پراید، وانت پیکان و نیسان رکورد دار تصادفات مرگ آور شدند

پراید، وانت پیکان و نیسان رکورد دار تصادفات مرگ آور شدند

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به کاهش ۸.۴ درصدی کشته های تصادفات در آبان ماه از ایمنی پایین خودروهای تولیدی انتقاد کرد و گفت: اگه دست من بود هیچ وقت اجازه نمی دادم خودرویی مانند پراید، وانت پیکان و وانت نیسان شماره گذاری شه.

سردار دکتر اسکندر مومنی روز جمعه در گفت وگو با ایسنا با اشاره به ایمنی خودروها اضافه کرد: دو خودرو تو یه راه تصادف می کنن ، یکی خودرو استانداردی با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت که تلفاتی نمی ده و دیگری خودرویی با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت اما کشته میده و این یعنی فرق ایمنی در خودرو.

ایشون با اشاره به این که باید دست کمای مورد نظر رو در خودروهای تولیدی داشته باشیم تاکید کرد: شرکتای خودروساز باید این دست کما رو رعایت کنن.

ایشون با اشاره به این که شماره گذاری خودروها براساس مجوزهای فرستاده شده از دستگاه های مربوطه انجام می شه اضافه کرد: قانون میگه اگه خودرویی رو سازمان استاندارد و محیط زیست تایید کردن، پلیس باید اونو شماره گذاری کنه. اما به روشنی باید بگم اگه دست من بود هیچ وقت اجازه نمی دادم خودرویی مانند پراید یا وانت پیکان و وانت نیسان به دلیل داشتن بیشترین کشته های تصادفات و ایمنی بسیار پایین شماره گذاری شن.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش تعداد کشته های تصادفات رانندگی در کشور گفت: براساس آمارهای پزشکی قانونی واسه اولین بار در کشور طی ۲ سال متوالی هر ماه تماشاگر کاهش کشته های تصادفات بودیم که این رکوردی در کاهش کشته های تصادفاته.

ایشون با اشاره به این که ۱۴ هزار و ۱۲۶ تن از اول سال جاری تا آخر آبان ماه در تصادفات رانندگی کشور کشته شدن اضافه کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۸ درصد برابر ۸۷۰ نفر کاهش نشون میده.

رییس پلیس راهور ناجا به آمار آبان ماه اشاره کرد و گفت: در آبان ماه امسال ۱۵۹۹ نفر در حوادث رانندگی جون باختن که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸.۴ درصد کاهش رو نشون میده.

ایشون با بیان این یکی از شاخصای امتحان تصادفات تعداد کشته ها به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه س، به ایسنا گفت: براساس آخرین آمارها به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه در ایران ۸.۱ تن کشته شدن که این رقم در آسیا ۱۰.۹ تن و در دنیا ۷.۵ کشته.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه حدود ۰.۶ درصد با میانگین جهانی فاصله داریم گفت: در سال ۸۵ به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه ۲۳ تن کشته شدن که این رقم در آخر سال گذشته به ۸.۱ تن کم شده.

ایشون با بیان اینکه در سال ۸۹، ۲۳ هزار و ۲۰۰ تن در تصادفات جون خود رو از دست دادن، گفت: با وضع قانون جدید راهنمایی و رانندگی تماشاگر اون بودیم که تعداد کشته ها در سال ۹۰ به ۲۰ هزار و ۶۸ تن رسید.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت: قانون جدید این اجازه رو به پلیس میده که در تصادفات سهم بقیه دستگاه های مقصر رو هم مشخص کنیم که این وسط در ۱۶۷۳ تصادف سهم بقیه دستگاه ها مشخص شده که این وسط شهرداریا و آب و فاضلاب بیشترین سهم رو داشتن.

ایشون اضافه کرد: در ۸ ماهی که گذشت حوادث تلخی مثل واژگونی اتوبوس دانش آموزان رو داشتیم اما حتی اگه توجه مردم به قوانین جون یه نفر رو نجات دهد، اتفاق بزرگیه. فکر می کنم برخلاف همه مشکلاتی که هست اگه هممون کمک کنیم ، قوانین رو رعایت کنیم ، می شه این تلفات رو کمتر و کمتر کرد.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه پلیس تموم نقاط حادثه خیز راه های کشور رو احصا کرده، گفت: ۲۱۸۳ نقطه حادثه خیز در کشور هست که واسه رفع و اصلاح اون به مسئولان مربوطه اعلام کردیم.

 

عصر ایران