ویژگی های کرم ضد آفتاب خوب

ویژگی های کرم ضد آفتاب خوب

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

ضدآفتابی طبیعی اما فوق العاده!

یافته های تحقیقات دکتر محمود رضا جعفری، متخصص پوست و زیبایی از دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نشون می دهد

عصاره زعفران، ضدآفتاب طبیعیه

یافته های تحقیقات نشون داده که SPF نانو لیپوزومای شامل عصاره زعفران به صورت معنی داری بیشتر از SPF ماده ضدآفتابه و بر این پایه زعفران می تونه به عنوان یه عامل ضد آفتاب طبیعی بکنه.

یافته های تحقیقات دکتر محمود رضا جعفری، متخصص پوست و زیبایی از دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نشون می دهد سافرانال موجود در زعفران دارای اثر ضدآفتابی بسیار بیشتر از ماده استاندارد هموسالاته.

این مطالعه هم اینکه حاکیست PF جزء سافرانال موجود در زعفران با غلظت نیم درصد و یه درصد به صورت معنی داری بزرگتر از SPF ماده ضد آفتاب استاندارد هموسالات با غلظت ۸ درصده.

هم اینکه با به کار گیری نانو لیپوزومای شامل سافرانال موجود در زعفران می توان با غلظت های خیلی کم به SPF بالایی رسید. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین واسه افزایش اثر فراورده های ضد آفتاب می توان از این ترکیب طبیعی، با غلظتای کم استفاده کرد.

زعفران در طب سنتی به عنوان آنتی اسپاسموریک، ضد زکام، مسکن عصبی و ضد نفخ و بادشکن، عرق آور، خلط آور، محرک شادی بخش، اشتها آور مقوی استفاده می شه.

عصاره کامل کلاله های زعفران و اجزای اصلی اون کروسین و سافرانال هم به صورت درون تن و برون تن دارای آثار آنتی توموری هستن.

کلاله زعفران دارای آثار ضدسرطان در مدل های جور واجور برون تنی و درون تنی بوده و دلیل کنترل سرطان پوست در مدلهای حیوونی شده. از طرفی زعفران دارای ظرفیت جذب اشعه فرابنفشه.

منبع: seemorgh.com / isna.ir

جمع آوری: آلامتو

 

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

بازنشر زیبایی پوست سلامت پوست