که به «گوگل» قوی ترین موتور جستجوی جهان مشهور شه. گوگل هفت ساله الان به طور منظم به سراسر مدارس هند سفر می کنه و به سوالات دانش آموزان در مورد های جور واجور خیلی راحت جواب می دهد. در یکی از آخرین برنامه هاش در مدارس، از ایشون سوالاتی درباره سطح زمین واتیکان و تولید ناخالص بریتانیا پرسیده شد که اون تونست خیلی راحت این سوالات سخت رو مانند یه کارشناس جواب دهد.

Kautyla-Pandit

توانایی کائوتیلیا در جذب اطلاعات و قدرت حافظه تصویری اش باعث شده که لقب «گوگل» نام برازنده ای براش باشه. یکی از عجیب ترین برنامه هایی که گوگل ۷ ساله در اون حضور داشت برنامه تلویزیونی مشهور هندی به نام « کی می خواهد میلیونر شه» بود. کائوتیلیا در این برنامه که اجرای اون رو «آمیتاپاچان» بردوش داشت، خیلی از سوالات محققان رو خیلی راحت جواب داد سوالاتی که به گفته طراحان مردم عادی قادر به پاسخگویی اونا نبودن. رفتارای کائوتیلیا در این مسابقه یادآور فیلم تشویق شده « میلیونر زاغه نشین» ساخته «دنی بویل» است. حالا کاتیلیا هم در نقش جمال کاراکتر اصلی فیلم ظاهر شده که می تونه به دشوارترین سوالات با وجود سن کمش جواب دهد.

کائوتیلیا درباره خودش میگه: « من فکر می کنم که به اندازه کافی خوش شانس بودم که اینجور والدین و معلمانی داشتم که به من توجه می کنن و باعث می شن که من هر روز پیشرفت کنم. من هیچ دوستی در کلاس ندارم اما پدربزرگم بهترین دوست منه. من نمی دونم که به چه دلیل متفاوت هستم اما می دونم که من درباره همه چیز کنجکاو هستم. سوالاتم رو همیشه در ذهنم نگه می دارم و جواب سوالاتم همیشه در ذهنم باقی می مونه.»

کودکی که اندازه گوگل میدونه

پدرو مادر کائوتیلیا اون رو هدیه خدا می دونن و می گن: « ما متوجه استعدادهای غیر عادی و عجیب و غریب کائو شده بودیم اما هیچ وقت تصور نمی کردیم که فرزندمون تبدیل به اقیانوسی از علم و اطلاعات شه. اون تموم تعطیلات تابستون رو مشغول مطالعه اطلس کشورای دیگه بود و هر پاسخی که واسه سوالاتش دریافت می کرد منتهی به پیش اومدن سوال تازه ای می شد که واسه پیدا کردن اون باید تلاش می کرد.»

اما گوگل ۷ ساله اصلا دلش نمی خواد یه دانشمند و یا یه فضانورد باشه اون دلش می خواهد یه افسر « آی ای اس» باشه و شاید به آرزویش هم می رسه.

خارج کردن ۴۰ چاقو از معده یه مریض!+عکس

گرمای هوا خیابون های هند رو ذوب کرد!+عکس

noindex اخبار هند خبرگزاری مهر