ویژگی های شخصیتی افراد کاریزماتیک

ویژگی های شخصیتی افراد کاریزماتیک

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

جورج کلونی

جورج کلونی؛ شخصیتی کاریزما

افزایش محبوبیت و داشتن یه شخصیت کاریزما بیشتر از اون چیزی که فکر میکنین به رفتارای اکتسابی شما بستگی داره پس واسه کاریزماتیک بودن تلاش کنین.

دلتون می خواهد مردم فکر کنن که شخصیت کاریزماتیکی هستین؟ پس سریع فکر کنین و از واسه دقت و درستی نگران نباشین.

به گزارش فرادید به نقل از تلگراف، براساس یه تحقیق تازه که بوسیله محققان دانشگاه کویینزلند انجم شده، توانایی سریع فکر کردن و عمل کردن، بخش مهمی از سطح کاریزمایی رو که بقیه در شما می بینن تشکیل می دهد.

دکتر ویلیام وون هیپل، سرپرست تحقیق، می گوید: “یافته های ما نشون می دهد که هوش اجتماعی بالاتر از اینه که فقط بدونین اقدام درست چیه. هوش اجتماعی علاوه بر این نیازمند توانایی اجرا هستش و سریع بودن ذهن مولفۀ مهمی در این تواناییه.”

اون می افزاید: “ما واسه درک اینکه چی کاریزما ایجاد می کنه، هدفی در پیش گرفتیم که یکم متفاوت بود. ما رهبران، موزیسین ها و بقیه چهره های مردمی کاریزماتیک رو بررسی کردیم و یه ویژگی مشترک میان اونا این بود که اونا سریع العمل هستن.”

شرکت کنندگان در تحقیق از طرف دوستانشون واسه تعیین اندازه “کاریزماتیک” بودن، “بامزه” بودن، و “حاضرجوابی” آزمایش شده بودن. محققان بعد سرعت ذهنی شرکت کنندگان رو با ۳۰ سوال علم عمومی سبک و سنگین کردن و از اونا خواستن تا جای ممکن به سوالات جواب بدن. در بخشی دیگه از اونا خواسته شد تا سوالات مربوط به تشخیص الگوها رو جواب بدن که محدودیت وقتی داشت.

محققان به این نتیجه رسیدن که اونایی که تستهای سرعت ذهنی رو سریعتر حل می کردن، از نظر دوستانشون کاریزمای بیشتری دارن.

وون هیپل می گوید: با اینکه ما توقع داشتیم که سرعت ذهنی یکی از نشونه های کاریزما باشه، اما تصور می کردیم که اهمیت اون از ضریف هوشی کمتر باشه. در مقابل فهمیدیم اینکه افراد چقدر باهوش باشن، از سرعت واکنششان کم اهمیت تره.

پس، دونستن جواب درست به پرسشی سخت از اینکه بتونین تو یه پنجرۀ وقتی کوتاه تعداد بزرگی از واکنشهای اجتماعی رو مورد توجه بذارین، اهمیت کمتری داره.

محققان فکر می کنند که سرعت ذهنی راحت تر می تونه واکنشهای ناجور رو بپوشونه و در وضعیت رو تلطیف کنه.

اونا هم اینکه فهمیدن که صرف سرعت ذهنی به معنی دارا بودن مهارتهای اجتماعی دیگه مثل تفسیر احساسات بقیه و مدیریت مناسب درگیری نیس.

چیجوری همیشه قشنگتر به نظر برسیم؟

چیجوری در عکس قشنگتر باشیم؟

جذابیت فرادید