پرفروش ترین های بازار ایران

پرفروش ترین های بازار ایران

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

شاید در دنیای دیجیتال هیچ محصولی به اندازه لپ تاپها دارای تنوع و بازار جذاب نباشه طوری که اگه کاربر قصد خرید یه لپ تاپ داشته باشه جوری در دریای مدلهای مختلفی از مارکای جور واجور غرق می شه که خیلی راحت نمی تونه خود رو با انتخاب یکی از این مدلها نجات دهد.

پرفروش ترینای بازار ایران

 

دنیای رو به جلوی امروزی ما رو مجبور کرده که همیشه و در همه جا به اطلاعات و منابع مهم مورد نیازمون، دسترسی داشته باشیم و بالطبع، مظهر این دسترسی به منابع اطلاعاتی که همون کامپیوترها هستن هم باید همیشه در دسترس باشن؛ دراین جهت لپ تاپها به عنوان یکی از حامی تکنولوژی مدرن ظهور می کنن.

با اینکه واسه خریدار لپ تاپ در درجه اول مهمترین عامل قیمته اما فعالان بازار فکر می کنن که نباید قیمت دستگاه رو تنها عامل مهم در جهت خرید لپ تاپ دونست و ویژگیای مهم دیگری این محصول داره که بازار اونو با وجود رده های جور واجور کاربردی جدا می کنه.

درخواست واسه خرید لپ تاپ اقسام مختلفی داره که میشه اونو به ۴ گروه تعبیر کرد: دسته اول که درصد بالایی از خریداران نوت بوک رو شامل می شه مربوط به قابلیتهایی مثل برنامه های ویرایش متن، برنامه های حسابداری، به کار گیری اینترنت و نگهداری اطلاعاته . افراد طراح که سر و کار زیادی با برنامه هایی مثل فتوشاپ دارن و آدمایی که بازی رایانه ای محبوبترین وسیله سرگرمی شون حساب می شه در رده خواهندگان لپ تاپهای نوع دوم قرار می گیرن. دسته سوم خواهندگان لپ تاپ مدیران پشت میزنشین هستن که معمولا زیاد جابجا نمی شن و آدمایی که عامل وزن و حجم براشون از بیشترین حد اهمیت برخورداراست دسته چهارم خواهندگان لپ تاپ رو تشکیل میدن.

اونایی که لپ تاپهای نوع اول رو پسند می کردن

به گزارش مهر، واسه دسته اول یا افراد عادی، مشخصات نوت بوکا بیشترین حد در محدوده متوسط قطعات قرار داره که مشخصات اونا رو باید در لیست CPUای ارزون قیمت تک هسته ای AMD تا مدلای نه خیلی قدیمی Pentium M یافت.

نمایشگر یا صفحه های نمایش از ۱۵.۴ اینچ به بالا واسه این گروه بیشتر به چشم می خورن چون رابطه بین اندازه صفحه نمایش و قیمت لپ تاپ یه رابطه معکوسه. هم اینکه واسه این گروه معمولا یه درایو Combo و شاید یه DVD Writer مناسب باشه و وجود امکانات ارتباطی مثل کارت خوان، Wi-Fi و Bluetooth در این دستگاه حتما هست.

لپ تاپای این رده از حدود ۶۰۰ هزار تا یه میلیون و چهارصد هزار تومن در بازار تهران وسعت قیمت دارن.

اونایی که لپ تاپهای نوع دوم رو پسند می کردن

لپ تابه هایی که معروف به نوت بوکای طراحی و گیم هستن از دید قیمت از رده اول گرانترند و اولویتهای اونا فرق داره چون که وجود یه کارت گرافیک قوی به همراه یه حافظه بالا واسه این نوت بوکها به طور کامل در درجه اهمیت قرار داره.

هم اینکه وجود یه صفحه نمایش عریض با کیفیت بالا هم از ملزومات کاره. از جمله امکانات ارتباطی این دسته میشه به کارت LAN ، کارت خوان، بلوتوث و وای فای اشاره کرد.

قیمتای این رده لپ تاپها از حدود یه میلیون و سیصد هزار تا حدود چهار میلیون تومن پراکنده س.

اونایی که لپ تاپهای نوع سوم رو پسند می کردن

به گزارش مهر، لپ تاپ ایی که به سختی میشه اسم نوت بوک رو بر اونا گذاشت و کارائی و سخت افزارهای حرفه ایشون توانایی گذاشتن اونا رو در رده دسک تاپا میده در گروه سوم لپ تاپهای بازار جای دارن.

جابجا کردن این لپ تاپها بیشتر به یه شوخی مثل س چون اینجا صحبت از یه غول ۸ تا ۹ کیلوئی به میان میاد تا یه لپ تاپ سبک وزن!

اونایی که لپ تاپهای نوع چهارم رو پسند می کردن

گروه آخر لپ تاپهای موجود در بازار که درست در نقطه مقابل دسته سوم هستن رو نوت بوکهایی تشکیل میدن که شاید اونا رو بشه با یه MP3 Player حرفه ای اشتباه گرفت چون بیشترین حد ابعاد صفحه نمایش این همراههای کوچیک حدود ۴.۳ اینچه و در اونا خبری از درایو نوری هم نیس.

این نوع لپ تاپها اونقدر آزادی عملی به کاربر میدن که قابل تصور نیس. مثلا وزن این جوری نوت بوکا در بیشترین حد خود از ۵۰۰ گرم تجاوز نمی کنه و مدلای ۲۵۰ گرمی اونم هست و این در حالیه که مشخصات کلیدی اونا هم خیلی بد نیس.

امکانات فراوون این مدلا هم در حد یه رفع نیاز لازم در جائیکه امکان حمل یه لپ تاپ معمولی وجود نداره بسیار کارامد هستش.

قیمت این رده به نسبت لپ تاپای معمولی بسیار گرانتره و از حدود یه میلیون و ششصد هزار تومن شروع می شه و وسعت اون به بالای دو و نیم میلیون هم می رسه.

لپ تاپهای جور واجور بازار واسه کاربریای جور واجور

بازار نوت بوک از جوری کششی برخورداره که تقریبا هر شرکتی و برندی دارای مدلهای متفاوت در این بازاره از وایوهای سونی (VAIO) گرفته تا گیگابایت که تازه وارد این بازار شده هریک مدلهای متنوعی رو واسه کاربریای جور واجور عرضه کردن.

الان مدلهای جور واجور نوت بوکهای اپل، وایو سونی، دل، توشیبا، Lenovo ، اچ پی، فوجیتسو زیمنس، اسوس با گارانتی دیجیتال و الماس، ایسر با گارانتی رسام موج، پاناسونیک با گارانتی نقش و گیگابایت با گارانتی آواژنگ و چندین برند دیگه که شاید حتی به گوش تون هم نخورده باشه در بازار هست.

فعالان بازار فکر می کنن که نوت بوکهای اپل کاربران خاص خود رو داره و یکی از ویژگیهای اصلی این لپ تاپا که از باکیفیت ترین و مرغوب ترین نوع لپ تاپا در بازار جهانی هستن فن خنک کننده کارت گرافیک اون هستش . به خاطر همین به هنگام کار با لپ تاپای اپل هیچ صدایی شنیده نمی شه.

نوت بوکای اپل شامل مدلهایی مثل  iBook، PowerBook ، Macbook و Macbook Proه که هرکدوم رنج قیمت خاص خود رو دارن. اما واقعا قیمت لپ تاپای این برند در مقایسه با بقیه برنده ها حدود ۷۰۰ هزار تا یه میلیون تومن گرانتره. البته به این مدلها باید مدل iMac  که از دید سخت افزاری و نرم افزاری و قیمتی به طور کامل متفاوت از دیگر مدلها هستش رو هم اضافه کرد.

این مدل شرکت اپل دارای سیستم عامل Mac OSxه که فرق بسیاری با ویندوز داشته و از دید قیمتی هم با بقیه فرق داره تا جائیکه قیمت اون بسته به ویژگیهایش از دو میلیون تومن شروع می شه.

به گفته فعالان بازار نوت بوکهای وایو سونی دارای کیفیتای بسیار بالا از دید ساخت، قیمتای تقریبا بالا و باتریای نه عالی هستن که خیلی از مدلهای اون کارت گرافیک جدا ندارن.

لپ تاپهای دل پرفروش ترین لپ تاپهای متوسط از دید قیمت در بازار ایران هستن که به باور فروشندگان این برند تونسته از دید کیفیت و قیمت تعادل مناسبی واسه خریداران برقرار کنه.

وسعت مدلای توشیبا که به عنوان یکی از اولین برنده ها در تولید لپ تاپ شناخته می شه هم در بازار لپ تاپ ایران زیاده و طرفداران خاص خود رو هم داره.

لپ تاپهای شرکت IBM که با مارک Lenovo به بازار عرضه می شه با اینکه دارای طراحیای دلچسب نیس اما به گفته فروشندگان بازار ، این لپ تاپها کیفیتهای بسیار خوب همراه با قیمتهای تقریبا بالایی دارن.

قیمت تموم شده لپ تاپهای HP که شاید تنها تولید کننده کلی لپ تاپای با پردازنده AMDه به نسبت بقیه برنده ها در بازار بسیار کمتره. فعالان بازار ارزون بودن قیمت این لپ تاپها رو عامل خوبی می دونن اما فکر می کنن که چون مصرف برق این پردازندها به نسبت پردازندهای دو هسته ای اینتل، بیشتره پس از عمر باتری کمتری بهره مند هستن. البته این به اون معنی نیس که HP لپ تاپ با پردازنده اینتل نداره.

لپ تاپهای فوجیتسو زیمنس موجود در بازار رو مدلهای Amilo و Lifebook تشکیل میدن که اولی به لپ تاپای متوسط با قیمت پائین و دیگری به سری حرفه ای نوت بوکای این شرکت ژاپنی آلمانی معروف بوده است.

وسعت مدلای برند اسوس هم روز به روز در بازار پررنگ تر می شه و این شرکت لپ تاپهای جور واجور با کاربریای مختلفی رو با گارانتی دیجیتال و الماس راهی بازار ایران کرده. تبلتهای جدید این برند هم از استقبال خوبی میان طرفداران اون برخورداره.

منبع :