پردرآمدترین مشاغل برای زنان

پردرآمدترین مشاغل برای زنان

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

بهترین شغل پر درآمد واسه زنانCatalyst-woman-ripple

در بیشتر مشاغل غیر فیزیکی فرق خاصی بین زن و مرد وجود نداره و هردوی اونا خوب از پس مسائل بر میان اما مطمئناً خلق و خوهای زنان واسه بعضی از مشاغل بهتر از مردان هستش.

به گزارش آلامتو و به نقل از دیجی رو؛ بیشتر مردم کار کردن رو دوست دارن و خانوم ها هم از این قانون مستثنی نیستن. در ادامه این تاپ ۱۰ لیستی جفت و جور کرده ایم از ده شغل پر درآمد و جذابی که خانوم ها فعالیت بیشتری در اون دارن. البته این شغل ها هم با هم فرق داشته و بعضی از اونا از نظر سختی یا درآمد احتمالی با همدیگه فرق های چشم گیری دارن. کارایی که در ادامه می ببینن اکثرا بوسیله خانوم ها انجام می شن، حقوق مناسبی دارن، امکان مشغول شدن در اونا بیشتره، بین کار و زندگی تعادل خوبی بر قرار می کنن و امنیت شغلی بالایی دارن. با ما همراه باشین تا با این ده شغل آشنا شید.

۱۰. طراحی لباس

شغل رویایی خیلی از خانوم ها طراحی لباس واسه خود و دیگرونه. شاید اگه کسی به این شغل وارد شه علاقه زیادی به کار خود داره و از انجام اون لذت زیادی میبره. یکی از امتیازات این کار نبود احتیاج اون به سرمایه اولیه زیاده، طوری که هرکسی می تونه در خونه خود لباس هایی که تو ذهن داره رو طراحی کرده و حتی تولید کنه. به خاطر این پیشنهاد می کنیم اگر دنبال یه کار جدید هستین طراحی لباس رو هم در نظر داشته باشین.

۹. برنامه نویس کامپیوتری

به صورت کلی کار یه برنامه نویس ساخت و پیشرفت نرم افزارهای مختلفه. یه برنامه نویس باید توانایی بازنویسی، رفع ایراد، نگهداری و تست کردن اپلیکیشن ها و برنامه های جور واجور در سیستم عامل ها و پلتفرم های متفاوت رو داشته باشه و به بعضی از زبون های برنامه نویسی مسلط باشه. از امتیازات این کار امکان دور کاری و انجام پروژه ای کاراس.

۸. وبلاگ نویسی

شاید هرکسی دوست داره که در خونه خود کارای خلاقانه انجام بده. یکی از کارای تقریبا ساده ای که هرکی می تونه در خونه اون رو به انجام برسونه وبلاگ نویسی یا فعالیت هدف دار در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرامه. با در نظر گرفتن اینکه معمولا خانوم ها در نویسندگی استعداد بهتری دارن، وبلاگ نویسی یا ساخت صفحات در شبکه های اجتماعی و ایجاد درآمد از اونا می تونه به عنوان یه شغل خوب در نظر گرفته شه.

۷. مدیر روش هدف دار

یه مدیر روش هدف دار باید وضعیت، آمارها و درآمد شرکت رو بررسی کرده و راه های مناسب واسه رسیدن به اهداف رو مشخص کنه.

۶. اپتومتریست

اپتومتریست ها در مورد مراقبت های بهداشتی فعالیت می کنن و کار اصلی اونا مشخص کردن شماره عینک ، پیدا کردن ایرادات جور واجور بینایی در افراد و معاینه سرپایی جراحات و ایرادات چشمیه. اونا چشم بیماران رو مورد بررسی قرار داده و با انجام تست های مخصوص بینایی سنجی مشکل اونا رو رفع می کنن.

۵. روانشناس

خانوم ها معمولا روانشناس های درجه یکی هستن. اونا نسبت به مردان عموما توانایی بالاتری در درک احساسات و مشکلات افراد دارن. به خاطر همین این شغل یکی از بهترین و محبوبترین حرفه ها در میان زنونه.

۴. داروسازی

حتی در سخت ترین شرایط اقتصادی هم توانایی های یه داروساز در درست کردن نسخه ها و فروش داروهای درست به بیماران همیشه لازمه. با در نظر گرفتن نیاز بازار به این افراد و حقوق و درآمد بالایی که در اون هست، دارو سازی در رتبه چهارم لیست ما قرار گرفته. هشت درصد از زنان داروساز در آمریکا صاحب یا شریک یه داروخونه بوده و تعداد کمی از اونا هم به عنوان مشاور در شرکت های دارویی استفاده کرده می شن. اما بیشتر اونا در بیمارستانها، مراکز درمانی و یا داروخونه ها دارن کار می کنن.

۳. متخصص روابط عمومی

یکی از بخش های جذاب در شرکت ها قسمت روابط عمومیه. آدمایی که در این سمت قرار دارن اطلاعات لازم مشتریان رو جمع آوری کرده و در اختیار اونا قرار میدن. آدمایی که در این قسمت دارن کار می کنن عموما درک خوبی از کار و کاسبی مورد نظر داشته و اطلاعات رو به درستی منتقل می کنن.

۲. پرستاری

الان بیشتر پرستاران در بیمارستان ها دارن کار می کنن، اما جامعه بزرگ ۲.۷ میلیونی پرستاران (در آمریکا) به سرعت در حال رشده و محدوده کاری اونا به بخش های تخصصی تری مثل مراقبت از سالمندان و یا حتی انکولوژی هم رسیده. یکی از کارایی که زنان در اون حضور فعالتری نسبت به مردان دارن پرستاریه. این شغل درآمد خیلی خوبی داشته و دوره های آموزشی اون در مراکز بسیاری تدریس می شه. البته اگر مدرک دانشگاهی پرستاری رو داشته باشین بهتره. هم اینکه پیشنهاد می کنیم قبل از ورود به این رشته دوره های تخصصی هر بخش از پرستاری رو هم مورد توجه بذارین.

۱. دکتر عمومی

اولین جایی که یه مریض واسه درمان مریضی خود به اون مراجعه می کنه پرشک عمومیه. این افراد با معاینه بیماران و انجام آزمایش های جور واجور روند درمان افراد رو شروع کرده و به اونا مراقبت های لازم رو گوشزد می کنن و هم اینکه در صورت نیاز بیماران رو به پزشکان متخصص برگشت میدن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

دیجی رو زنان