پرخطرترین مشاغل بیماری زا

پرخطرترین مشاغل بیماری زا

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

job

در سراسر جهان شغل های متفاوتی وجود دارن که از پایه خطرناک هستن و علاوه بر اون که سلامت افراد شاغل در اون حرفه رو به خطر می اندازند می تونن حتی منتهی به بروز حوادث مرگبار شن.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا ، فاکس نیوز در مقاله جدیدی در این مورد منتشر کرد: در حالی که بعضی مشاغل مثل تعمیر تیرهای برق و یا چوب بُری در گروه شغل های پرخطر قرار می گیرند و به خودی خود خطرناک هستن بعضی حرفه های دیگه وجود دارن که ممکنه در ظاهر جون افراد رو تهدید نکنن اما سلامت اونا به طور جدی به خطر بیاندازند که بعضی از اونا عبارتند از:

کشاورزان

با اینکه اندازه مرگ و میر به وجود اومده بوسیله مریضی های قلبی و بعضی سرطان ها در بین کشاورزان پایین است اما این آدما به دلیل اون که در برابر مواد شیمیای خطرناکی مثل آفت کش ها، دود ماشین های کشاورزی و کودهای شیمیایی هستن، بیشتر با خطر دچار شدن به سرطان پوست، لب، معده، مغز و پروستات مواجه ان.

کارگران ساختمون

سقوط وسایل و دستگاه ها تنها خطرات موجود در کارگاه های ساختمانی نیستن. طبق گزارش انجمن ریه آمریکا حدود ۱.۳ میلیون کارگر ساختمانی در این کشور در برابر «آزبست» قرار دارن. رشته های ظریف آزبست با گذشت زمان در ریه ها جمع می شن که می تونه مریضی به وجود اومده بوسیله آزبست رو در فرد بوجود بیارن. به گفته پزشکان از وقتی که فرد در برابر این ماده شیمیایی قرار می گیرد تا هنگام بروز مریضی در بدن، حدود ۴۰ سال طول می کشد به خاطر همین لازمه واسه پیشگیری و تشخیص به موقع در مورد انجام آزمایشات سرطان ریه با دکتر مشورت شه.

آتیش نشون ها

ضربات، جراحت ها و استنشاق دود ممکنه جدی ترین تهدیدها واسه سلامت آتیش نشون ها باشن اما این افراد هفت برابر بیشتر در برابر مرگ به وجود اومده بوسیله سکته قلبی هستن چون فشارهای جسمی و روانی روی کارکنان این شغل بسیار بالاتره.

خلبان ها

کارشناسان دانشگاه ایسلند در تحقیقات خود فهمیده ان که خلبان ها ۲۵ برابر بیشتر از عادی در برابر دچار شدن به ملانوما بدخیم که مرگبارترین نوع سرطان پوسته، قرار دارن.

کارمندان

آزمایش های کارشناسان دانشگاه کارولینای جنوبی نشون می دهد انجام کارای نشستنی و کم جنب و جوش با افزایش ۸۲ درصدی خطر مرگ به وجود اومده بوسیله مریضی های قلبی – عروقی ربط داره. علاوه بر این، انجام زیادتر از اندازه کارای نشستنی موجب تغییرات غیرعادی در چگونگی سوخت وساز چربی ها و گلوکز می شه و متابولیسم طبیعی بدن رو دچار اختلال می سازه.

ایسنا