پردرآمدترین شرکت های خصوصی سال ۲۰۱۲

پردرآمدترین شرکت های خصوصی سال ۲۰۱۲

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،به نقل از بازار خبر؛در فهرست پردرآمدترین شرکتای خصوصی جهان در سال ۲۰۱۲ ، که تغییرات کمی نسبت به سال گذشته در اون مشاهده می شه ، شرکت «کارگیل» (Cargill) با حفظ جایگاه خود ، دوباره رأس این فهرست رو در اختیار خود در آورد.

«کارگیل» یه شرکت چند ملیتیه که از راه بخش خصوصی مدیریت می شه. درآمد این شرکت (که نزدیک به دو قرن از تأسیس اون میذاره) از مواد غذایی ، نوشیدنی و دخانیات در سال ۲۰۱۲ به ۱۳۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسیده . کارگیل در سال ۲۰۱۱ مرتبه سیزدهم بزرگترین شرکتای عمومی جهان رو داشته .

 

شرکت صنایع کخ (Koch Industries) یه شرکت آمریکایی چند ملیتیه که در مورد صنایع هسته ای ، نفت و پالایش ، پلیمر ، کود و کاغذ فعالیت داره. فروش اجناس این شرکت در سال ۲۰۱۲ به ۱۱۵ میلیاد دلار رسیده .

 

«مارس» (Mars) ، این شرکت انگلیسی که به تولید خوشمزه ترین شکلای جور واجور شکلات ( و مواد غذایی) معروفه در سال گذشته ۳۳ میلیارد دلار از فروش محصولاتش درآمد کسب کرده.

 

«بشل گروپ» (Bechtel Group) این شرکت در مورد مهندسی و سازه در سان فرانسیسکو فعالیت داره. کارگران و مهندسان «بشل» در بیشتر از ۴۰ کشور جهان مشغول هستن . درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۲ به ۳۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسیده .

 
«پرایس واتر هاوس کوپرز» (price water house coopers) ، بزرگترین شرکت مالی در دنیاس . خدمات این شرکت در برگیرنده مشاوره مالی ، مالیاتی و حسابرسیه که در ایران و ۱۵۰ کشور جهان نمایندگی داره. درآمد این شرکت طی ۴ سال گذشته از ۲۸ میلیارد دلار به ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسیده .

پایلت فلاینیگ جی (pilot Flynig J) ، مجموعه فروشگاه های زنجیره ای و پمپ بنزینهای وسط جاده ایه که مقر اون در تنه سی آمریکا هستش . درآمد این شرکت خصوصی در سال ۲۰۱۲ به ۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید.

فروشگاه های زنجیره ای «پابلیکس» (publix) ، «پابلیکس» در اول فعالیت خود رو در سال ۱۹۳۰ با فروشگاه کوچیکی شروع کرد و الان فروش اجناس غذایی اون در سال ۲۰۱۲ به ۲۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسیده .

 

ارنست ان یانگ (Ernest & young) ، این شرکت حسابرسی در لندن واقع شده و درآمد اون در سال ۲۰۱۲ از سرویس دهی حسابرسی ، مشاوره مالی و مالیاتی به ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده.

«لاوز تراول استاپس» (Loves Travel stops) درآمد مجموعه فروشگاه ها و پمپ بنزینهای جاده ای لاوز تراول استاپس در سال ۲۰۱۲ به ۲۲ میلیون دلار رسیده .

«سی ان اس» (C&S) ؛ فروشگاه های کلی فروش «سی ان اس» درآمد به وجود اومده از طریق فروش اجناس غذایی و دخانیات خود رو در سال ۲۰۱۲ به ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسونده .

باشگاه خبرنگاران