پاکسازی رگ های خونی بدن

پاکسازی رگ های خونی بدن

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

۱۰ خوراکی فوق العاده واسه پاکسازی رگها رو بشناسین و سیستم عروقی سالم تری داشته باشین.

مواد غذایی و نوع تغذیه نقش موثری در سلامت بدن داره. مصرف بعضی مواد غذایی و مخصوصا زیاده روی در اون به مرور به بسته شدن رگا منجر می شه و مشکلات اساسی در گردش خون و دچار شدن به مریضیای قلبی عروقی بوجود میاره.

مطمئنا خودتون هم بهتر می دونین که یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در بین مردم جهان بیماریای قلبی عروقی است. در مقابل، مواد غذایی مفیدی هم هست که به پاکسازی و تمیزی رگا کمک می کنن و جا دادن اونا در برنامهٔ روزانه مانع از دچار شدن به مریضیای جورواجور می شه. در این مطلب شما رو با مواد غذایی تمیزکنندهٔ رگا بیشتر آشنا می کنیم.

سیب و سلامت قلبی عروقی

یافته های بعضی از تحقیقات نشون میده که تصلب شرایین (گرفتگی رگای خونی) یکی از مریضیای رایجیه که هرساله جون تعداد بیشماری از مردم رو در سرتاسر جهان میگیره. این مریضی یکی از مشکلات پیچیده ایه که مناطقی از بدن مانند سیستم ایمنی و چیزای دیگه ای به جز اینا رو درگیر می کنه.

البته زمانیکه رگا دچار گرفتگی می شن علاوه بر تصلب شرایین، مشکلات دیگری مانند پرفشاری خون و مریضیای قلبی هم دامن فرد رو میگیره؛ در نتیجه یادتون باشه که داشتن تغذیهٔ مناسب می تونه روش خوبی واسه پیشگیری از این مریضیا باشه.

  1. سیر

سیر مادهٔ غذایی شماره یه واسه پاکسازی رگا حساب می شه. اگه نمی خواین رگ هاتون به این زودیا دچار انسداد شه و مشکلات بعدی رو به بار بیاره سیر رو در برنامهٔ روزانه تون بذارین. چون این مادهٔ غذایی شامل خواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی هستش که می تونه با اثرات منفی رادیکالای آزاد مقابله کنه.

علاوه بر این، سیر باعث کاهش کلسترول بد خون شده و افزایش دهندهٔ کلسترول خوب خون حساب می شه. این خواص سیر باعث می شه که جریان خون در رگا خوب انجام شده و با فشار خون بالا مقابله شه.

  1. جو دوسر

جو دو سر مخصوصا واسه شروع یه روز سالم و با نشاط فوق العاده س. به خاطر اینکه باعث تحریک دستگاه گوارش شده و انرژی لازم رو واسه فعالیتای روزمره آماده می سازه. یادتون نره که جو دوسر باعث کاهش چربیایی می شه که به جدارهٔ رگای خونی چسبیده ان. در نتیجه می تونه احتمال بروز تصلب شرایین و مشکلات قلبی رو کم کنه.

  1. سیب

یافته های بررسیای انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشون میده که سیب شامل ترکیبی به نام پکتینه که نقش موثری در کاهش کلسترول داره. زمانیکه کلسترول خون در حد نرمال باشه امکان گرفتگی رگا هم کاهش پیدا می کنه. علاوه بر این، سیب شامل فلاونوئیدا هستش. این ترکیبات مغذی باعث کاهش ۵۰ درصدی خطر دچار شدن به مریضیای قلبی می شه.

  1. ماهی

ماهیای چرب منبع فوق العادهٔ اسیدهای چرب امگا۳ هستن. این اسیدهای چرب به «چربیای خوب» معروف هستن و بدن ما واسه بهبود کارکرد دستگاه قلب و عروق و هم اینکه جلوگیری از گرفتگی رگا به اونا نیاز داره. در بین ماهیای جور واجور، ماهی آزاد، ماهی خال مخالی، تن و ساردین و چیزای دیگه ای به جز اینا شامل بیشترین اندازه اسیدهای چرب امگا۳ هستن.

turmeric

خواص زردچوبه واسه پاکسازی رگ

  1. زردچوبه

ترکیب فعال و پرخاصیت زردچوبه «کورکومین» اسمشه که محافظ سلامت قلب حساب می شه. یافته های تحقیقای محققان نشون میدن که زردچوبه به واسطهٔ دارا بودن این ترکیب می تونه از آسیبای به وجود اومده از طریق انسداد رگا جلوگیری کنه. پس تا می تونین به غذا هاتون زردچوبه بزنین.

  1.  اسفناج

یافته های تحقیقای زیاد نشون میدن که اسفناج پر از ویتامین A و C هستش و واسه جلوگیری از اکسایش کلسترول و بروز مریضیایی مانند تصلب شرایین خوبه. حالا خوبیش اینه اسفناج جزو اون سبزیای تقریبا ارزانه که می تونین استفاده کنین و از خواص اون بهره مند شید.

  1. میوه های خشک

میوه های خشک جزو بهترین انتخابا واسه پیشگیری از انسداد رگا و تمیزی اونا حساب می شن. این مواد غذایی شامل چربیای غیراشباع و اسیدهای چرب امگا۳ هستن که واسه ارتقای سلامت رگای خونی لازم ان. در بین این میوه های خشک میشه به فندق، بادام، گردو، بادام زمینی و چیزای دیگه ای به جز اینا بیشترین اعتماد رو کرد.

  1. روغن زیتون

روغن زیتون بکر خواص زیادی واسه سلامتی بدن و مخصوصا واسه پیشگیری از دچار شدن به مریضیای قلبی عروقی داره. این مادهٔ غذایی هم شامل چربیای اشباع نشده که به اندازه کمی اکسید شده و مانع رسوب کلسترول در رگای خونی می شن.

  1. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی منبع فوق العادهٔ آنتی اکسیدانی به نام لیکوپنه که مانع از تجمع چربی در جدارهٔ رگا می شه. یافته های بعضی از تحقیقات نشون میده که مصرف روزانهٔ گوجه فرنگی باعث کاهش خیره کننده خطر بروز پلاکا در رگا می شه.

  1. آب انار

محققان به طور علمی ثابت کردن که آب انار در مقایسه با آب شاه توت و آب پرتقال و چیزای دیگه ای به جز اینا شامل بیشترین اندازه آنتی اکسیدانا هستش. یافته های بررسیایی که روی موشای آزمایشگاهی انجام شده نشون میده که این نوشیدنی به درد بخور واسه مقابله و درمان آسیبای وارد شده به رگا مانند تصلب شرایین موثر عمل می کنه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

تبیان رژیم غذایی سلامت قلب سم زدایی