پاپوآ گینه نو کجاست؟ دیدنیهای پاپوآ گینه نو

پاپوآ گینه نو کجاست؟ دیدنیهای پاپوآ گینه نو

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

پاپوآ گینه نوPapua New Guinea

واسه گردشگری همیشه نباید به کشورای و شهرهای مهم دنیا تکیه کرد چراکه جاهای دیدنی عجیب زیادی هست که ممکنه کمتر شناخته شده باشن اما ارزش بالایی واسه دیدن داشته باشن.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت ما؛ پاپوآ گینه نو کشوری با چشم اندازی کوهستانی و جزیره هایی قشنگتر با طبیعتی دست نخورده. با ما همراه شید تا با ۸ مکان گردشگری فوق العاده قشنگتر در این کشور آشنا شید.

«پاپوآ گینه نو» (Papua New Guinea-PNG) کشوریه که در اقیانوس آروم و قاره اقیانوسیه قرار داره و پایتخت اون شهر «پورت مورسبی» (Port Moresby) است. این کشور که در ایران با نام «گینه نو» شناخته می شه دارای تنوع فرهنگی و زبانی بسیاره و جزو کشورای چند فرهنگی به حساب میاد. جمعیت شهرنشین اون بسیار کمه و بازم خیلی از مردم این کشور قبیله ای شکل و به دور از تمدن زندگی می کنن. اطلاعات گردشگری در گینه نو به واسطه زیرساخت های ناجور گردشگری، کمه؛ اما سفر به این کشور با جزایر قشنگتر و مناظر خیره کننده، یه سفر پرخاطره و ماجراجویانه رو واسه گردشگران به ارمغان می آورد. با ما همراه شید تا با ۸ مکان دیدنی و فوق العاده قشنگتر در این کشور آشنا شید.

۱. جزایر لوسانسای

این مجمع الجزایر دست نخورده در منطقه «خلیج میلنه» (Milne Bay) یکی از استان های گینه نو و در جنوب شرقی این کشور قرار داره.

جزایر زیبای «لوسانسای» (Lusancay) با صخره های باشکوه و خیره کننده و هم اینکه با ساحل شنی سفید مانند تیکه ای از بهشته که همه رو متحیر می کنه.

بهترین حالت واسه لذت بردن از این منظره قشنگتر و درک بیشتر حیرت زدگی اون، به کار گیری امکانات هواییه. قرار گرفتن در این جزایر به مانند قرار گرفتن در سرزمینی رویایی و خیالی با طیف آبی رنگه که در اون آسمون و زمین بهم گره خورده ان.

۲. کوه ویلهلم

«کوه ویلهلم» (Mount Wilhelm) که در رشته «کوه بیسمارک» (Bismarck Range) قرار داره، دیدنی ترین و بلندترین قله گینه نو حساب می شه. این کوه ۴٬۵۰۹ متری، با داشتن دریاچه های یخچالی و دره های U شکل خود منظره هیجان انگیزی رو ایجاد کرده.

کوه ویلهلم در رشته کوه بیسمارک دیدنی ترین و بلندترین قله گینه جدیده

کوه پیمایی در این منطقه با گذر از دشت های سرسبز و رسیدن به قله باشکوه این کوه، فقط با حضور یه راهنما و آدمایی که تجربه کوه نوردی داشته ان پیشنهاد می شه.

۳. جزیره پاناسیا

«جزیره پاناسیا» (Panasia) که در خلیج میلنه قرار داره یه جزیره دیدنی و جذاب با صخره های مرجانیه.

این جزیره با داشتن ساحلی شنی به رنگ سفید و آب های فیروزه ای رنگ در کنار اقیانوسی آروم، فضایی آرامش بخش رو بوجود آورده.

۴. ایسترن فیلدز

«ایسترن فیلدز» (The Eastern Fields) جزیره ای مرجانی در زیر آبه که اولین مکان در گینه نو واسه غواصیه. این جزیره در ۹۰ مایل دریایی جنوب غربی شهر پورت مورسبی و در شمال «دریای مرجان» (Coral Sea) قرار داره.

در این جزیزه قشنگتر و رنگارنگ گونه های مختلفی از ماهی ها، کوسها و لاک پشت ها زندگی می کنن و هنوز بسیاری ازگونه های اون ناشناخته س.

این جزیره بهشت غواصانه و غواصی در این فضای سحرانگیز با ماهی های قشنگتر و رنگارنگ و آب زلال و شفاف تجربه ای تکرار نشدنی رو واسه علاقه مندان بوجود آورده.

۵. رودخانه سیوولی

«رودخانه سیوولی» (Sivoli River) رودخانه ای پرجنب و جوش و پر از جلبک های سبز رنگه که با حضور این جلبک ها، زیبایی منظره اون دوبرابر شده.

گذر از این رودخانه با قایق های محلی و دیدن مناظر اون با دو رنگ آبی و سبز بسیار لذت بخشه.

۶. کوبور رنج

«کوبور رنج» (Kubor Range) کوهستانیه که در غرب ارتفاعات گینه نو قرار داره و ارتفاع اون ۴,۱۰۴ متر می باشه. زمانیکه ابرها به پایین ترین سطح خود می رسند زیبایی این کوهستان وصف نشدنیه.

بازدیدکنندگان از این منطقه در مکانی سبز، به دور از هرگونه تمدن قرار می گیرند که تنها قبایل دیرینه در اونجا زندگی می کنن.

۷. کوه مایکل

یکی دیگه از زیبایی های کشور گینه نو، چشم انداز آتشفشانی اون هستش. «کوه مایکل» (Mount Michael) کوه آتفشانی فعاله که دیدن قله های ناهموار اون و صخره های سنگیش بسیار اثر میذاره.

کوه مایکل با داشتن قله های ناهموار و صخره های زیبایش کوهی موثر و با شکوه س

این کوه ۲,۸۶۳ متره و کوه نوردان با بالارفتن از این کوه می تونن سفری پرچالش و نفس گیر رو تجربه کنن.

۸. کوه تاووروور

«کوه تاووروور» (Mount Tavurvur) یکی از آتشفشون های فعال کشور گینه جدیده که بخاطر فوران های زیاد و بسیاری که داره می شناسنش.

در سال ۱۹۳۷ فوران این آتشفشون منتهی به کشته شدن ۵۰۸ نفر شد و شهر «رابائول» (Rabaul) رو نابود کرد. آخرین فوران اون در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد.

چشمه آب گرم و منظره این کوه آتشفشانی، توجه خیلی از گردشگران رو به خود جلب می کنه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی سایت ما