پایدارترین شرکت های دنیا را بشناسید

پایدارترین شرکت های دنیا را بشناسید

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

success

اقتصاد هر کشوری تاثیر زیادی به صنایع و فعالیت کارخانه ها و شرکت های بزرگ اون کشور داره. ثبات و رشد موزون و منظم اقتصادی از جمله عواملیه که نقشی اساسی در سوددهی شرکت های بزرگ دنیا داره. برعکس، بی ثباتی سیاست های اقتصادی و اتخاد تصمیمات غیرکارشناسی و شتاب زده تاثیری جز رکود، ورشکستگی و حتی تعطیلی واسه شرکت های بزرگ دنیا به همراه نداره.

شاید به خاطر همین هم باشه که در فهرست پایدار ترین شرکت های دنیا که «فوربس» منتشر کرده نام هیچ شرکت آمریکایی ای در بین هشت نام اول این فهرست دیده نمی شه. بحران های اقتصادی ای که این روزا گریبان آمریکا رو گرفته اثرات چشم گیری بر فعالیت شرکت های بزرگ داشته. در این فهرست کشورای اروپایی یکه تاز پایدارترین شرکت های تجاری دنیا هستن.

Umicore

کشور: بلژیک

زمینه فعالیت: مواد و معدن

«یومی کور» شرکتی چندملیتی در مورد استخراج معادن و فلزاته، که دفتر مرکزی اون در شهر «بروکسل» قرار داره. این شرکت در سال ۱۹۸۹ میلادی با ترکیب چهار شرکت که عموما در مورد استخراج معادن و ذوب فلزات صنعتی فعالیت می کردن، تاسیس شد. در طول سال های بعد، «یومی کور» فعالیت هاش رو پیشرفت داد .

Natura Cosmeticos

کشور: برزیل

زمینه فعالیت: لوازم آرایشی ـ بهداشتی

«ناتورا» بزرگ ترین شرکت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی برزیلیه. «ناتورا» الان بالغ بر ۱.۲ میلیون فروشگاه و عامل فروش داره. هم حالا نمایندگی های این شرکت در کشورهایی مثل مکزیک، فرانسه، کلمبیا، شیلی، برزیل، آرژانتین، بریتانیا، پرو، استرالیا و آمریکا فعالیت می کنن.

Statoil

کشور: نروژ

زمینه فعالیت: انرژی

«استات اویل» یکی از شناخته شده ترین شرکت های نفت و گازه، که در سال ۱۹۷۲ میلادی تاسیس شده. این شرکت در سال ۲۰۰۷ میلادی و پس از ترکیب با بخش نفت و گاز شرکت «نورسک هیدرو» پیشرفت یافت. بزرگ ترین سهامدار شرکت «استات اویل»، وزارت نفت و انرژی نروژه که ۶۷ درصد از سهام این شرکت رو در اختیار داره.

Neste Oil

کشور: فنلاند

زمینه فعالیت: انرژی

«نسته اویل» مشهورترین شرکت نفت و گاز فنلاندیه که کلی فعالیت های اون در مورد پالایش و بازاریابی نفت خام و گاز طبیعی و انتقال بنزین و فرآورده های نفتیه. شرکت نسته اویل در ساختار خود از سه بخش تشکیل شده: تولید فرآورده های نفتی، خرده فروشی بنزین و تولید انرژی های تجدیدپذیر.

Novo Nordisk

کشور: دانمارک

زمینه فعالیت: بهداشت و درمان

«نوو نوردیسک»‏ یه شرکت داروسازیه، که در سال ۱۹۲۳ میلادی با نام «نوردیسک» تاسیس شد و در سال ۱۹۸۹ میلادی پس از ترکیب با شرکت «نوو اینداستری»، به بزرگ ترین تولیدکننده داروی دانمارک تبدیل شد.کارخانجات تولیدی اون، در هفت کشور جهان فعالیت می کنن. دفاتر اداری اون هم در ۷۹ کشور فعال هستن.

Storebrand

کشور: نروژ

زمینه فعالیت: امور مالی

«استوربرند» یه شرکت خدمات مالی نروژیه که در سال ۱۷۶۷ میلادی تاسیس شده و زمینه اصلی فعالیت های اون سرویس دهی بیمه س. شرکت زیرمجموعه «استوربرند»، که با نام «پی ان سی» فعالیت می کنه، در سال ۲۰۰۶ میلادی شرکت سوئدی «اس پی پی» ـ رو که از شرکت های تابعه هندلزبانکن سوئد بود ـ خرید.

Philips Electronics

کشور: هلند

زمینه فعالیت: لوازم الکتریکی و لوازم پزشکی

«فیلیپس» یکی از مشهورترین برنده های تجاری در مورد تولیدات لوازم الکتریکی و لوازم پزشکیه که دفتر مرکزی اون در «آمستردام» هلند قرار داره. «جرارد فیلیپس» این شرکت رو در سال ۱۸۹۱ میلادی در آیندهوون ساخت. تعداد کارکنان اون بیشتر از ۱۲۲ هزار نفره و در ۶۰ کشور جهان خدمات خود رو ارائه می کنه.

Dassault Systemes

کشور: فرانسه

زمینه فعالیت: فن بیاری اطلاعات

«داسو سیستم»، یه شرکت فرانسویه که در میدون نرم افزارهای مثل سازی سه بعدی فعالیت می کنه. شعار این شرکت اینه: «اگه سوال های خوب طرح کنیم، می تونه دنیا رو تغییر بدیم.» این شرکت در سال ۲۰۱۲ میلادی بالغ بر ۲.۰۲۸ میلیارد یورو درآمد داشته. «داسو سیستم» بالغ بر ۱۰ هزار کارمند داره.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران