پسری که مادرش را به‌ آتش کشید+عکس

پسری که مادرش را به‌ آتش کشید+عکس

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

newsپسر جوون که پس از برگشت مادرش از سفر حج اون رو با ریختن بنزین به آتیش کشیده بود، به اتهام قتل دستگیر و روونه زندان شد.

ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه بامداد ۱۹ دی ماه امسال وقوع یه فقره آتیش سوزی در یکی از میادین منطقه نارمک به کلانتری۱۴۷ گلبرگ اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسیهای اولیه مشخص شد فردی به نام مجتبی ۲۷ساله به دلیل اختلافات خانوادگی با ریختن بنزین روی فرشها مبادرت به آتیش زدن منزل کرده که طی اون مادر متهم دچار سوختگی شدید شده و به بیمارستان منتقل شده بود .

یکی از برادران متهم که اون هم در حادثه آتیش سوزی دچار سوختگی از ناحیه دست شده بود ، در اظهاراتش به مأموران گفت: شب حادثه ، مادرم به همراه ناپدری ام از سفر زیارتی مکه به تهران برگشته بودن که پس از مراجعت از فرودگاه ، در داخل منزل نشسته بودیم که برادرم مجتبی وارد منزل شد و یه ظرف پر از بنزین رو روی فرشا و مادرم ریخت و با فندک خونه رو آتیش زده و از محل متواری شد.

با گذشت ۱۳ روز از زمان حادثه و با وجود انجام اقدامات درمانی ، این زن به دلیل شدت جراحتای وارده جان خودشو از دست داد .

با تشکل پرونده مقدماتی با موضوع “آتیش سوزی از قصد منتهی به قتل” و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده واسه رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با شروع رسیدگی به پرونده در اداره دهم، تحقیقات از همه شاهدان صحنه آتیش سوزی و اعضای خونواده مقتول در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت .

با جمع بندی اظهارات اعضای خونواده، اونا به کارآگاهان عنوان داشتن : ساعت یه بامداد ۱۹ دی ماه مادرمون به همراه همسرش از سفر مکه به تهران اومد. تموم اعضای خونواده واسه پیشواز به فرودگاه رفته و مجتبی هم اومده بود اما در زمان خوش آمدگویی ، مجتبی جلو نیومد و پس از اون دیگه اون رو ندیدیم . همه اعضای خونواده به همراه مادرمون و همسرش به خونه برگشتن . هنوز چند دقیقه ای از ورود ما به خونه نگذشته بود که مادر به داخل آشپزخانه رفت تا چای درست کنه . در همین زمان مجتبی زنگ خونه رو زد و بالا اومد . مادر از مجتبی پرسد که “به چه دلیل بوی بنزین می دی ؟”  که جواب داد : “پمپ بنزین بودم” …. تو یه لحظه مجتبی از در خونه بیرون رفت و زمانیکه برگشت ، یه گالن بنزین به همراه خود داشت و فریاد زد : “همه جا رو آتیش می زنم! ” اعضای خونواده خواستن مانع شن ولی حریف اون نشدن . وقتی مادر میخواست تا مانع شه ، مجتبی گفت : “اول خودتو آتیش می زنم” و مقداری از بنزین داخل گالن رو به طرف مادرمون پاشید و فندک رو زد . همه جا آتیش گرفت و ما تونستیم با کمک همسایه ها آتیش رو خاموش کرده و مادرمون رو به بیمارستان منتقل کنیم اما پس از گذشت ۱۳ روز ایشون در بیمارستان جان خودشو از دست داد .

با در نظر گرفتن اظهارات تموم اعضای خونواده ، مجتبی ۲۹ اسفند در منطقه یوسف آباد دستگیر و به اداره دهم منتقل شد .

مجتبی در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب آتیش سوزی از قصد شده و در اظهاراتش مدعی شد : “بنده از اعضای خونواده ام با سند و مدارک پول طلب داشتم و شب حادثه اونا میخواستن تا به زور این اسناد و مدارک رو ازم بگیرن و بنده اصلا مبادرت به آتیش زدن خونه با بنزین نکردم ” .

با وجود اظهارات اولیه مجتبی مبنی بر بیگناهی ، ایشون از روی زور و اینکه دیگه چاره ای نیس لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت : ” شب حادثه با دیدن یکی از برادرانم که با اون اختلاف شدید داشته و کینه اش رو از چند سال پیش به دل دارم ، یهو کنترل عصبی خود رو از دست داده و تو یه لحظه مبادرت به آتیش زدن خونه و مادرم کردم ” .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مقابله با جرایم جنایی  پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با در نظر گرفتن اعتراف اولیه متهم به ارتکاب جنایت ، قرار قانونی از طرف مقام قضایی صادر و متهم واسه انجام تکمیلی و مشخص شدن انگیزه واقعی جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته .

باشگاه خبرنگاران