پای در کشورهای مختلف جهان

پای در کشورهای مختلف جهان

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

پای در کشورای جور واجور جهان

پای شیرینی و حتی غذای محبوب خیلی از سرزمین ها حساب می شه. هر سرزمینی با در نظر گرفتن ذائقه و سلیقه ی خود مبادرت به پخت پای محبوب خود می کنه. البته در سال های گذشته پای هم مانند دیگه امور، محدود به داخل مرزهای یه کشور نشده و دستور پخت و جفت و جور اون به دیگر کشورها هم رفته و ما می تونیم نمونه ی مشابه پای های معروف هر کشور رو در دیگر نقاط جهان هم ببینیم. به خصوص که قنادی ها و تولیدکنندگان شیرینی در تلاش واسه داشتن تنوع در اجناس خود به پخت شکل های جور واجور پای توجه خاصی دارن.

پای خوشمزه

یکی از قنادی ها و تولیدکنندگان کیک و شیرینی در ایران Cake TSه. کیک تی اس شکل های جور واجور و اقسام کیک ها و شیرینی های موردنیاز کافه ها و مجالس رو جفت و جور می کنه. موقع مراجع به خیلی از کافه ها وقتی شیرینی یا کیک خاصی سفارش می بدید، دراصل واسه شما از کیک های تی اس می بیارن. در میون این شیرینی و کیک ها اتفاقا چند مدل پای هم هست. مشابه همین پای های معروف و محبوبی که در ادامه به شما معرفی می کنیم.

پای در آمریکا

پای موز خامه ای یه پای پرطرفدار در کشور آمریکا هستش. آمریکایی ها این پای رو از کاستارد غنی شده ی شامل شیر، خامه، آرد، تخم مرغ و همراه با موز خرد شده درست می کنن. اون ها معمولا واسه تزئین این پای، روی اون رو با خامه زده شده می پوشانند.

پای شاتوت همون طور که از نام اون مشخصه، پای پوشیده شده از طریق شاتوته. پایی مرغوب و معروف در کشور آمریکا. در آمریکا پای بلوبری هم طرفداران خود رو داره. به خصوص در میان اهالی ایالت نیوانگلند این کشور. آمریکایی ها به پای باب اندی هم علاقه ی زیادی دارن. پای باب اندی یه پای کاسترد شیرینه که چاشنی و طعم اون دارچین و میخک صدپره.

پای در کشورای جور واجور جهان

در آمریکا با کرم ساخته شده با کاستارد غنی شده با شیر، خامه، آرد، تخم مرغ، و ​تیکه های نارگیل، پای شیرنی کرم نارگیل رو هم درست می کنن که معمولا روی اون رو با خامه و نارگیل تزیین می کنن.

پای کیک کلوچه هم ترکیبی از خمیر شیرینی و کیک کره ایه که با هم تو یه پوسته پای پخته می شن و در آمریکا علاقه مندان خود رو داره. پای مرنگ لیمو هم در آمریکا با لیمو پر شده و با مرنگ تزئین می شه.

پای در کشورای جور واجور جهان

پای شکلات مایع می سی سی پی در آمریکا طبخ می شه و طعم اون شیرینه. این پای دسری شامل یه شکلات چسبناک در بالای یه پوسته شکلاتیه و معمولا با بستنی سرو می شه. در این کشور پای کیک ناپولتین هم پخته می شه که ترکیبی از شکلات، وانیل و پودر کیک توت فرنگی تو یه پوسته پای پخته شده.

تابستون که از راه می رسد، آمریکایی ها به پای محبوب خود یعنی پای گیلاس می رسند. این پای رو معمولا با گیلاس ترش درست می کنن تا بتونن راحت تر شیرینی پای رو تنظیم کنن.

پای در انگلستان

بنافی پای هم یه پای انگلیسی شیرینه که با خمیر انگلیسی که از موز درست شده، جفت و جور می شه. مردم انگلستان به یه پای غیرشیرین و ساده دیگری هم علاقه ی زیادی دارن. پای کره. این پای از سیب زمینی خرد شده، پیاز، کره و کمی نمک و فلفل درست می شه.

مردم انگلستان مدلی از پای ذرت رو درست می کنن که به اون می می گن شیرینی صندوقی. این پای کاسترد شده از تخم مرغ، کره، شکر، شکر قهوه ای، وانیل و ذرت درست می شه. اون ها پای مرغ و قارچ رو هم درست کرده و مصرف می کنن. پای درست شده با پوسته ای شیرین که با تیکه های کوچیک مرغ و قارچ مخلوط شده در سس خامه پر می شه.

پای در انگلستان

در انگلستان پای گوشت گاو نمک سود شده از ارج و قرب زیادی برخورداره. این پای با گوشت گاو، پیاز و سبزیجات دیگه مانند ذرت، نخود فرنگی و هویج پر می شه. سطح این پای رو می توان با پوره سیب زمینی پوشاند. در این کشور پای کاری هم درست میکنن. با پوسته ای شیرین و پر شده با کاری هندی یا چینی.

پای تره فرنگی در انگلستان یه پای سنتی حساب می شه. این پای که به اون پای ارتش دختران هم می می گن یه پای سبزی روبازه که پوسته ی شیرینی داره و با سیب زمینی و پیاز و تره فرنگی پر می شه و بعد روی همه ی مواد رو با لایه ای از پنیر می پوشانند.

پای در اسکاتلند

بلک بن یه پای اسکاتلندیه. این پای در اصل کیکیه که از طریق میوه پوشونده شده و به طور سنتی در شب دوازدهم خورده می شه.

در اسکاتلند یه پای غیرشیرین و نمکی هم درست می کنن به نام پای بریدی. این پای در اندازه های کوچیک درست می شه و با گوشت چرخ شده، چربی گوشت گاو و کره پر می شه. واسه طعم اون هم از نمک و فلفل استفاده می کنن. بعضی وقتا به مواد داخل این پای پیاز خرد شده هم اضافه می کنن.

پای در اسکاتلند

پای در کانادا

پای سته در کانادا و ایالت های غرب آمریکا پرطرفداره. این پای شیرین و میوه ایه و با میوه هایی مانند بلوبری، رزبری و توت فرنگی پر می شه.

پای در اسکاتلند

در استان کبک کانادا مردم پای چینی درست می کنن. این پای شیرین نیس و از سه لایه درست می شه. گوشت چرخ شده و پیاز در لایه ی پایینی، ذرت کنسروی واسه لایه ی میانی و سیب زمینی پوره شده واسه قسمت بالایی پای چپنی.

پای در بقیه نقاط دنیا

p8

در هلند پای سیب شیرینی معروف و محبوبیه. هلندی ها این پای رو از شکل های جور واجور سیب مانند سیب سبز یا قرمز جفت و جور می کنن.

 پای سیب

بوکوپای شیرینه و اهل کشور فیلیپین. این پای از نارگیل تازه درست می شه.

پای کدوتنبل پای محبوب مردم صربستانه. این پای شیرین به صورت مستطیلی جفت و جور می شه.

p10

بورک یه پای مدیترانه ایه و عاشقان سینه چاک بسیاری در کشور ترکیه داره. این پای نمک داره و از پنیز، گوشت، سیب زمینی و سبزیجات دیگه درست می شه.

p11

در روسیه از ماهی یه پای غیرشیرین درست می کنن که در اون از ماهی آزاد یا ماهی ها خاویاری، برنج، تخم مرغ سفت، قارچ و شید استفاده می شه.

کاری پوف یه پای کوچیک تشکیل شده از کاری با مرغ و سیب زمینی در پوسته ای شیرینه. این پای در کشورای مالزی، سنگاپور و تایلند پخته می شه.

p12

امپانادا در اسپانیا، پرتغال، آمریکای لاتین،آمریکای مرکزی، فیلیپین، اندونزی، مالزی و بخش کارائیب محبوبه. پای شیرین و شوری که از مواد پخته یا سرخ شده، از جمله گوشت، پنیر، سبزیجات یا میوه پر می شه.

مراکش هم یه پای گوشت سنتی داره که به اون پاستیلا می می گن. در این پای گوشت جوجه رو در لایه‎های ترد خمیر ساخته شده همراه با یه لایه ترد از بادام زمینی، دارچین و شکر آماده می کنن.

پای کیش یه پای محبوب و عادی در فرانسه س. می توان گفت پای کیش در اصل یه اصطلاح عمومیه. یه جور پای که با پر کردن مواد جور واجور خرد شده در مخلوط تخم مرغ و شیر درست می شه.

مردمون یونان پای خوشمزه ای به نام پای اسفناج درست می کنن. پای دو پوسته که با اسفناج خرد شده، پنیر فتا، پیاز و تخم مرغ پر می شه.

روش درست کردن تارت تمشکی خوشمزه

روش درست کردن دونات خامه ای خوشمزه