پارک ملی دریاچه پلتوایس کرواسی

پارک ملی دریاچه پلتوایس کرواسی

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

پارک ملی دریاچه پلتوایس یکی از قدیمی ترین پارک های ملی در جنوب شرقی اروپا و بزرگترین پارک ملی در کرواسیه در سال ۱۹۷۹ به ثبت میراث جهانی یونسکو در آمده.

این پارک در سال ۱۹۴۹ تاسیس شده و در منطقه آهکی کوهستانی مرکزی کرواسی واقع شده، در مرز بوسنی و هرزگوین قرار داره و دارای منطقه مواظبت شده ای با وسعت بیشتر از ۲۹۶.۸۵ کیلومتر مربعه که بیشتر از ۹۰ درصد اون در شهرستان لیکاسنج قرار داد و ده درصد اون هم مربوط به ایالت کارلوواک هستش.

با این که مقررات سختگیرانه ای در این منطقه اعمال می شه هر سال بیشتر از ۱.۱ میلیون بازدید کننده از این مکان قشنگتر دیدن می کنن.

پارک ملی دریاچه پلتوایس یکی از شگفتیای طبیعی کشور کرواسیه که دارای دریاچه ، جنگل و آبشارای با شکوه س .

یکی از زیباییای این منطقه ۱۶ آبشار قشنگتر است که تو یه منطقه از بین صخره های زیبای پوشییده شده از خزه و جلبک به پایین سرازیر می شن و دریاچه ای قشنگتر به رنگ فیروزه ای بوجود میارن این ۱۶ آبشار به دلیل رنگای متفاوتی که دارن بسیار مشهور هستن که شامل رنگای لاجورد به سبز ، خاکستری یا آبی هستن.

پارک ملی پلیتوایس جنگلای یه عالمه هم داره که در اون درختان راش و صنوبر بسیار دیده می شه اما کم کم در حال کم شدن هستن .

به دلیل آب و هوای منطقه و هم اینکه بکر موند منطقه گونه های جانوری بومی در این پارک حفاظت شده هست . آب شفاف دریاچه و رودخانه های این پارک زیبایی این مجموعه رو دو برابر کرده و درهای قشنگتر و با پوشش گیاهی فراوون آب و هوای این منطقه رو بسیار اصلی و معتدل کرده.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن