پاییز فصل گس خرمالو

پاییز فصل گس خرمالو

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

 در فصل پائیز خرمالو بخورین

کارشناسان می گن این میوه در فصل پاییز و زمستون خیلی خوبه و فواید زیادی داره. خرمالو پر از ویتامینA و بتاکاروتنه. هم اینکه دارای مقدار زیادی ویتامینای B1 ، B2 ، B3 و C هستش. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین این میوه خوش رنگ و خوش طعم دارای مواد معدنی لازم واسه بدن مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیمه.

هر کدوم از مواد معدنی فوق نقش مؤثری در سلامتی و تندرستی بدن ما دارن. اگه خرمالو خوب رسیده باشه، واسه کودکان هم میوه ای به درد بخور حساب می شه و در رشد و نمو اونا مؤثره.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین خرمالو میوه اشتها آوریه. کلسیم در رشد کودکان و حفظ انرژی واسه بزرگسالان مؤثره. آهن عنصر اصلی خون سازی و پتاسیم اشتها آور و شستشو دهنده کلیه و کبده. این میوه در افراد گرفتار به نقرس و بیماریای کبدی و کلیوی بسیار مؤثره.

مواد قندی خرمالو شامل لوولز و گلوکزه و با اون که مقدار اون ۲۰ درصده، واسه مبتلایان به مریضی قند، زیان بخش نیس. خرمالو شامل مقدار زیادی پکتینه. پکتین یکی از شکل های جور واجور فیبرهای محلول در آبه که باعث کاهش چربیای خون می شه.

اسیدهای موجود در خرمالو عبارتند از: اسید مالیک، اسید سیتریک و اسید تارتاریک. سلولز موجود در خرمالو به طور نسبی کمه و از این نظر هضم اون آسون تره. خرمالو دارای مقدار کمی تاننه که بعضی وقتا ممکنه موجب یبوست شه.

همونجوریکه ذکر شد، خرمالو پر از ویتامینAه. اگر این ویتامین به مقدار کافی به بدن نرسه، نه فقط قدرت بینایی رو کم می کنه، بلکه باعث شکننده شدن پوست، ناخن و موها می شه. هم اینکه در اندازه هوش و سلامت بدن هم مشکل ایجاد می شه.

میشه از آب خرمالو واسه درمان زخما استفاده کرد. هم اینکه این میوه واسه آفت دهن و گلودرد خیلی خوبه. مصرف این میوه با ارزش به همتون دوستان در گروه پرشیـن استار پیشنهاد می شه.

جمع آوری: آلامتو

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر خرمالو