پاکستان دستگیری برادر ریگی را تایید کرد !

پاکستان دستگیری برادر ریگی را تایید کرد !

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

مقامات پاکستانی دستگیری عبدالرئوف ریگی رو تایید کردن و بنا به نوشته یه روزنامه پاکستانی ایشون به زودی به مقامات ایران تحویل داده می شه.

به گزارش ایسنا، مقامات محلی پاکستان گفتن که یه عضو ارشد گروهک تروریستی جندالله از راه پاکستان دستگیر شده. این مقامات تایید کردن که این عضو جندالله از راه نیروهای امنیتی پاکستان دستگیر شده.

در عین حال بنا به نوشته روزنامه پاک تریبیون، عبدالرئوف ریگی در حالی که با بی سیم خود از منطقه پناهگاهش در مرز پاکستان ـ ایران در بلوچستان با روزنامه ای موجود در لندن تماس گرفت، از راه نیروهای امنیتی پاکستان ردگیری و دستگیر شد و شاید به زودی و پس از بازجویی از راه آژانسای امنیتی پاکستان به مقامات ایران تحویل می شه.

بنا به گفته مقامات امنیتی باخبر در اسلام آباد، آژاسای پاکستانی واسه ردگیری ریگی مخصوصا پس از حادثه تروریستی چابهار که به کشته شدن ۴۰ تن منجر شد، تلاش بسیاری کردن. پس گزارش، ریگی در تاریخ ۲۱ دسامبر در حال تماس با الشرق الاوسط چاپ لندن روی رادار ظاهر شد.

مقامات پاکستان که متوجه حضور ایشون در مکانی در سمت پاکستان در مرز مشترک با ایران شدن به سرعت اقدام کرده و ظرف ۲۴ ساعت طی یه عملیات کماندویی کوتاه ایشون رو دستگیر کردن. این دستگیری مصادف با حضور روسای جمهور ایران و پاکستان در نشست همکاری اقتصادی اکو در استانبول شد.

ریگی در فاصله کوتاهی پس از بازجویی از راه مسوولان امنیتی و اطلاعاتی پاکستان به مقامات ایرونی تحویل داده می شه. عبدالرئوف جانشین عبدالمالک ریگی داداش بزرگ تر خود شد که پس از دستگیری از راه مسوولان ایرونی محکوم به اعدام و اعدام شد.