پردرآمدترین بازیگران مرد جهان در سال ۲۰۱۵

پردرآمدترین بازیگران مرد جهان در سال ۲۰۱۵

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد سال نشون میده بازیگران آسیایی هم تونسته ان جایگاه زیادی واسه خود در این فهرست داشته باشن.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهو نیوز، باکس آفیس آمریکا و کانادا در فاصله ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با کاهشی پنج درصدی روبه رو شد و به ۱۰.۴ میلیارد دلار رسید اما بازار فیلم در چین به رشد خود ادامه داد و با رشدی ۳۴ درصدی به ۴.۸ میلیارد دلار رسید. بازار فروش بلیت در سطح جهانی نیاز به ستارگانی داشت که توانایی عبور از مرزها رو داشته باشن و این وسط در فاصله اول ژوئن ۲۰۱۴ تا اول ژوئن ۲۰۱۵، پولسازترین بازیگران بدون محاسبه مالیاتا در باکس آفیس تعیین شدن و این فهرست از همین محاسبه به دست اومده.

۳۳. اندی لو با ۱۳ میلیون دلار؛ بازیگر، ترانه سرا و خواننده هنگ کنگی بازیگر فیلم «از وگاس تا ماکائو ۲»

۳۳. کریس پرت با ۱۳ میلیون دلار؛ بازیگری که با فیلم «محافظان کهکشون» به معروفیت رسید به نظر می رسه در آینده از بازیگران اصلی هالیوود باشه. اون حدود ۱۰ میلیون دلار واسه بازی در فیلم پرفروش «دنیای ژوراسیک» که بیشتر از ۱.۵ میلیارد دلار فروش کرد، گرفت.

۳۲. کریس اوانز با ۱۳.۵ میلیون دلار؛ هر چند اون خیلی کمتر از رابرت داونی جونیور به دست آورده، اما سر اون خیلی شلوغ بوده و با بازی در «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستون» سال پرمشغله ای رو گذروند.

۳۰. رانبیر کاپور با ۱۵ میلیون دلار؛ این بازیگر هندی یکی از مشهورترین بازیگران مرد بالیووده که اولین بار وارد فهرست پردرآمدترین بازیگران می شه. اون با بازی در فیلمایی چون «روی» و «بامبی ولوت» این درآمد رو بدست آورد.

۳۰. ویل فارل با ۱۵ میلیون دلار؛ بازیگر کمدی فیلمایی چون «مجری تلویزیون» که تازگیا در «قوی باش» دیده شد واسه بازی در ادامه «زولندر» هم قرارداد امضا کرده.

۲۸. جونا هیل با ۱۶ میلیون دلار؛ هر چند اون بیشتر واسه بازیای کمدی شناخته می شه، اما این بازیگر در سال ۲۰۱۳ در «گرگ وال استریت» هم خوش درخشید. اون واسه بازی در فیلم «خیابون ۲۲ جامپ» که در دنیا حدود ۳۳۱ میلیون دلار فروش کرد، نزدیک ۱۰ میلیون دلار گرفت.

۲۸. برد پیت با ۱۶ میلیون دلار؛ پیت در این فاصله خیلی سرش شلوغ بود از بازی در «غضب» و فیلم آنجلینا جولی یعنی «کنار دریا» تا امضا واسه بازی در ادامه فیلم پرفروش سال ۲۰۱۳ یعنی «جنگ جهانی زد» که ۵۴۰ میلیون دلار فروش کرد…

۲۷. جرج کلونی با ۱۶.۵ میلیون دلار؛ اون در این سال کمتر به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و بیشتر به کارگردانی فکر کرد. در هر حال اون که آخرین بار با فیلم «مردان یادگارهای موندگار» دیده شد و نقدهای مثبت و منفی گرفت، از بازیگران فیلم «درود بر سزار» ساخته برادران کوئنه که در کنار چنینگ تیتوم و اسکارلت جوهانسون جلوی دوربین رفته.

۲۶. ست روگن با ۱۷ میلیون دلار؛ ست روگن مرد اهل شوخی و خنده واسه اولین بار به مردان پردرآمد پیوسته س. اون واسه فیلم جنجالی «مصاحبه» در سال ۲۰۱۴ حدود ۶.۵ میلیون دلار گرفت و بعد واسه بازی در فیلم «استیو جابز» در نقش متفاوت و جدی استیو سوزنیاک جلوی دوربین رفت.

 فهرست پردرآمدترین بازیگران سال 2015

۲۴. راسل کرو با ۱۸ میلیون دلار؛ هرچند منتقدها خیلی فیلم «نوح» رو نپسندیدند، اما این فیلم پرفروش ترین فیلم در افتتاحیه واسه راسل کرو بود. این فیلم در آخر ۳۶۲ میلیون دلار فروش کرد.

۲۴. چو یون-فت- با ۱۸ میلیون دلار؛ بازیگر هنگ کنگی واسه اولین بار به این فهرست پیوسته و ممنون بازی در فیلمی چون «از وگاس تا ماگائو ۲» است.

 فهرست پردرآمدترین بازیگران سال 2015

۲۲. لیام نیسون با ۱۹.۵ میلیون دلار؛ این بازیگر ایرلندی در ۶۳ سالگی یکی از ستارگان دنیای اکشنه و در سال ۲۰۱۴ دوباره در «ربوده شده» بازی کرد.

۲۲. بن افلک با ۱۹.۵ میلیون دلار؛ فیلم «دختر رفته» با فروش ۳۶۸ میلیون دلار برگ برنده افلک بود اما اون با فیلم بعدی بتمن با عنوان «جوخه خودکشی» هم به زودی دیده می شه.

۲۱. هیو جکمن با ۲۳ میلیون دلار؛ بازیگر استرالیایی که واسه بازی در تئاتر و میزبانی جوایز تونی حسابی دیده شد، هر چند واسه حضور در فیلم «وولورین» کمی فاصله انداخت اما از بازیگران «چاپی» و «پن» بود.

۲۰. مت دیمون با ۲۵ میلیون دلار؛ اون با بازی در فیلم علمی تخیلی «مریخی» یکی از پرمخاطب ترین بازیگران سال بود و واسه بازی در فیلم «دیوار بزرگ» هم قرارداد امضا کرد.

۱۸. ویل اسمیت با ۲۶ میلیون دلار؛ بازی در «فوکوس» که ۱۴۵ میلیون دلار در دنیا فروش کرد و با بودجه ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده بود سال موفقی رو واسه ویل اسمیت رقم زد.

 فهرست پردرآمدترین بازیگران سال 2015

۱۸. شاهرخ خان با ۲۶ میلیون دلار؛ لئونارد دی کاپریوی هندیا از فیلمایی چون «سال نو مبارک» و «طرفدار» درآمد خوبی به دست آورد.

۱۷. متیو مک کاناهی با ۲۶.۵ میلیون دلار؛ این بازیگر که وقتی فقط در کمدی عاشقونها بازی می کرد با بازی در «باشگاه خریداران دالاس» که اسکار رو براش به ارمغان آورد و بازی در سریال شبکه اچ بی اون یعنی «کارآگاه واقعی» سال رو با موفقیت در فیلم «بین ستاره ای» و «دریای درختان» گذروند.

۱۵. دنیل کریگ با ۲۷ میلیون دلار؛ بازی در جیمز باند جدید یعنی «اسپکتر» این بازیگر انگلیسی رو به یکی از پرسروصداترین بازیگران سال بدل کرد.

۱۵. کریس همسوورث با ۲۷ میلیون دلار؛ بازیگر «تور» که از ستارگان ثابت فیلمای دنیای ماروله در «انتقام جویان: عصر اولتران» بازی کرد و در «هانتسمن» که نسخه تیره ای از داستان سفید برفیه، به زودی دیده می شه.

۱۴. چنینگ تیتوم با ۲۹ میلیون دلار؛ بازیگر ستاره نوجوانان و فیلمای مهیج مانند سریال «جامپ استریت» در فیلم بعدی برادران کوئن یعنی «درود بر سزار» و «هشت نفرت انگیز» کوئنتین تارانتینو بازی کرده.

۱۳. لئوناردو دی کاپریو با ۲۹ میلیون دلار؛ بازیگر «گرگ وال استریت» با «برگشت» به زودی راهی سینماها می شه که فیلم وسترن سیاهی از کارگردان «بردمن» یعنی آلخاندرو گونزالس ایناریتوه. دی کاپریو امیدواره با این فیلم اسکار رو ببره. پشتیبانی از محیط زیست و ساخت مستندهایی در این باره واسه نت فلیکس از برنامه های دیگه اونه.

 فهرست پردرآمدترین بازیگران سال 2015

۱۲. جانی دپ با ۳۰ میلیون دلار؛ اون به زودی واسه بار پنجم در نقش کاپیتان اسپارو دیده می شه، ستاره فیلم «عشای ربانی مشکی» هم بود.

