پر افتخارترین بازیکن تاریخ جام جهانی +عکس

پر افتخارترین بازیکن تاریخ جام جهانی +عکس

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

ماریو زاگالو با قهرمون کردن برزیل در جام ۱۹۷۰ اولین کسی شد که هم به عنوان مربی و هم به عنوان بازیکن موفق به قهرمانی در جام جهانی شده.

ایشون پرافتخارین بازیکن – مربی جهان هستش، چون که در سالهای ۱۹۵۸ و ۱۹۶۲ به عنوان بازیکن و در سال ۱۹۷۰ به عنوان سرمربی برزیل و در سال ۱۹۹۴ به عنوان کمک مربی(دستیار کارلوس آلبرتو پریرا) برنده جام جهانی شد.

زاگالو در جام جهانی ۱۹۹۸ هم به عنوان سرمربی تا پای کسب جام جهانی پیش رفت اما در فینال ۳-۰ تسلیم فرانسه شدن تا دیدیه دشان جام رو بالای سر ببره و مانع دومین قهرمانی پشت سر هم برزیل با کاپیتانی دونگا شه!

soccer

بعدا بکن باوئر هم به این افتخار نایل شد، البته ستاره بی بدیل فوتبال آلمان فقط در جام جهانی ۱۹۷۴ به عنوان کاپیتان و در سال ۱۹۹۰ به عنوان سرمربی همراه تیم آلمان قهرمون جام جهانی شد. ایشون در جام جهانی ۱۹۸۶ هم به عنوان سرمربی نایب قهرمون جهان شد.

ماریو زاگالوی ۸۳ ساله متولد ۱۹۳۱ه و خیلی دیر به تیم ملی برزیل رسید. ایشون که به عنوان مهاجم گوش چپ بازی می کرد در ۲۷ سالگی اولین بازی ملی رو انجام داد و در طول ۶ سال بازی واسه طلایی پوشان ۳۳ بار به میدون رفت و ۵ گل به ثمر رساند.

اما پس از دوران بازی و کسب دو قهرمانی جهان ( ۱۹۵۸ و ۱۹۶۲) به مربیگری روی آورد و با دو قهرمانی جهان به عنوان سرمربی (۱۹۷۰) و مربی (۱۹۹۴) و یه نایب قهرمانی به عنوان سرمربی (۱۹۹۸) یه نام موندگار در جهان فوتبال شد.

ایشون از یه نظر هم استثناءه چون که دو جام قهرمانی متفاوت به دست آورده؛ یه جام ژول ریمه و یه جام جهانی که در عکس خوب مشخصه.

۸ بازیکن پرمشتری جام جهانی +عکس

همه کاپیتان های برنده جام جهانی/عکس

باشگاه خبرنگاران جام جهانی ۲۰۱۴