پرفروش ترین گوشی های تاریخ

پرفروش ترین گوشی های تاریخ

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

تا حالا به این موضوع فکر کردین که پرفروش ترین گوشی دنیا چه مدلی یا از چه برندی بوده یا کدوم یکی از تولیدکنندگان تونسته ان عنوان پرفروش ترین گوشیای دنیا رو به نام اجناس خود ثبت کنن.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ شاید تصور کنین یکی از آیفونای اپل رکورد دار است یا یکی از گوشیای گلکسی S سامسونگ این عنوان رو به خود اختصاص داده، اما هیچ کدوم از گوشیای هوشمندی که در طول سالای گذشته از معروفیت و محبوبیت زیادی بهره مند شدن، نتونسته ان آماری رو که نوکیا با گوشی ۱۱۰۰ به نام خود ثبت کرد، به دست بیارن.

نوکیا سال ۲۰۰۳ گوشی ۱۱۰۰ رو به بازار عرضه کرد و تونست عنوان پرفروش ترین گوشی دنیا رو به این دستگاه اختصاص بده و به رقمی دست پیدا کنه که تا کنون هیچ کدوم از تولیدکنندگان نتونسته ان رکورد اونو بزنن.

همه تولیدکنندگان با این هدف گوشی میسازن که اجناس شون در بالاترین جایگاه فروش قرار گیرد و عنوان پرفروش ترینای دنیا رو به گوشیای خود اختصاص بدن. اما همه اونا به این هدف نایل نمی شن و همه گوشیا از فروش زیادی بهره مند نمی شن. پس یا گوشیای تولید شده باید از فناوری، طراحی و امکانات خاصی بهره مند باشن یا واسه برند خاصی باشن که مورد توجه بسیاری قرار گیرند.

از سال ۱۹۷۳ که اولین گوشی موبایل دنیا به بازار عرضه شد تا کنون تحولات بسیاری در بازار انجام شده. این صنعت اونقدر پیشرفت کرده که هر روز تماشاگر عرضه گوشیای جور واجور از برنده ها در طرح و رنگای متفاوت هستیم. در همه این چند سال بعضی وقتا یه گوشی که اصلا انتظارش نمی رفت اونقدر پرفروش شد که رکورد شکست و بعضی از گوشیایی که پیش بینی می شد در رده پرفروش ترینای دنیا قرار گیرد مورد استقبال قرار نگرفت. در این گزارش به پرفروش ترین گوشیای دنیا از سالای ابتدایی عرضه موبایل تا کنون می پردازیم.

بیشتر کاربران گوشیای کندی بار نوکیا رو می شناسن و شاید بسیاری گوشی ۱۱۰۰ این غول فنلاندی رو به یاد دارن. شاید واسه تون باحال باشه که بدونین نوکیا از این گوشی بیشتر از ۲۵۰ میلیون دستگاه فروخت و عنوان پرفروش ترین گوشی دنیا رو به این گوشی اختصاص داد.

این گوشی سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه شد و به دلیل استقبال فراوون تا چند سال تولید می شد.

دو سال پس از ۱۱۰۰، نوکیا نسخه جانشین اونو با نام ۱۱۱۰ معرفی کرد که طراحی اون شکیل تر از ۱۱۰۰ بود. این گوشی هم رکورد مشابهی واسه نوکیا به ثبت رساند. نوکیا از این گوشی هم ۲۵۰ میلیون دستگاه به فروش رساند.

جایگاه بعدی جدول پرفروش ترین گوشیای دنیا در اختیار تلفنی قرار میگیره که سال ۱۹۹۹ تولید و راهی بازار شد. این گوشی که ۳۲۱۰ اسمشه بازم واسه نوکیاست و این شرکت فنلاندی تونست از گوشی نامبرده ۱۶۰ میلیون دستگاه به فروش برسونه.

کلا نوکیا رو میشه رکوردار پرفروش ترین گوشیای موبایل دنیا دونست چون که هنوزم هیچ تولیدکننده ای نتونسته به آمار فروش چند سال پیش نوکیا دست پیدا کنه.

بر این پایه نوکیا فروش خیلی از گوشی هاش رو به ۱۵۰ میلیون دستگاه رساند.

شاید بشه سالای طلایی رکورد فروش گوشیای موبایل رو بین ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ دونست. البته به نظر می رسه اینجور رکوردهای فروش و آمار و ارقامی رو مربوط به تنوع کم گوشیای موبایل در طول سالای گذشته دونست.

