ویژگی های شکلات خوب

ویژگی های شکلات خوب

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

شکلات مرغوب Chocolate

بخش کلی تخلفاتی که در صنایع غذایی انجام می شه، از طریق مردم قابل مشاهده و شناسایی نیس و حتما باید آزمایشگاهای حرفه ای سازمان غذا و دارو اونا رو رصد کنن، اما دکتر آراسب دباغ مقدم به «سلامت» میگه چند راه ساده هست که اگه موقع خرید به اونا توجه کنیم، تا حدود زیادی می تونیم محصول سالم رو از ناسالم تشخیص بدیم.

این وسط به ۳ محصول پر مصرف که شبهات زیادی واسه تشخیص سلامت اونا هست (شکلات، عسل و روغن زیتون)، اشاره می کنم:

شکلات مرغوب از کره کاکائو و پودر کاکائو درست می شه. بعضی وقتا بعضی از تولید کنندگان به جای کره کاکائو که گرانقیمته، از روغنای گیاهی جانشین استفاده می کنن و روی بسته بندی محصولشان درج می کنن. این کار تخلف نیس چون تولید کننده یه محصول با کیفیت پایین تر و باقیمت ارزون تر تولید کرده و مصرف کننده می تونه آگاهانه اونو انتخاب کنه.

اگه تولیدکننده روی محصول خود ننویسد که از کره کاکائو استفاده نکرده، تخلفه. معمولا به شکلاتای قنادی کره کاکائو نمی زنن. تخلف بعدی به این صورته که پودر کاکائو کم و به جای اون شکر فراوون استفاده می کنن، باید حواستون باشه شکلاتای باز عموما کره کاکائو ندارن و شکر زیادی در اونا به کار رفته.

راه تشخیص اینه که شکلات مرغوب در دهن بدون این دست اون دست کردن آب می شه چون کره کاکائو در دمای ۳۷ درجه ذوب می شه. در حالی که تصور بیشتر مردم اینه که شکلات مرغوب باید سفت باشه و زود آب نشه.

این مطلب را هم بخوانید :  پرفروش‌ترین ماشین‌های گمنام!+عکس

خیلی از شکلاتای نامرغوب در آفتاب هم آب نمی شه. از طرف دیگه، رنگ شکلات تقلبی کدره ولی شکلات سالم براقه و چون شکر زیادی نداره، باید ته مزه تلخی داشته باشه.

نشونه عسل و روغن زیتون خالص، سوزش ته گلوست!

  • روغن زیتون: چون روغن زیتون ، روغن گرانیه، ممکنه اونو با روغنای دیگه مخلوط کنن. روغن زیتون خوب باید رنگ سبز زیتونی داشته باشه، بوی زیتون بده و هنگام خوردن ته گلو رو کمی بسوزونه.
  • عسل: تقلب در تولید عسل زیاده، واسه تولید عسل خوب زنبور باید شیره گیاه رو استفاده کنه و در معده اش با آنزیم ترکیب و عسل درست شه. یکی از تخلفات عادی در تولید عسل، ریختن شکر جلوی کندوه. بعضی وقتا هم دیده شده از نشاسته سیب زمینی استفاده می کنن. البته روشی که واسه تشخیص عسل خوب بیان می شه، معمولا علمی نیستن و تنها روش شناسایی عسل طبیعی اینه که هنگام خوردن ته گلو رو بسوزونه (به دلیل وجود اسید فورمیک).

خواص شکلات تلخ واسه مغز

فواید شکلات تلخ در لاغری

شکلات شکلات تلخ هفته نامه سلامت