ویژگی های یک رابطه خوب

ویژگی های یک رابطه خوب

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

بودن با کسی حتی اگه پر از مشکلات ریز و بزرگ باشه بازم خوبی ها خود رو داره و دو طرف ممکنه ادامه رابطه رو به جدایی و تنهایی ترجیح بدن اما اینکار تا کجا درسته و شما در رابطه سالمی هستین؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ یادم میاد کسی به من گفته بود که اگه به دنبال ازدواج ایدآل هستم، هیچوقت اون رو پیدا نخوام کرد. چیزی به اسم «ایدآل» وجود نداره. من این رو باور نداشتم و حرف اون فرد رو ندیده گرفتم.

چند سال بعد، با کسی که با اون همیشه در درگیری بودم رابطه ساختم. رابطه ما همیشه پر از مشکل بود و با اینحال بازم اصرار داشتیم اون رو درست کنیم. تلاش می کردیم تا یه رابطه بی ثبات رو به رابطه ای ایدآل تبدیل کنیم.

خیلی زود فهمیدیم که اشتباه بزرگی مرتکب شده ایم. بیشتر وقتا، چیزی که بد شروع می شه، بد هم تموم می شه.

در ازدواج دومم، من و شوهرم متوجه بودیم که چیزی به اسم ایدآل وجود نداره. هر کدوم از ما فرق هایی با هم داریم. اختلاف نظراتی داریم. ولی چیزی که یه ازدواج رو به ازدواجی ایدآل تبدیل می کنه عشق و احترامیه که به هم داریم و هم اینکه راه باز واسه حرف زدن و رابطه برقرار کردن با هم.

اینکه بخواین رابطه ای به زور موفق شه، حتی اگه در آخر ایدآل هم شه، یه توهمه. بسیار بعیده که یه رابطه بی ثبات بعد از ازدواج بهتر شه. بعضی وقتا اوقات اگه ازدواجی اشتباهی باشه، یا بخاطر ترس از حرف بقیه زندگی ای سراسر ناراحتی دارید و یا اینکه از هم جدا میشین.

در زیر به هفت علامتی اشاره می کنم که نشون می دهد با فردی اشتباهی در رابطه هستین:

  1. دعوا و جر و بحث همیشگی

هیچوقت سر هیچی با هم هم عقیده نیستین. سر دوستانتون، وقت کمی که با هم می گذرونین، پول، حسادت و هزار چیز دیگه همیشه دعوا دارین. هر چقدر تلاش می کنین هیچوقت با هم به نتیجه نمی رسید.

  1. نبود قطعیت درمورد عشقتون

شما طرفتون رو دوست دارین ولی مطمئن نیستین که عاشق اون شده اید یا نه. شما اون رو به عنوان فردی قابل اعتماد می ببینن، کسی که می تونید همیشه روی اون حساب کنین. ولی مطمئن نیستین که می تونید اون رو به عنوان یه بخش غیرقابل تغییر و همیشگی واسه آینده تون ببینین یا نه.

  1. بی ثباتی

طرفتون همیشه از شغلی به شغل دیگه می رود، سرمایه هاش رو درست خرج نمی کنه، از کار کردن بدش میاد (ولی عاشق تفریح و خوشگذرانیه) و دوستانش رو به رابطه اش با شما بهتر می دونه. اولویت های شما برابر نیستن.

  1. از دست دادن پشتیبانی و احترام

وقتی اهداف شما به نظر طرفتون غیرواقعی و مسخره بیاد و همیشه بخاطر اون مسخره تون کنه، این یعنی اون واسه شما به عنوان یه آدم هیچ ارزش و احترامی قائل نیس.

  1. دروغ

اگه طرفتون واسه دروغ گفتن احساس نیاز کنه و شما بدونین که دروغ می گوید، یه علامت هشداره. بااینکه می شه دروغ های پیش افتاده و جزئی رو ندیده گرفت ولی وارد شدن به ازدواج با اینجور پایه و اساسی خطرناکه.

  1. رویاها و آرزوهای متفاوت

تصور کنین می خواهید ازدواج کنین و بدون این دست اون دست کردن تشکیل خونواده بدید. همسرتون دوست داره چند وقتی واسه بچه دار شدن صبر کنه (یا اصلاً دوست نداره بچه دار شه). شما می خواهید اول ازدواج کنین و بعد با هم زندگی کنین ولی همسرتون می خواهد اول یه مدت با هم زندگی کنین تا بیشتر با هم آشنا شید. وقتی آرزوها و خیالات شما با هم فرق داره، و هیچکدامتان هم نمی تونه کمی کوتاه بیاد، این احتمال هست که واسه هم ساخته نشده اید.

  1. راحتی

اینکه چون با طرفتون راحت هستین و از اینکه با فردی جدید دوباره از اول رابطه ای رو شروع کنین خوشتون نمی آید، با اون بمونین اصلاً سالم نیس. ازدواج یعنی عشق، کنار اومدن و پشتیبانی کردن همدیگه، نه راحت بودن با هم.

وقتی رابطه براساس عشق و احترام پایه گذاری شه و به درستیً بخواین باقیمونده عمرتون رو در کنار اون فرد سپری کنین، یعنی با فرد درستی وارد رابطه شده اید.

ازدواج سالم چیجوریه؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

ازدواج عشق مردمون