رکوردهای ۱۵۰ میلیونی نوکیا بازم حیرت انگیزه. این شرکت فنلاندی سال ۲۰۰۳ از گوشی ۶۶۰۰ حدود ۱۵۰ میلیون دستگاه فروخت٬ سال ۲۰۰۷ با گوشی ۱۲۰۰ و سال ۲۰۰۹ با گوشی ۵۲۳۰ بازم به اینجور رکوردی رسید.

این وسط سامسونگ هم واسه اولین بار با معرفی گوشی E1100 به اینجور رکوردی رسید. سامسونگ این گوشی رو سال ۲۰۰۹ تولید کرد و به دلیل استقبال، تولید اون تا سال ۲۰۱۲ ادامه پیدا کرد.

موفقیت های نوکیا فقط به این گوشیا ختم نشد. این غول فنلاندی سال ۲۰۰۴ هم از گوشی ۲۶۰۰ بیشتر از ۱۳۵ میلیون دستگاه فروخت.

درست وقتی که نوکیا به بالاترین درجه رسیده بود٬ موتورولا با عرضه RAZR V3 به عنوان باریک ترین گوشی تاشو دنیا٬ گوی سبقت رو از نوکیا ربود و به رکورد فروش ۱۳۰ میلیون دستگاه در سال ۲۰۰۴ رسید.

پرفروش ترین گوشیای دنیا,00MOTO

نوکیا سال ۲۰۰۶ از گوشی ۱۶۰۰ خود ۱۳۰ میلیون دستگاه فروخت و بازم از دور رقابت خارج نشد.

در میان گوشیایی که رقم فروش شون به بیشتر از ۱۰۰ میلیون دستگاه رسیده نوکیا بازم رکورد داره. این غول شکست خورده فنلاندی از گوشی ۳۳۱۰ هم ۱۲۶ میلیون دستگاه به فروش رساند. البته این گوشی سال ۲۰۰۰ معرفی و عرضه شده بود.

نوکیا هم اینکه از گوشیای ۱۲۰۸ و ۱۲۰۹ که سال ۲۰۰۷ معرفی شدن حدود ۱۰۰ میلیون دستگاه به شکل مشترک به فروش رساند.

جالبه بدونین از سال ۲۰۰۷ تا الان هیچ کمپ‍انی نتونسته به آمار فروش بالاتر از ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی دست پیدا کنه.

عصر طلایی گوشیای هوشمند از سال ۲۰۰۷ با عرضه آیفون شروع شد. با این حال تا سال ۲۰۱۲ فروش گوشیای هوشمند به رقم زیادی نرسید.

اولین رکورددار پرفروش ترین گوشیای هوشمند دنیا، گلکسی اس ۴ه که سال ۲۰۱۳ معرفی و عرضه شد و سامسونگ از این گوشی ۸۰ میلیون دستگاه به فروش رساند که اینطوری در طول ۶ سال گذشته بی سابقه بود.

پرفروش ترین گوشیای دنیا,galaxy-s4-vs-iphone-5-640x353

آیفون ۵ اپل که سال ۲۰۱۲ معرفی شد عنوان دومین گوشی هوشمند پرفروش دنیا رو داره که به رقم فروش ۷۰ میلیون رسید. سامسونگ هم همون سال از گوشی گلکسی اس ۳ حدود ۶۰ میلیون دستگاه به فروش رساند.

جایگاه بعدی پرفروش ترین گوشی هوشمند دنیا در اختیار آیفون ۵S با رقم فروش ۵۲ میلیون دستگاهه که سال ۲۰۱۳ عرضه شد. اپل در رقم فروش گوشی هاش بازم رکورد داره و از گوشی آیفون ۴ تونست به رقم ۵۰ میلیون دستگاه دست پیدا کنه و پس از اون گلکسی اس ۲ با فروش ۴۰ میلیون دستگاه و گلکسی نوت ۲ با فروش ۳۸ میلیون در جایگاه بعدی قرار می گیرن.

سال ۲۰۱۴ آمار فروش گوشیای پرچمدار سامسونگ خوب نبود، با این حال اپل از گوشیای آیفون ۶ و ۶ پلاس فروش خوبی داشت، اما رقم دقیق فروش این گوشی هنوز مشخص نشده.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

اپل زومیت سامسونگ نوکیا