پرفروش ترین گوشی‌های سال ۲۰۱۰

پرفروش ترین گوشی‌های سال ۲۰۱۰

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

جدول فروش تلفنهای همراه در سال ۲۰۱۰/ یه موسسه آمریکایی تحلیلگر بازار موبایل در گزارش هرساله خود نشون داد که تا آخر سال ۲۰۱۰ در سطح جهانی ۱.۴ میلیارد گوشی موبایل فروخته شد. …

به گزارش مهر، مثل هر سال، ژانویه ماه طبقه بندیهای و آزمایش ۱۲ ماه گذشته س. در همین زمینه، موسسه IDC آمریکا با تحلیل بازار موبایل در سطح جهانی نشون داد که در سال قبل ۱.۴ میلیارد دستگاه گوشی موبایل در این بازار به فروش رفت.

یافته های این ارزیابیها نشون دهنده اون هستش که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۰ بازار موبایل ۱۸ درصد (برابر با ۴۰۱ میلیون دستگاه گوشی موبایل) نسبت به سال ۲۰۰۹ رشد داشت. تحلیلهای دیگری که موسسه Strategy Analytics انجام داده بود رقم رشد این بازار رو ۱۶ درصد محاسبه کرده بود.

این بررسیها نشون میده که فروش “آی- فن” اپل (آی- فن ۴) در سه ماهه آخر سال گذشته ۸۶ درصد نسبت به سال ۲۰۰۹ رشد داشت درحالی که شرکت RIM موفق شد ۳۵ درصد “بلک بری” بیشتری نسبت به سال ۲۰۰۹ بفروشه.

IDC با مطالعه روی وضعیت ۵ تولید کننده بزرگ گوشی موبایل نشون داد که شرکتهای نوکیا با ۳۲.۶ درصد رشد، سامسونگ با ۲۲.۲ درصد و “ال. جی” با ۸.۴ رشد به ترتیب رتبه های اول تا سوم رو به دست آوردن و واسه اولین بار شرکت چینی ZTE موفق شد با پیشی گرفتن از اپل در رتبه چهارم این جدول قرار گیرد و اپل در رتبه پنج جدول متوقف شه.

با اینحال، رشد اپل در سال ۲۰۱۰ با در نظر گرفتن اینکه تنها یه مدل گوشی موبایل عرضه می کنه برابر با ۹۰ درصد بوده.

براساس گزارش رویترز، شرکت ZTE با فروش ۱۶.۸ میلیون دستگاه گوشی موبایل موفق شد نسبت به سال قبل از این دوره یه رشد ۷۷ درصدی داشته باشه.

این تحلیلها نشون میده که در سال گذشته گسترش پدیده ای با عنوان “ساخت چین” در بازار جهانی موبایل موجب شد که فروش این بازار نسبت به سال ۲۰۰۹ زیاد شه.

طوریکه علاوه بر ZTE مارکهایی گمنامی چون “میکروماکس” و “اسپایس” تونستن رقم فروش این بازار رو با عرضه تلفنهای همراه ارزون در کشورای چین، هند، آفریقایی و آمریکای جنوبی زیاد کنن.

 

جمع آوری: آلامتو

به نقل از: فارس نیوز