پر کردن دندان بدون مراجعه به دندانپزشکی!

پر کردن دندان بدون مراجعه به دندانپزشکی!

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

 دندون teeth

دندانا از چهار لایه تشکیل شدن که اسید دهن می تونه به این لایه ها آسیب برسونه و با از بین رفتن لایه ها چاله در دندونا ایجاد می شه.

بعضی علائم نشون دهنده اون هستش که دنداناتون در حال پوسیدگیه. این علائم شامل ایجاد لکه هایی با تغییر رنگ روی دندون، درد دندون هنگام غذا خوردن، درد دندون و حساسیت به مواد غذایی داغ یا سرده . همه این علائم با پر کردن چاله های دندون از بین می رن.

تازگیا یه تحقیق در مورد راه جدید پرکردن دندون در ژاپن انجام شده که در این تحقیق با چسباندن ماده ای مثل مینای دندون خیلی راحت میشه چاله دندون رو پر کرد.

در این تحقیق نشون داده شد که چاله های پر شده با این ماده به استواری و پایداری دندونای پر شده با همتایان فلزی این ماده س. با به کار گیری این خمیر، میشه چاله های دندانی رو بدون نیاز به خالی کردن دندون با دستگاه های دندونپزشکی پر کنیم. با این کار از گسترش پوسیدگی میشه جلوگیری کرد.

این خمیر از پراکسید اسید و هیدروژن ساخته شده و اگه به درستی استفاده نشه موجب التهاب لثه می شه به خاطر همین واسه استفاده بهتره با یه دندانپزشک مشورت کنین.

این محصول از سال آینده به دندانپزشکان ارائه می شه تا اونو واسه بیماران خود تجویز کنن. این خمیر در کمتر از ۲۰ دقیقه روی چاله های دندون اثر می کنه .

دندون دراوردن نوزاد چقدر زمان میبره؟

چیجوری جرم دندون رو در خونه بگیریم؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران دندون