پرخرج ترین اشتباهات دنیا

پرخرج ترین اشتباهات دنیا

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

stop

همیشه یه لحظه اشتباه می تونه مشکلات بیشماری رو به همراه داشته باشه. این اشتباه در رانندگی جون چندین آدم رو به خطر میندازه و اشتباه در وارد کردن چند عدد می تونه باعث ضررهای میلیونی شه. این دسته اشتباهات بسیار زیادن که در بعضی از اونا خسارتای سنگینی رو به بار میارن.

اشتباه در بازار بورس

در سال ۲۰۰۵ یه شرکت ژاپنی میخواست هر سهم خود رو به ارزش ۶۱۰ هزار ین به فروش برسونه و اون رو در اختیار بازار بورس قرار داد اما تو یه اشتباه به نظر ساده مامور وارد کردن اعداد هر ۶۱۰ هزار سهم رو به ارزش یه ین قرار داد . با اینکه اونا خیلی زود متوجه اشتباه خود شدن و سه بار معاملات رو قطع کردن اما بازم خسارتی ۲۲۵ میلیون دلاری گریبان گیر شرکت نامبرده شد.

اشتباه میلیونی ناسا

همونطور که میدونید واحدهای اندازه گیری مختلفی در دنیا استفاده می شه مثلا میشه به به کار گیری مایل و کیلومتر اشاره کرد. یه واحد اندازه گیری ساده چند سال پیش خسارتی بزرگ رو به بار آورد. شرکت طراحی کننده مریخ نورد از سیستم پوندبرای نشون دادن نیرو استفاده کردن اما ناسا باور داشت این اعداد باید به نیوتون باشن. بعد از پرتاب این مریخ نورد به خاطر اشتباهات محاسباتی علائم اخطار زیادی به مرکز فرستاده شد تا اینکه آخرسر دستگاه از بین رفت و خسارتی ۱۲۵ میلیون دلاری به بار آورد.

اشتباه اندازه گیری قطار

شرکت راه آهن فرانسه به خاطر یه اشتباه اندازه گیری ساده مجبور شد ۱۳۰۰ ایستگاه مترو رو تغییر داده و بازسازی کنه. این شرکت قصد ساخت قطارهای جدید واسه مترو رو داشت و به خاطر همین سفارش چندین قطار رو داد اما در چگونگی اندازه گیری کمی مشکل داشت به خاطر همین قطارها پس از ساخته شدن، چند سانتی متر بزرگتر از ایستگاه ها بودن. این اتفاق باعث شد تا ۱۳۰۰ ایستگاه دچار تغییر شه و هزینه ۶۸ میلیون دلاری روی دست دولت باقی بزاره.

گم کردن لپ تاپ دولت

در سال ۲۰۰۶ یه تحلیل گر دولتی عزمشو جزم کرد تا لپ تاپ خود رو واسه انجام دادن کارا به خونه ببره اما این لپ تاپ همون شب از ایشون دزدیده شد. پس از تحقیق معلوم شد که اطلاعات ۲.۲ میلیون نفر از افراد دولتی آمریکا به همراه تموم اطلاعات ارتشی و نظامی این کشور در این لپ تاپ وجود داشته. گروهی این لپ تاپ رو پیدا کرده و درخواست ۲۶ میلیون دلار کردن اما این عدد بسیار بالا بود و چانه زنیا ۲ سال به طول رسید تا اینکه در سال ۲۰۰۹ لپ تاپ با قیمت ۲۰ میلیون دلار پس گرفته شد.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران