ویژگی های مرد ایده آل برای ازدواج

ویژگی های مرد ایده آل برای ازدواج

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

man-face

مشاور عزیز،

من قربونی انتظارات بیش ازاندازه خودم هستم. تازگیاً با خودم فکر می کنم… واقعاً مرد ایدآل هست؟ و اگه اینطوره، چیجوری می توانم ترس از پیدا نکردن مرد ایدآل خودمو از بین ببرم؟

— آرزو

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ واسه همه زن هایی که آماده عاشقی کردن باشن، دست کم یه مرد ایدآل هست. مرد ایدآل بسیار رمزآلوده و بعضی وقتا پشت کوهی از انتظارات ایدآل گرایانه مخفی می شه. اما بذارین اول ببینیم مرد ایدآل کیست. و مهمتر اینکه چیجوری می تونید اون رو پیدا کنین؟

مرد ایدآل کیست؟

مرد ایدآل، مجموعه لیست معیارهایی که از یه مرد «ایدآل» واسه خودتون جمع کرده اید نیس. مردی هم نیس که فقط بگه «دوستت دارم». قرار نیس مثل سوپراستار موردعلاقه شما باشه یا مثل سوپرمن رفتار کنه.

این مرد قرار نیس زندگی شما رو نجات دهد.

مرد ایدآل کسیه که نیازای شما رو برآورده کنه و خوشحالتان کنه. اگه بخواین واسه برآوردن همه نیازاتون به یه مرد تکیه کنین مطمئناً جستجویتان واسه مرد ایدآل با شکست مواجه می شه چون توقعاتتان واقع گرایانه نیس.

هدف شما باید این باشه که زندگی تون رو با عشق، خونواده، دوستان، سرگرمی و کارتون پر کنین. بعد ببینین کدوم یکی از نیازاتون باقیمانده س که با اینا برآورده نمی شه.

این لیست کوتاه از نیازای باقیمونده همون لیست معیارهای واقع گرایانه واسه مرد ایدآلتانه، اگه هر دو شما بتونین این کار رو درست انجام بدین، همدیگه رو پیدا کرده و با هم خوشبخت میشین.

ویژگیای مردان جذاب

مرد ایدآل درمقابل مرد ایدآل الان

هرچه رشد می کنین و چیزای بیشتری یاد می گیرید، زندگی و اولویت نیازاتون تغییر می کنه. مرد ایدآلتان هم به احتمال زیاد تغییر می کنه و همین باعث می شه در طول این روند یادگیری و رشد، در هر زمان یه سری مرد ایدآل واسه خودتون داشته باشین.

شما هر سال تغییر می کنین و بالغ تر می شید. مطمئناً هر سال تغییرات زیادی در خودتون و نیازهایی که احساس می کنین می ببینن. و شایدً می ببینن که هر بار فرد جدیدی (یه دوست، معلم، همکار یا مربی) رو می خواهید جذب خودتون کنین که تصور می کنین پاسخگوی اون نیازها هستش و می تونه چیزایی رو به شما یاد بده که واسه یادگیری اون آمادگی دارین، این تجربیات شما رو به سطح های بعدی زندگیتون می کشوند.

وقتی مجردین، این معلم ها، دوست ها یا عشاق می تونن به شکل مرد ایدآل ظاهر شن.

نتیجه این مردهای ایدآل الان باعث می شه کم کم به کسی تبدیل شید که در آخر شریک زندگی تون رو جذب خودتون کنین.

مرد ایده ال چه ویژگیایی داره

زمان درست و غلط هست

واقعیت اینه که واسه ملاقات با مرد ایدآل وقت درست و غلط هست. ممکنه واسه آشنا شدن با مرد ایدآل زندگی تون آمادگی نداشته باشین. یا شاید هم اون واسه ملاقات با شما هنوز آماده نباشه.

می دانم که شایدً واسه رسیدن به نیمه گمشده تون و شروع زندگی مشترک اضطراب دارین اما اگه اون هنوز واسه با شما بودن آماده نباشه، نباید عجله کنین. به اون مثل یه تیکه گوشتی که هنوز خوب نپخته س نگاه کنین. خوردن این گوشت باعث مریض شدنتون می شه. مطمئناً علاقه ای هم به خوردن گوشتی که نپخته س ندارین. این گوشت نپخته رو واسه بقیه دخترها بذارین.

مطمئن باشین که وقتی اون گرم، آماده و به اندازه کافی پخته باشه، شما رو پیدا می کنه.

همدیگه رو پیدا می کنین.

تا اون زمان باید خودتون رو آماده کنین و از زندگیتون درکنار یکی از اون مردهای ایدآل الان لذت ببرین.

به چه دلیل آشنایی مثل خریدن کفشه؟

وقتی می خواید مرد ایدآل تون رو پیدا کنین، این روند آشنایی رو با لذت فوق العاده خریدن کفش مقایسه کنین!

