پایان سرقت‌های مسلحانه ۳ بچه محل

پایان سرقت‌های مسلحانه ۳ بچه محل

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

۳ جوون هم محلی که واسه پیدا کردن کار، راهی پایتخت شده بودن بعد از ملاقات تو تهران، باند سرقت مسلحانه ای راه انداختن که با ایجاد ترس از طعمه های خود سرقت می کردن.

متهمان با تهدید اسلحه، خودروهای سواری رو می دزدیدن و با اونا دست به زورگیری از مسافران می زدن. ۳۱ شهریور امسال، مرد جوونی سراسیمه با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از سرقت ماشینش بوسیله ۳ جوون مسلح خبر داد. وقتی ماموران کلانتری ۱۴۵ ونک واسه بررسی موضوع به تحقیق از مرد جوون پرداختن،

اون گفت: نیمه شب گذشته سوار بر خودروی پرایدم در نزدیکی میدون صنعت توقف کرده و مشغول حرف زدن با تلفن همراهم بودم که ۲ مرد جوون سوار ماشین شدن. یکی از اونا روی صندلی جلو و دیگری روی صندلی عقب نشست و هر دوی اونا با اسلحه و چاقو شروع به تهدید من کردن.

: جوونی که پشت سرم بود، تیغه چاقویش رو روی پهلویم قرار داده و اون رو فشار می داد. دیگری هم لوله اسلحه اش رو به طرفم نشونه رفته بود. از اونجا که حسابی ترسیده بودم، به دستور اونا حرکت کردم. در بین راه اونا شروع به جست وجوی داخل ماشین کردن و هر چی داشتم رو دزدیدن. در همین هنگام بود که با اونا درگیر شدم اما مردان جوون بعد از کتک زدن، منو به بیرون از ماشین پرتاب کرده و فرار کردن.

سرقت های سریالی

هنوز چند روز از این شکایت نگذشته بود که پلیس در جریان سرقت مشابه دیگری قرار گرفت. در این سرقت، سارقان ۳ مرد جوون بودن که به عنوان مسافر سوار یه خودروی سواری شده و با تهدید اسلحه و چاقو، اون رو دزدیده بودن. مشخصاتی که مالباخته از ۲ نفر از دزدان مسلح نشون داد شباهت زیادی به متهمان پرونده سرقت پراید داشت و این فرضیه که هر دو سرقت از طرف یه باند انجام شده باشه، مورد توجه قرار گرفت.

پرونده سرقت ها در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و بررسی های تخصصی واسه شناسایی و دستگیری دزدان شروع شد. بررسی ها نشون می داد سارقان مسلح بعد از دزدیدن ۲ خودروی سواری، دومین مرحله از نقشه خود رو به اجرا گذاشته ان. اونا با به کار گیری ماشین های دزدی، مسافرکشی می کردن و با سوار کردن افراد جور واجور به این خودروها، با تهدید چاقو و اسلحه، اموالشون رو به سرقت می بردن.

پلیس که خود رو در برابر باندی حرفه ای می دید، جست وجو واسه دستگیری دزدان رو ادامه داد.درحالی که مشخصات خودروهای مسروقه در اختیار همه تیم های گشت پلیس قرار گرفته بود، ۸ مهرماه امسال، ماموران کلانتری شهرک غرب یکی از این خودروها رو در غرب تهران شناسایی کردن. ۳

مرد جوون در داخل خودرو بودن و ماموران که احتمال می دادن اونا مسلح باشن، بعد از نزدیک شدن به خودرو، به راننده دستور ایست دادن و تو یه اقدام ضربتی هر سه سرنشین اون رو دستگیر کردن.با کشف یه قبضه کلت کمری، ۲ چاقوی بزرگ و مقداری پول نقد در داخل خودرو، متهمان به اداره آگاهی منتقل شدن و بازجویی از اونا شروع شد.

نقشه ۳ هم محلی

یکی از متهمان که مهرداد اسمشه با اعتراف به سرقت های مسلحانه گفت: چند ماه قبل از روستایمان به تهران آمدم و تو یه ساندویچی مشغول به کار شدم. یه روز، یکی از هم محلی ام به نام اصغر پیش من اومد و گفت که نقشه ای واسه پولدار شدن داره که حرف نداره. اون پیشنهاد سرقت ها رو مطرح کرد و گفت که یکی دیگه از بچه های داهات هم قراره همدستمان باشه.

من اول پیشنهاد اون رو قبول نکردم اما ۴ روز تموم اون پیش من اومد و اونقدر از پول و پولدار شدن گفت که وسوسه شدم و پیشنهادش رو قبول کردم. من فقط تو یه سرقت با اونا همدست بودم و هنوز پول های دزدی رو تقسیم نکرده بودیم که دستگیر شدیم.

شاکیان بیان

سرهنگ لیراوی، معاون مقابله با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، با بیان این خبر گفت: یکی از متهمان، مرد جوانیه که هنوز خدمت سربازی اش رو به پایان نرسانده و ادعا می کنه موقع مرخصی، موقعی که به خونه برادرش تو تهران اومده با اعضای باند که هم محلی هاش بوده ان قرار ملاقات گذاشته و از اون هنگام با اونا همدست شده.

: از اونجا که احتمال می رود متهمان سرقت های بیشتری رو مرتکب شده باشن، قاضی پرونده دستور چاپ عکس بدون پوشش چهره اونا رو صادر کرده و از شاکیان احتمالی خواسته س واسه طرح شکایت به اداره یکم پلیس آگاهی تهران یا شعبه ششم دادیاری در دادسرای جنایی، مراجعه کنن.

جمع آوری : آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین