ویژگی های شخصیت های بزرگ و ماندگار

ویژگی های شخصیت های بزرگ و ماندگار

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

آدمای حقیقی کسائی هستن که اثر عمیقی روی دل و جون مردم می بذارن و گه گاه می تونن باعث تغییر بقیه شده و زندگی اونا رو به کلی تغییر بدن.

در این مقاله، که در اول در لینکدن پلاس منتشر شده بود، دکتر تراویس برادبری به بیان عادتای منحصر به فردی پرداخته که آدمای حقیقی از اونا بهره مند هستن و همین عادات باعث می شه که اونا با انرژی کامل و اعتماد به نفسی توصیف ناپذیر به بقیه کمک کرده، تاثیر زیادی بر روشون بذارن و زندگیشون رو تغییر بدن.

تحقیقات بسیار زیادی که در این میدون انجام شده نشون میده که هوش هیجانی (EQ) یکی از عناصر کلیدی بهره مندی از عملکردی استثناییه و بنابر این این معنی در میدون کاری و شغلی از اهمیت بالایی برخورداره.

در واقع آدما با به کار گیری هوش هیجانی که یه نعمت الهیه می تونن زندگی همراه با افتخاری داشته باشن و نه فقط زندگی خود رو در راه درست هدایت کنن بلکه به بقیه هم در پیدا کردن راه درست کمک کرده و زندگی بقیه رو هم از ان رو به اون رو کنن.

ویژگیای شخصیتای بزرگ

بهتره در شروع کار، اول خیلی از نشونه ها و ویژگیای افراد راستین رو در نظر بگیرین و بعد ببینین که کدوم ویژگی رو دارین و از کدوم ویژگی بهره مند نیستین. با دونستن این موضوع می تونین تموم عزم خود رو جزم کنین تا بقیه ویژگیای آدمای راستین رو هم به دست بیارین و یا دست کم واسه داشتنشون تلاش کنین تا بتونین به رهبری بزرگ و موثر تبدیل شید که می تونه زندگی خود و بقیه رو عوض کنه.

برخورداری از ویژگیایی مثل صحت و اعتبار به وجود ویژگیایی مثل داوطلب بودن، شفافیت و اتحاد نیاز داره که هر کسی نمی تونه از اونا بهره مند باشه. در واقع تنها کسائی که از هوش هیجانی لازم بهره مند هستن و به صفات خاصی مزینند می تونن یه آدم واقعی موثر باشن.

۱۲ ویژگیای شخصیتای بزرگ و قوی

 1. آدمای بزرگ خود واقعی شون هستن

آدمای واقعی و راستین، درست همون کسائی هستن که باید باشن، در واقع انا هیچوقت خودنمایی نمی کنن که از ویژگی خاصی بهره مند هستن و یا با رفتار مردم عادی فریبانه بقیه رو فریب نداده و واسه خود پیروان چشم و گوش بسته ای آماده نمی کنن.

اونا خوب می دونن که بعضی از مردم دوستشون هستن و بعضی هم دوستشون ندارن. در واقع این طبیعت آدمی و به خصوص آدمای موفقه که دوستان و طرفداران و دشمنانی داشته باشن البته درک این موضوع که هر کسی طرفدارها و دشمنانی داره به این معنی نیس که اونا به این موضوع که بقیه دوستشون نداشته باشن و یا واسه کاراشون ارزشی قایل نشن و یا حتی از کارایی که انجام میدن نفرت داشته باشن ارزشی قایل نشن و این چیزها براشون اهمیتی نداشته باشه اما اگه بخوام به زبون ساده تر براتون بگم آدمای راستین هیچوقت اجازه نمی دن که این چیزها مانع کار و یا پیشرفتشون شه.

این جور افراد همیشه دوست دارن تصمیمات بزرگی اتخاذ کنن که می تونن غیر ممکنا رو به ممکن تبدیل کنن و در این راه هیچوقت اجازه نمی دن که کسی باعث توقفشان شه چون اگه کسی این افراد رو از رسیدن به چیزی که میخوان باز داره ان گاه احساس نا مطلوبی به اونا دست میده و سر خورده و نا امید می شن و از اونجا که آدمای راستین از نا امیدی ترس دارن و می دونن که نا امیدی تموم زندگیشون رو به پرتگاه نابودی میکشونه، تلاش می کنن نسبت به نظر بقیه در مورد خودشون بی توجه باشن و فقط به هدف غایی و پایانی خود فکر کنن.

 1. آدمای راستین و حقیقی هیچوقت کسی رو قضاوت نمی کنن

آدمای راستین و حقیقی، انسانایی با فکر باز هستن که پذیرای چیزها و مسایل و موضوعات جدیدند و همین ویژگی مثبته که اونا رو به موجوداتی باحال و جذاب واسه افراد دیگه تبدیل می کنه، طوری که مردم همیشه دوست دارن با اونا آشنا شده و سر صحبت رو با این افراد باز کنن و یا به سخنرانی هاشون گوش بدن و از نصایحشان در زندگی خود بهره برند.

این، چیزی طبیعیه چون که هیچکی دوست نداره با فردی هم صحبت شه که قبلا تصمیمی رو در پیش گرفته و الان دیگه دوست نداره به حرفای بقیه در مورد تصمیمش گوش دهد و فقط می خواد قضاوتی رو که انجام داده و تصمیمی رو که گرفته به مرحله اجرا در آورد. اینجور فردی هیچوقت از دید بقیه جذاب نخواد بود و شک نداشته باشین نمی تونه افراد زیادی رو به طرف خود جذب کنه.

داشتن یه ذهن باز در محل کار حیاتیه، چون به افراد کمک می کنه تا به ایده های جدید و نظرات خلاقانه دست پیدا کنن و بتونن با پیدا کردن راه درست به اهداف سازمانی و فردی خود برسن.

 1. آدمای قوی و بزرگ، راه خود رو از هیچ بنا می بذارن

آدمای قوی و با شخصیت، واسه لمس حس عالی لذت بردن از زندگی و رضایت از کار و هدفی رو که در پیش دارن هیچوقت وابسته به نظرات و اعتقادات بقیه نمی دونن و همیشه تلاش دارن کاری رو که از نظر خودشون درسته بکنن نه چیزی که رو که بقیه به اونا دیکته می کنن. چون که این جور آدما می دونن اگه هدف و زندگی خود رو براساس انتظارات بقیه تنظیم کنن هیچوقت در زندگی به هیچ جایی نمی رسن.

داشتن اینجور دیدگاه والایی به آدمای راستین کمک می کنه تا زندگی آزاد و رهایی داشته باشن و جدا از غم و ناراحتی تصور اینکه مردم در موردشون چه فکری می کنن، رهایی و آزادی وصف ناپذیری رو تجربه کنن که اونا رو به بالاترین مدارج کاری می رسونه.

آدمای راستین خوب از خصلتا، ویژگیا، نقاط قوت و ضعف خود آگاه هستن و می دونن که باید در زندگی چه کاری بکنن و از انجام دادن چه کاری دوری بورزند.

 1. آدمای حقیقی آدمایی دست و دل باز هستن که با بقیه رفتاری سخاوتمندانه دارن

هممون در زندگی خانوادگی و یا راه شغلیمان با آدمایی برخورد داشته ایم که چیزی رو چه اطلاعت و دانششان باشه یا تجربه ای که درزمان سالای کاری به دست آوردن در پشت خود مخفی می کنن تا ما از ان منابع مهم بهره مند نشیم. این جور آدما به صورتی عمل میکنن که انگار اگه ما به اطلاعات و منابع ارزشمندشون دسترسی داشته باشیم و یا از علم اونا در کارمون استفاده کنیم اونا رو از بین می بریم و از صحنه به در می کنیم و جاشون رو می گیریم.

در واقع اونا همیشه در هراسند که آدمای دیگه جایگاهشان رو تصرف کنن و به خاطر همین هیچوقت علم و اطلاعات خود رو با بقیه به اشتراک نمی ذارن. اما آدمای واقعی کسائی هستن که از به اشتراک گذاشتن علم و اطلاعاتشون با بقیه حال می کنن و دوست دارن با دادن منابع بی اندازه و حصرشان در اختیار مردم به اونا کمک کنن تا زندگی بهتری رو واسه خود بسازن.

 1. آدمای با شخصیت قوی با بقیه با احترام رفتار می کنن.

آدمای راستین و درستکار، همیشه آدمای با ادب و محترمی هستن که به تموم افراد احترام می ذارن. واسه اونا فرقی نمی کنه که طرف مقابلشون بزرگ ترین مشتری ای که همیشه و دائم از اجناس و خدماتشون استفاده می کند باشه یا گارسنی که براشون قهوه و نوشیدنی آورده، اونا هیچوقت از یاد نمیبرن که باید به تموم مردم احترام بذارن.

افراد درستکار و بزرگ به این نتیجه رسیدن که لباس و ظاهر شیک نمی تونه براشون احترام به دست بیاره. انا می دونن که اگه فوق العاده مرتب و شیک باشن اما بر سر میز قرار با مخاطبین به درستی رفتار نکنن هیچوقت نمی تونن تاثیر مثبتی روی طرف مقابلشون بذارن و همیشه از انا به بدی یاد می شه.

 1. افراد درستکار و حقیقی، اسیر چیزای مادی نیستن.

آدمای واقعی واسه داشتن حسی خوب و لذت بردن از زندگی، به چیزای براق و فانتزی نیاز ندارن و اسیر چیزای مادی و دنیوی و پوچ نیستن. در واقع این افراد هیچوقت واسه نشون دادن جایگاه اجتماعی خود و یا فخر فروختن به بقیه افراد، بهترین و لوکس ترین چیزای گرون رو خریداری نمی کنن چون این کار رو کار آدمای تازه به دوران رسیده می دونن و خوب فهمیدن که تفاخر کردن با به کار گیری شکل های جور واجور لوکس، کار درستی نیس و ممکنه باعث شه که بقیه از دورو برشون پراکنده شن.

این جور آدما خوب درک کردن که زندگی ارزشی والاتر از تصرف کردن چیزای مادی گرون قیمت داره و در واقع اون چه که به اونا ابهت می بخشه دست یافتنشان به اهداف ریز و درشته نه خرید چیزای لوکس و گرانبها؛ این جوری افراد واسه این که احساس خوشبختی کنن به انجام کار خاصی نیاز ندارن و خرید کردن و پرداخت پول بیشتر، چیزی نیس که باعث خشحالیشان شه.

آدمای موندگار و بزرگ

 1. آدمای راستین، آدمایی قابل اعتماد هستن.

آدمای راستین افراد قابل اعتمادی هستن و همین موضوع هم باعث جذب آدمای دیگه به سمتشون می شه چون که آدم طبق غریزه و ندای داخلی اش، تمایل داره به طرف کسائی جذب شه که بتونه به انا اعتماد کنه و در زندگی به اونا تکیه کرده و بر روشون حساب کنه و همین ویژگی آدمای واقعی هم ویژگی ایه که باعث جذب افراد دیگه به طرفشون می شه.

وقتی که شما نمی دونین یه فرد به چی فکر میکنه، از چه چیزایی خوشش میاد و از چه چیزایی بدش میاد دوست داشتن اون به کار سختی تبدیل میشه چون اون مثل جعبه ای مهر و موم شده که هیچی از درون اون به بیرون تراوش نمی کنه تا بتونه شما رو راهنمایی کنه. پس به این جور افراد نمیشه اعتماد کرد چون اونا همیشه رازاشون رو در درون خود نگاه می دارن و از اونا باشما سخن نمی گن.

آدمای واقعی کسائی هستن که احساسات و دونسته هاشون رو با شما در میان می ذارن و شمام خیلی راحت می تونین با اونا صحبت کنین و بعضی رازهاتون رو براشون بازگو کنین و همین ویژگیست که این افراد رو به انسانایی قابل اعتماد تبدیل می کنه.

 1. آدمای بزرگ و حقیقی، جون سخت و یا به اصطلاح پوست کلفت هستن

آدمای بزرگ و حقیقی احساس خوبی به خودشون دارن که هیچی و هیچکی نمی تونه اون رو خراب کنه. در واقع اونا اون قدر به خودشون و کاراشون باور دارن که هیچوقت از کارایی که انجام میدن احساس گناه نکرده و هیچکی نمی تونه باعث شه که این افراد اینجور احساسی نسبت به خودشون داشته باشن.

اگه فردی از یکی از ایده های این جور آدما انتقاد کنه و یا روش انجام کاراشون رو زیر سوال ببره اونا هیچوقت ناراحت، دلسرد و یا نا امید نمی شن و دست از کار نمی کشن و حرفای طرف مقابل رو مثل اعلام جنگ ندیده و بدون این دست اون دست کردن خود رو واسه دفاع از خود و یا حمله دوطرفه آماده نمی کنن. بلکه آدمای راستین اون قدر به خودشون اعتماد دارن که می دونن با کلام و رفتارشون می تونن طرف مقابل رو راضی کنن.

 1. آدمای راستین گوشیا و دستگاه های هوشمندشون رو از خود دور نگاه می دارن

واسه توضیح این بخش بهتره به شما بگم که هیچی مانند پیام کوتاهی که درست در میونه یه صحبت مهم براتون فرستاده میشه، یه تماس تلفنی نا به هنگام و یا حتی نگاهی گذرا به صفحه تلفن همراهتون نمی تونه جلسه یا قرار ملاقاتتان رو خراب و معامله رو کنسل کنه.

هرچند آدمای عادی همیشه این کار رو انجام میدن لکن بر خلاف آدمای عادی که مرتکب خطاهای زیادی می شن و اینم یکی از اوناس، آدمای راستین هیچوقت این خطا رو انجام نمی دن و وقتی صحبت ای رو شروع می کنن تموم هوش و حواس و ذهنشون رو به همون صحبت اختصاص داده و تموم چیزایی رو که ممکنه حواسشون رو پرت کنه و یا اونا رو از موضوع صحبت دور کنه از خودشون دور می کنن.

این جور افراد خوب فهمیدن که اگه میخوان در صحبت ای طرف برنده ماجرا باشن باید تموم حواسشون رو روی صحبت شون متمرکز کنن و از چیزای حواس پرت کن دوری کنن. علاوه بر این، اونا می دونن که وقتی ذهن و روح خود رو روی صحبت شون متمرکز کنن اون صحبت و اون جلسه براشون شیرین تر و لذت بخش تر می شه.

 1. آدمای راستین و حقیقی هیچوقت اجازه نمی دن که چیزی به خصوص غرور و خودخواهیشان اونا رو محرف کنه.

آدمای راستین هیچوقت بر مبنای غرور و تکبر تصمیم نمی گیرن چون اونا به تشویق و تعریف بقیه نیاز ندارن و به این که کسی از راه زندگیشون تعریف کنه اهمیتی نمی دن. علاوه بر این، این جور آدما هیچوقت به معروفیت و کسب اعتبار اهمیتی نمی دن و بنابر این هیچوقت اجازه نمی دن اینجور چیزایی روی تصمیم هاشون تاثیر بزاره و اونا رو از راه درست منحرف کنه.

در واقع اینجور انسانایی هیچوقت به دنبال کسب اعتبار و معروفیت در پیش مردم نیستن و اینجور چیزایی براشون از کمترین اهمیت ممکن برخورداره. اونا هیچوقت تلاش نمی کنن طبق خواست و تمایل بقیه زندگی کنن و تنها هدف و برنامه ای که در زندگی واسه خود تعیین کردن براشون اهمیت داره. آدمای راستین هیچوقت به افراد متملق و پاچه خوار اهمیتی نمی دن و این جور افراد تو زندگیشون جایگاهی ندارن چون اونا نه به دنبال کسب مقام هستن نه پول و معروفیت و بنابر این به کسائی که به تعریف و تعریف از اونا بپردازند هیچ اهمیتی نمی دن.

شخصیت آدمای واقعی

 1. آدمای با شخصیت بزرگ، هیچوقت نمی تونن ریاکار و دو رو باشن

آدمای با شخصیت بزرگ و واقعی، انسانایی هستن که فقط واسه بقیه نسخه نمی پیچند و از اونا نمی خوان که کارای خاصی رو بکنن بلکه اگه حرفی میزنن و یا از بقیه چیزی میخوان اول خود به اون عمل میکنن و اگه سبک زندگی یا کاری خاصی رو به کسی پیشنهاد می کنن حتما قبلا خودشون اون سبک رو اجرا کردن.

این جور آدما هیچوقت به بقیه نمی گن که کار خاصی رو بکنه و بعد خودشون درست بر خلاف اون کار رو بکنن چون که خوب می دونن اینجور رفتاری به سرعت همه کس رو از دور و برشان دور می کنه چون مردم به کسی که به حرفای خودش عمل نکرده و با اونا دو رویی می کنه هیچوقت اعتماد نمی کنن و اون رو به عنوان رهبر و لیدر خود انتخاب نمی کنن.

چون این نوع رفتار بر اومده از خودخواهیه و کسی که خودخواه س تنها می تونه به خودش فکر کنه و رفاه و سلامت و زندگی خوب بقیه افراد براش از کوچیک ترین اهمیتی بهره مند نیست.

خیلی از افراد ریاکار و دو رو حتی به اونقدر بخل و تکبری می رسن که دیگه اشتباهات و خطاهای خود رو هم قبول نمی کنن و به این باور رسیدن که موعظه کردن، فقط واسه دیگرونه و در واقع فقط این بقیه هستن که باید به چیزایی که اونا می گن عمل کنن و خودشون انگار تافته جدا بافته هستن.

 1. آدمای راستین و حقیقی هیچوقت لاف نمی زنن و بزرگ نمایی نمی کنن

هممون با آدمایی کار کردیم که نمی تونن حرف زدن درباره خود و نتیجه هاشون رو کنار بذارن و همیشه درباره موفقیتاشون لاف زده و کاراشون رو بزرگ تر از اون چیزی که هست جلوه میدن.

اونا همیشه تلاش دارن بگن که از بقیه بالاتر هستن و کارایی که انجام میدن سخت تر و سخت تر از کارای انجام شده بوسیله دیگرونه.

تا حالا تعجب کردین که به چه دلیل بعضی افراد این طور هستن و به چه دلیل این جور رفتار می کنن؟ جواب شما اینه که این آدما فکر می کنن که اگه با غرور و افتخار سخن نگویند و اگه کاراشون رو بزرگ تر از اون چیزی که هست جلوه ندن و همیشه کاراشون رو به رخ این و اون نکشند افراد دیگه از کارا و تلاش هاشون باخبر نمی شن و با دیده نشدن کاراشون، کم کم از اذهان عموم پاک می شن و این واسه افراد متکبر و خودبین مانند مرگه. اما آدمای راستین احتیاجی به لاف زدن و بزرگ نمایی ندارن چون اونا احتیاجی ندارن که بقیه کاراشون رو ببینن و به دیدگاه و نظر بقیه در مورد خودشون اهمیتی نمی دن.

اونا اون قدر اعتماد به نفس دارن و اون قدر از کارای خودشون مطمئن هستن که می دونن کار درست رو انجام میدن و چه کوچیک و چه بزرگ در حال انجام کاری هستن که از دستشون بر میاد و بنابر این احتیاجی ندارن که بوسیله بقیه تایید شن، علاوه بر این اونا خوب فهمیدن که اگه می تونن از پس انجام کاری بر آیند و شایسته انجام اون هستن چه اون کار، کار کوچیکی باشه و یا بزرگ، باید اون رو واسه خود و بقیه بکنن و به این که بقیه چه فکری می کنن و یا اینکه اصلا متوجه انجام کارتون می شن یا خیر هیچ اهمیتی ندن و فقط به اهداف خودتون معتقد باشن.

تنها چیزی که واسه آدمای راستین اهمیت داره اهداف و موفقیت هاشونه نه چیز دیگه و بنابر این همین اعتماد به نفس و باور داشتن به خود در زندگی باعث موفقیتشون می شه و اونا رو به بالاترین مدارج خواهد رسند.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز روانشناسی شخصیت شناسی عادت موفقیت