پرتقال چه خاصیتی دارد؟

پرتقال چه خاصیتی دارد؟

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

خاصیتای پرتقال

«پرتقال جسم احساسی شما رو تقویت کرده و به شما احساس لذت، سلامت و شادی می بخشه.»

کیست که از خوردن یه پرتقال خوشمزه و آبدار لذت نمی برد؟ این میوه در میان ورزشکاران بسیار محبوبه چون به سرعت سطح انرژی رو بالا می برد.

خواص پرتقال

۱. به پیشگیری از سرطان کمک می کنه. پرتقال پر از لیموناد مرکباته که نشون داده با شکل های جور واجور مختلفی از سرطان از جمله سرطان پوست، ریه، سینه، معده و روده مقابله می کنه.

۲. از مریضی های کلیوی جلوگیری می کنه. نوشیدن منظم آب پرتقال از مریضی های کلیوی پیشگیری کرده و خطر دچار شدن به سنگ کلیه رو کاهش می دهد.

نکته: آب میوه رو به تعادل استفاده کنین. محتوای بالای قند موجود در آبمیوه می تونه موجب پوسیدگی دندون ها شده و محتوای بالای اسیدی اون مینای دندون رو از بین می برد.

۳. خطر دچار شدن به سرطان کبد رو کاهش می دهد. براساس دو تحقیقی که در ژاپن انجام گرفته، خوردن پرتقال سرطان کبد رو کاهش می دهد. این می تونه به دلیل ویتامین A بالای اون باشه که به کاروتینوئید معروفه.

۴. کلسترول رو پایین می آورد. به خاطر اینکه پرتقال پر از فیبر محلوله، به پایین آوردن کلسترول کمک می کنه.

۵. سلامت قلب رو تقویت می کنه. پرتقال پر از پتاسیمه، یه ماده معدنی الکترولیتی که مسئول کمک به کارکرد بهتر قلبه. وقتی سطح پتاسیم در بدن پایین بیاد، ضربان قلبتون دچار مشکل می شه.

۶. خطر مریضی رو کاهش می دهد. پرتقال پر از ویتامین C هستش که با خنثی کردن رادیکال های آزاد از سلول ها مراقبت می کنه. رادیکال های آزاد موجب مریضی های مزمنی مثل سرطان و مریضی قلبی می شه.

۷. با عفونت های ویروسی مقابله می کنه. تحقیقات نشون می دهد که سطح بالای پلی فنول ها در پرتقال در مقابل مریضی های ویروسی مواظبت می کنن.

۸. یبوست رو برطرف می کنه. پرتقال پر از فیبره که مایعات گوارشی رو تحریک کرده و یبوست رو از بین می برد.

۹. به تقویت بینایی کمک می کنه. پرتقال پر از ترکیبات کاروتینوئیده که به ویتامین A تبدیل می شن و به بینایی کمک می کنه.

۱۰. فشارخون بالا رو تنظیم می کنه. فلاوونوئید هسپریدین موجود در پرتقال به تنظیم فشارخون بالا کمک کرده و منیزیم موجود در اون به حفظ فشارخون کمک می کنه.

۱۱. از پوست مواظبت می کنه. پرتقال پر از بتا-کاروتنه که آنتی اکسیدانی بسیار قوی بوده و از سلول ها در برابر تحریب مواظبت می کنه که اینم از پوست در مقابل رادیکال های آزاد مواظبت کرده و آثار پیری رو از بین می برد.

۱۲. پرتقال بدن رو قلیایی می کنه. بااینکه پرتقال قبل از هضم اسیدیه، شامل بسیاری موادمعدنی قلیاییه که متوازن کردن بدن بعد از هضم اون کمک می کنه. در این مورد مثل لیموه که یکی از قلیایی ترین میوه های هست.

۱۳. شامل کربوهیدرات هوشمنده. پرتقال مثل بقیه میوه ها شامل قندهای ساده س! اما پرتقال شاخص گلیسمی ۴۰ داره. هرچه کمتر از ۵۵ پایین خونده می شه. این یعنی اگه مقدار خیلی زیادی تو یه زمان مصرف نکنین، قند خونتون رو بی اندازه بالا نمی برد و مشکلی واسه انسولین یا اضافه وزن براتون ایجاد نمی کنه.

پرتقال فواید بسیار زیادی داره که اون رو به یه ماده مقوی تبدیل می کنه. پر از موادمغذی مثل ویتامین C، ویتامین A، کلسیم، پتاسیم و پکتین می باشه.

واقعیت های باحال درمورد پرتقال:

• پرتقال محبوب ترین مرکبات در سراسر دنیاس.

• بیشترین پرتقال جهان در برزیل تولید می شه.

• هرساله حدود ۲۵ میلیارد پرتقال در امریکا تولید می شه.

• در قرن هجدهم، دریانوردان بریتانیایی، واسه پیشگیری از کمبود ویتامین C در کشتی پرتقال حمل می کردن.

• در زمان ملکه ویکتوریا، در انگلستان پرتقال به عنوان هدیه کریسمس هدیه داده می شد.

• دو مارک معروف پرتقال، پرتقال والنسیا و پرتقال ناوله.

• پرتقال سومین طعم دهنده میوه ای محبوب بعد از شکلات و وانیل در دنیاس.

گذشته پرتقال

  • پرتقال در اول در آسیای جنوب شرقی، هند شمالی و جنوب چین کاشته شده و حدود ۲۵۰۰ قبل از میلاد مسیح واسه اولین بار برداشت شده.
  • در قرن یکم بعد از میلاد، رومی ها درختان جوون پرتقال رو از هند به روم آوردن. در قرن یکم بعد از میلاد بود که پرتقال در افریقا شروع به رشد کرد.
  • کریستف کلمب بذر پرتقال رو در ۱۴۹۳ به جزایر قناری اسپانیا برده و در اونجا کاشت. تا ۱۵۱۸، پاناما و مکزیک هم با پرتقال آشنا شده بودن و کمی بعد برزیل شروع به کاشت پرتقال کرد.
  • اولین درختان پرتقال امریکا در ۱۵۱۳ در فلوریدا کاشته شد.

رشد پرتقال

پرتقال درختی گرمسیری و نیمه-گرمسیری، همیشه سبز، میتونه تا ارتفاع ۵تا ۸ متر رشد کنه. همیشه سبز به این معنا هستش که تو یه زمان گل و میوه می دهد.

پرتقال یا شیرینه و یا تلخ اما اکثراً پرتقال های شیرین خورده می شن. معروف ترین شکل های جور واجور پرتقال های شیرین، والنسیا، ناول، پرتقال ایرونی و پرتقال خونیه.

هوای گرم ممکنه باعث دوباره سبز رنگ شدن پوست پرتقال شه اما با اینحال مزه اون تغییری نمی کتد.

پوست پرتقال غدد چربی متفاوتی داره. گوشت داخلی اون از بخش هایی تشکیل شده که برچه نامیده می شن و از ابدانک های زیادی تشکیل شده.

انتخاب و نگهداری

  • در نیمکره شمالی فصل پرتقال از اکتبر شروع شده و تا آخر فوریه ادامه می یابد.
  • میوه هایی رو بخرین که سفت باشن ولی بااینحال بشه با انگشت فشار کوچیکی روی اون وارد کرد.
  • پرتقال تازه رنگ روشنی داشته، چین و چروک نداره و به نسبت اندازه اون سنگینه.
  • از خریدن پرتقال هایی که پوست اون بی اندازه صافه و روی اون لک داره دوری کنین.
  • پرتقال رو می تونید واسه یه هفته در دمای اتاق نگهداری کنین اما در یخچال تا دو هفته قابل نگهداریه.
  • آب پرتقال تازه رو بهتره در قسمت فریزر نگهداری کنین.

احتیاطات لازم درمورد پرتقال

روی درختان پرتقال آفت کش زده می شه. خیلی مهمه که قبل از استفاده، اول پرتقال رو زیر آب سرد بشورید. بهتره که اونا رو واسه یه مدت در آب سرد بخیسانید. پرتقال های ارگانیک این موادشیمیایی رو ندارن.

واسه اونا که دچار مریضی های گوارشی مربوط به بعضی موادغذایی هستن، بهتره از نوشیدن آبمیوه های غیرپاستوریزه و تازه که ممکنه شامل باکتری باشه دوری کنن.

آماده سازی و سرو پرتقال

خوردن یه پرتقال تازه در هر جا و زمان شدنیه. اما دقت کنین که حتماً قبل از مصرف اون رو با آب سرد بشورید تا آلودگی ها و بقایای آفت کش ها از روی پوست اون پاک شه. بعد اون رو پوست گرفته و نوش جون کنین!

درست کردن آب پرتقال تازه در خونه بسیار راحته و خیلی بهتر از آب پرتقال های مصنوعی پر از نگهدارنده و رنگ صاست که از بیرون خریداری می کنین. پرتقال وقتی گرمتر شه آب بیشتری تولید می کنه، به خاطر این بهتره وقتی آب اونا رو بگیرین که در دمای اتاق بوده ان. هم اینکه بهتره آب پرتقالتان رو در دمای اتاق بخورین.

پرتقال هیچ پس مونده ای نداره چون تموم قسمت های اون قابل بازیافت می باشه.

تخمه هندوانه چه خاصیتی داره؟

آلبالو چه خواصی داره؟

خواص میوه مردمون