درست شنیدید. طوری قرار بذارین انگار که می خواهید کفشی رو امتحان کنین. باید بدونین که چه می خواهید و درعین حال ذهنتون رو باز نگه دارین. یکی از اون پاشنه ۱۰ سانتی ها ممکنه به طور کاملً در پاتون راحت باشه. اما اون کفش بدون پاشنه ای که خیلی قشنگتر و راحت به نظر می رسد ممکنه انگشت شستتان رو بزنه. درسته که درمورد کفش ظاهر خیلی مهمه اما مسئله مهمتر اینه که در پاتون چطوره و چه حسی دارین.

وقتی اونا رو می پوشید، فقط می خواهید امتحانشان کنین (با چند کار کردن با اون کفش ها در فروشگاه قرار نیس به چیزی معتقد شید). ببینین چه حسی به شما میدن:

  • اعتماد به نفس؟
  • شادی؟
  • اذیت؟
  • تنگی؟
  • احمقانه؟
  • خجالت آور؟
  • جذابیت؟
  • راحتی؟
  • اضطراب؟
  • ناراحتی؟

خصوصیات یه مرد ایده آل واسه ازدواج

فقط ببینین و حس کنین.

اشکالی نداره که ببینین این جفت کفش هم شما رو دوست داره یا نه. شاید احمقانه به نظر برسه. و البته این نباید تعیین کننده این باشه که شمام اون کفش رو دوست داشته باشین یا نه.

اگه هر احساس ناراحتی با کسی داشتین، به قرارهایتان با اون ادامه ندین. اما اگه هرکدوم از حس های خوب رو با اون تجربه کردین، بذارین علاقه مند بمونین.

اگه بعد از جلسه اول آشنایی، به شما زنگ زد، فرصت خوبیه که اون رو از این جواب «بله» واسه ادامه آشنایی باخبر کنین. مطمئناً می خواهید دوباره اون رو ببینین. اما اگه نخواستید، می تونید بگید:

«خیلی از آشنایی با شما خوشوقت شدم اما علاقه ای به دنبال کردن این دوستی ندارم.»

اجازه ندین دست رد کسی اعتمادبه نفستون رو خدشه دار کنه.

خیلی از دخترها رو می بینیم که منتظر تماس پسرها می شینن، حتی اگه اصلاً علاقه ای به اون پسر نداشته باشن!

این میل طبیعی آدم واسه پذیرفته شدن و دوست داشته شدنه. اما لطفاً اعتماد به نفستون رو براساس اینکه پسری به شما واسه قرار دوم زنگ می زند یا نه استوار نکنین. شما بسیار دوست داشتنی هستین، فقط ممکنه زن دوست داشتنی اون مرد نبوده باشین.

هرکی سلیقه ای خاص خود داره. دوست شما ممکنه سس کچاپ رو همراه با اسپاگتی خود دوست داشته باشه اما شما سس پستو رو ترجیح بدید. مطمئناً سس کچاپ واسه اینکه شما اون رو دوست ندارین محبوبیت خود رو از دست نمی دهد.

فقط یه نفر رو می توان دوست داشت

پس اگه اون مرد به شما زنگ پیش، هیچ اشکالی نداره. اون مردی نیس که بتونه دوستتون داشته باشه.

هیچوقت امیدتون رو از دست ندین.

پیدا کردن عشق زندگی یه فراینده.

خیلی مهمه که اجازه ندین بی صبری تون واسه پیدا کردن مرد ایدآل زندگی تون، حواس شما رو از جریان اصلی دور کنه: اون جریان اصلی چیزی نیس جز شناخت خودتون و رشد.

به راهتون ادامه بدید و مطمئن باشین که مرد ایدآلتان رو سر زمان مناسب پیدا می کنین. تا اون موقع، با جریان زندگی تون پیش برید، ذهنتون رو باز نگه دارین، چندین جفت کفش رو امتحان کنین و زندگی تون رو پر از عشق، پشتیبانی و خوشبختی کنین. ایمان داشته باشین که مرد ایدآلتان جایی منتظر شماس.

نظر شما چیه؟

فکر می کنین بزرگترین مانع شما واسه پیدا کردن مرد ایدآلتان چیه؟

اگه شما واسه برداشتن قدم بزرگ در جهت پیدا کردن اون آمادگی دارین، این دو تمرین رو امتحان کنین و ما رو از نظراتتون باخبر کنین.

تمرین ۱: توصیفی که می خواهید واسه دنیا بفرستید تا مرد ایدآلتان به اون جواب دهد چیه؟ با داشتن مردی تو زندگیتون چه نیازهایی برآورده می شه؟

تمرین ۲: الان زندگی تون رو چیجوری با عشق، محبت و خوشبختی پر می کنین؟

این دو تمرین واسه جذب مرد ایدآلتان لازمن. پاسخی دقیق واسه اونا داشته باشین.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

خبرهای داغ روز زناشویی عشق مردمون