۱۱. دوین جانسون با ۳۱.۵ میلیون دلار؛ با بازی در فیلم «سن آندریایس» توانایی خود رو در فیلمای غیراکشن هم نشون داد و بیشتر از ۳۸۵ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرد. اون که وقتی ورزشکار بود قراره تو یه کمدی تلویزیونی با عنوان «توپ دارها» درباره گروهی از بازیکنان فوتبال جلوی دوربین بره.

۱۰. مارک والبرگ با ۳۲ میلیون دلار؛ بازی در کمدی «تدی ۲» که ۱۶۸ میلیون دلار فروش کرد و «منتقل شوندگان: عصر ویرانی» و ساحت فیلمای تلویزیونی در شرکت خودش اونو در این جایگاه قرار داده.

۹. آکشای کومار با ۳۲.۵ میلیون دلار؛ ستاره بالیود که از سال ۱۹۹۲ تا الان در بیشتر از ۱۵۰ فیلم بازی کرده معمولا هر سال در چهار فیلم بازی می کنه. اون در سال ۲۰۱۴ در نقشای اصلی فیلمایی چون «تعطیلات» و «سرگرمی» بازی کرد و به عنوان میزبان شی زنده شبونه تلویزیونی ظاهر شد و جفت و جور کننده فیلم مهیج «موتورسیکلتای هوندا» هم بود.

۸. سلمان خان با ۳۳.۵ میلیون دلار؛ مشهورترین ستاره بالیوود که از سال ۱۹۸۹ تا الان در بیشتر از ۸۰ فیلم بازی کرده در ۲۰۱۴ در «ضربه» بازی کرده و میزبان شی شبونه «روسای بزرگ» هم بود. اون که ماجرای زندانی شدن و دادگاهی شدنش رو هم گذروند فعلا منتظر پایان نتیجه دادگاهه.

 فهرست پردرآمدترین بازیگران سال 2015

۷. آمیتاب باچان با ۳۳.۵ میلیون دلار؛ ستاره بزرگ بالیوود که در ۵۰ سال گذشته در بیشتر از ۱۵۰ فیلم بازی کرده در ۲۰۱۴ ستاره فیلم «باوتانا برمیگرده» بود مجری یه شی شبونه با عنوان» کی می خواد میلیاردر شه؟» بود که هشت فصل در سال ۲۰۱۴ روی آنتن رفت. فروش امتیاز فیلمای اون واسه شبکه های تلویزیونی از پول و پله و سرمایه این سوپر استار هندیه.

۶. کامل کروز با ۴۰ میلیون دلار؛ بازی در نقش اتان هانت در «ماموریت غیرممکن» قسمت پنجم و هم بازی در «لبه فردا» جایگاه اونو به عنوان بازیگری پردرآمد حفظ کرده.

۵. آدام سندلر با ۴۱ میلیون دلار؛ اون با بازی در «پیکسلا» بر پرده نقره ای رفت و با فروش دی ایشون دی فیلمای قبلی اش که همیشه مردم پسند بودن، به پولسازی ادامه داد.

۴. بردلی کوپر با ۴۱.۵ میلیون دلار؛ اون تونسته بین فیلمای ساده ای چون «آلوها» و فیلم پرفروشی چون «تک تیرانداز آمریکایی» که خودش جفت و جور کننده هم بود، توازن برقرار کنه.

۳. وین دیزل با ۴۷ میلیون دلار؛ بازی در فیلم پرفروش «سریع و عصبانی ۷» با فروش ۱.۶۵ میلیارد دلار و با داشتن ۹۳ میلیون هوادار در فیس بوک، اونو به چهره ای مردمی بدل کرده.

 فهرست پردرآمدترین بازیگران سال 2015

۲. جکی چان با ۵۰ میلیون دلار؛ ستاره بزرگ چینی با بازی در «داستان اژدها» در کنار آدرین برودی و جانن کیوزاک که فقط در چین ۱۲۰ میلیون دلار فروش کرد و هم جفت و جور فیلمای دیگه و صداپیشگی در «کونگ فو پاندا ۳» و بازی در «رد پا» و امضای قرارداد بازی در چند فیلم دیگه، بازم یکی از پولسازترین ستارگان دنیاس.

۱. رابرت داونی جونیور با ۸۰ میلیون دلار؛ بازیگر «مرد آهنی» بازم پردرآمدترین ستاره دنیاس. بازی در «انتقام جویان» و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» که فقط واسه اون ۴۰ میلیون دلار دریافت کرده، اونو به پردرآمدترین بازیگر سال بدل ساخته.

فرزندان ستاره های بزرگ هالیوود+عکس

عکس العمل هنرمندان به درگذشت داوود رشیدی

noindex اخبار داغ سینما خبرگزاری مهر