پارک جنگلی النگدره؛یک تجربه متفاوت از ایرانگردی

پارک جنگلی النگدره؛یک تجربه متفاوت از ایرانگردی

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

پارک جنگلی النگدره، با ۱۸۵ هکتار مساحت در دامنه جنگلای انبوه شمالی قرار داره که از پوشش درختان جنگلی برخورداره. این جنگل قدمت بسیار زیادی داشته و از گذشته موردتوجه مردمون بوده .

جنگل اَلَنگدره (Alangdarre) یکی از هفت منطقه نمونه گردشگری کشوره که در فاصله پنج کیلومتری جنوب غرب گرگان قرار داره.

این جنگل قشنگتر که با درختایی مثل انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی پوشیده شده، یه رودخانه و چندین چشمه قشنگتر هم داره و تقریباً در تموم فصول سال پذیرای گردشگران و طبیعت دوستان زیادیه. در بهار و تابستون هوای خنک و مطبوع جنگل، در پاییز رنگ آمیزی زیبای درختان و در زمستون پوشش چشم نواز برف و هم اینکه برف بازی، طبیعت دوستان رو به سمت خود فرامی خواند.

پاییز جنگل النگدره

زمستون جنگل النگدره

به چه دلیل بریم؟

تفرج در جنگل، قدم زدن در هوای پاک و مطبوع جنگلی، پیک خوب، ورزش صبحگاهی در راه آسفالته جنگلی.

گذشته:

پارک جنگلی النگدره، با ۱۸۵ هکتار مساحت در دامنه جنگلای انبوه شمالی قرار داره که از پوشش درختان جنگلی برخورداره. این جنگل قدمت بسیار زیادی داشته و از گذشته موردتوجه مردمون بوده . محوطه النگدره مربوط به دوران تاریخی پس از اسلامه و در شهرستان گرگان، بخش مرکزی، شمال پارک جنگلی النگدره واقع شده که این اثر در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۲۹۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده.

دیگه چه؟

چند سالیه که شهرداری گرگان در این منطقه امکانات رفاهی رو جفت و جور کرده تا مردم با آسودگی بیشتری بتونن در این پارک استراحت و تفریح کنن. ازجمله این امکانات، زمین بازی کودکان، سرویسای بهداشتی، شیره های آب، نمازخانه، مکانایی واسه کمپینگ و پیک نیکه. هم اینکه در این جنگل جاده آسفالت زیبایی احداث کردن که دویدن و قدم زدن و ورزش صبحگاهی رو در این جنگل مطبوع و دل انگیز کرده.

دیدنی ترین دریاچه های ایران

جاهای دیدنی و گردشگری ایلام

تور ایران عصر ایران