پر جمعیت ترین جزیره جهان در کنیا+عکس

پر جمعیت ترین جزیره جهان در کنیا+عکس

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

جزیره «میگینگو» در کنیا رو از نظر تراکم، پرجمعیت ترین جزیره جهان می شناسن که با ۱۳۱ خونه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری داره.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: جزیره ای پوشیده از آهن؛  از اون جایی که سقف همه خونه های جزیره «میگینگو» فلزیه و خونه ها هم مثل بهم و ردیف ساخته شدن، وقتی از دور به جزیره نگاه می کنین به نظر می رسه جزیره با پارچه ای از آهن پوشیده شده.

داستان جزیره خیلی مشخص نیس و براساس بعضی داستانا میگن دو ماهیگیر کنیایی به اسمای دالماس و جرج در سال ۱۹۹۱ به این جزیره اومدن و با ساخت خونه هاشون باعث تشکیل زندگی در این منطقه شدن.

در داستانای دیگری هم که در این باره هست، به یه اوگاندایی به نام جوزف اشاره می کنن که به جزیره اومده و بعد پای دوستان ماهیگیر خود رو به منطقه باز کرده.

این دو داستان محل نزاع میان دو کشور کنیا و اوگاندا بر سر مالکیت این جزیره بوده، از اون جایی که آبای دور و بر جزیره از مناطق غنی ماهیگیریه، هرکدوم از کشورها به دنبال تصرف جزیره به نام خودشون بودن.

حتی سال ۲۰۰۸ بر سر این جزیره جنگی هم میون این دو کشور در گرفت. اما ننتیجه نداد تا اینکه در سال ۲۰۱۶ دو کشور کنیا و اوگاندا  تونستن به صلح دست پیدا کنن و حالا خونواده هایی که در این جزیره زندگی می کنن، شرایط صلح آمیزی دارن.

واقعا امروزه میگینگو تحت مالکیت هر دو کشوره و ماهیگیران هر دو کشور می تونن در دور و بر اون به ماهیگیری بپردازند و نیروهای پلیس هر دو کشور واسه حفاظت از جزیره مقابل دزدان دریایی آماده هستن.

نکته باحال درباره جزیره اینه که دقیقا کنار میگینگو جزیره ای بزرگتر و و خالی از ساکنان هست، اما کسی حاضر نیس روی اون زندگی کنه! اونم به خاطر این که براساس یه افسانه خیلیا تصور می کنن اون جزیره محل زندگی یه دیوه و کسی جربزه نمی کنه حتی روی اون پا بزاره!

در هر صورت مینگینگو متراکم ترین جزیره جهان است و با اینکه دزدان دریایی به اون حمله می کنن، اما مردم اون در کنار هم زندگی می کنن و از شرایط راضی هستن. به نظر می رسه تنها چیزی که می تونه اونا رو از جزیره شون جدا کنه، کم شدن ماهیای دور و بر جزیره س که روی زندگی اونا تاثیر داره، اتفاقی که باعث شده بعضی از خونواده ها از میگینگو مهاجرت کنن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

خبرگزاری مهر مجله مهر