پرخاصیت ترین غذاها

پرخاصیت ترین غذاها

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

به گزارش واحد مرکزی خبر ،کارشناسان می گن از اونجائیکه اهمیت تقویت سیستم ایمنی بدن در زمان گسترش بیماریای واگیر بیشتر از قبل مشخص می شه، مصرف بعضی غذای سالم و غنی در تقویت سیستم ایمنی بدن ما بسیار مهم هستن.

سیب apple

کارشناسان پیشنهاد می کنن که مغز بادام، سیب، کلم بروکلی، عدس قرمز، ماهی آزاد، اسفناج، سیب زمینی،عصاره سبزیجات،دانه گندم و گیاه و میوه قره قاط به عنوان غذاییایی که غنی از مواد غذایی و ضد مریضی هستن در وعده های غذایی ما قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پایگاه اینترنتی تی آر تی،فهرست غذاهایی که بیشترین خاصیت رو واسه بدن دارن در پایگاه اینترنتی مایو کلینیکMayo Clinic منتشر شده اما در میان اونا ده ماده غذایی هست که خاصیت اونا واسه بدن عجیب هستش. چون اونا غنی از ویتامینای آA و ییE ، فیبر، مواد معدنی ، مواد فیتوشیمی و آنتی اکسیدانا هستن. مصرف این غذاها خطر دچار شدن به بیماریای قلبی رو کاهش میدن و باعث چاقی هم نمی شن چون کالری کمی دارن.

کارشناسان غذایی پایگاه اینترنتی مایو کلینیک خاصیتای هر کدوم از این ده ماده غذایی رو به توضیح زیر توضیح داده:

مغز بادام:بیشترین خاصیت رو واسه قلب داره. چون که غنی از منیزیم، آهن ، کلسیم، فیبره و از دچار شدن به بعضی سرطانا و کم خونی جلوگیری می کنه . مغز بادام هم اینکه دارای بعضی ریبوفلاوینا (ویتامین بی ۲) هاست که به بازسازی بافت بدن کمک زیادی می کنه. مغز بادام هم اینکه اندازه کلسترول خون رو کم می کنه.

سیب:خاصیت ضد سرطانی داره. سیب منبع کاملی از ماده پکتینه . ماده پکتین ، تولید کننده ذرات مولکولی هستن که تا حد زیادی سلولای سرطانی رو در سطح پرستات ، روده ، ریه میکشه و از پیشرفت سرطان در بدن جلوگیری می کنه. سیب غنی از فیبره که اندازه کلسترول و گلوکوز خون کم می کنه. سیب هم اینکه پر از ویتامین سی و یه جور آنتی اکسیدانه که از سلولا مواظبت می کنه.سیب هم اینکه از سیاهرگا مواظبت می کنه و به جذب آهن هم کمک می کنه.

کلم بروکلی هم دارای آنتی اکسیدان و غنی از ویتامینه. کلم بروکلی منبعی پر از کلسیم، پتاسیم،فیبر و دارای مقداری مواد فیتوشیمیکه که در دچار شدن به بیماریای قلبی، دیابت و بعضی سرطانا جلوگیری می کنه . کلم بروکلی هم اینکه دارای ویتامینای آ و سیه. این نوع کلم از بعضی آنتی اکسیدانا برخورداره که می توانداز سلولا مواظبت کنه.

-قره قاط : این گیاه و میوه اون واسه داشتن سلامت جسم خوبه. این ماده غذایی هم غنی از بعضی فیتوشیمیک هاست که از بروز عفونت شریانای ادراری موثره. قره قرط هم اینکه به تقویت حافظه کمک می کنه و واسه داشتن دوران پیری سالم خوبه.

-عدس قرمز:این ماده غذایی هم واسه قلب خیلی خوبه و دشمن سرطانه.

–ماهی آزاد: این ماده غذایی منبع سرشاری از پروتئین و امگا۳ه. امگا ۳ هم از بروز عارضه های قلبی جلوگیری می کنه و پر از اسید لیپید و بعضی پروتئین هاست.

–اسفناج :این گیاه غذایی هم درجه ایمنی بدن رو بالا می بره و در زیبایی پوست و مو نقش به سزایی داره. اسفناج هم اینکه دارای ویتامینای آ و سی و ماده ریبوفلاوین (ویتامین بی ۲) است. ویتامین بی دو هم در بازسازی بافتای بدن بسیار موثره. اسفناج هم اینکه دارای ویتامین بی-شش ، کلسیم ، آهن و منیزیمه.

-سیب زمینی: این ماده هم ضد سرطان و پیریه . رنگ زردی که در سیب زمینی هست نشون دهنده وجود بتا-کاروتن در اون هستش. بتا-کاروتن هم غنی از ویتامین آه و این ویتامین هم از پیری زود رس جلوگیری می کنه. بتا-کاروتن هم اینکه در دچار شدن به بعضی سرطانا جلوگیری می کنه.

-عصاره سبزیجات :عصاره سبزیجات هم در جلوگیری از دچار شدن به آسیب قلبی بسیار موثره . چون عصاره این گیاهان پر از شکل های جور واجور ویتامینا ، مواد معدنی، ارزشای غذاییه.

-دانه گندم:دانه گندم واسه مغز، پوست و هضم خیلی خوبه .

————

جمع آوری : گروه آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

بازنشر