ویژگیها و مشخصات عینک آفتابی استاندارد

ویژگیها و مشخصات عینک آفتابی استاندارد

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

Sunglasses

با شروع فصل تابستون ممکنه به فکر خرید یه عینک آفتابی جدید باشین؟ تلاش کنین عینکی رو بخرین که در عین زیبایی فایده ای واسه سلامت تون هم داشته باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ هممون درباره مضرات اشعه ماوراء بنفش روی پوست آگاه هستیم اما نمی دونیم که این اشعه به همون اندازه روی چشما هم تاثیر میذاره و اگه چشم در دراز مدت در برابر نور خورشید قرار گیرد دچار مشکلاتی چون آب مروارید، برف کوری و سرطان می شه. حتی اگه چشما در کوتاه مدت در برابر نور آفتاب قرار بگیره سطح روش لنز چشم رو می سوزونه. یه عینک آفتابی خوب ۹۹ تا ۱۰۰ درصد جلوی تشعشع UVA و UVB رو میگیره. پس هنگام انتخاب عینک دقت کنین تا از چشما خوب مواظبت کنین.

۱۰۰ درصد محافظ اشعه UV

مهم ترین نکته ای که هنگام خرید عینک آفتابی باید در نظر داشته باشین برچسبیه که نشون دهنده مواظبت ۱۰۰ درصد عینکا از اشعه ماوراء بنفشه. اما کمتر کسی هنگام خرید عینک آفتابی به خودش زحمت بررسی مواظبت اشعه UV لنز عینک رو میده.

عینک هر چی بزرگ تر باشه بهتره

هر چی پوشش عینک بیشتر باشه آفتاب کمتر می تونه به چشما آسیب برسونه. پس هنگام خرید عینک تلاش کنین عینک بزرگ انتخاب کنین.

عینکای تیره تر درجه حفاظت بالاتر ندارن

تیره بودن شیشه عینک به این معنی نیس که از چشما بیشتر در مقابل نور خورشید مواظبت می کنن.

رنگ لنز عینک اهمیت زیادی نداره

بعضی عینکا شیشه سبز، خاکستری یا بنفش دارن. این عینکا جوری که باید جلوی نور آفتاب رو نمی گیرن اما کنتراست رو بالا می برن و این واسه ورزشکارایی که بیسبال و گلف بازی می کنن خوبه.

لنزهای پولاریزه جلوی نور رو می گیرن نه اشعه UV

عینکای پولاریزه تشعشع نوری که از سطوح صافی مثل آب و سنگفرش مشخص می شه رو کم می کنن اما از چشما به اندازه کافی در مقابل نور خورشید مواظبت نمی کنن اما رانندگی و رفتن به جایی که آب هست رو امن تر و لذت بخش تر می کنه.

قیمت عامل کیفیت نیس

یه عینک خوب حتما قیمت بالایی نداره. خیلی از عینکای ارزون قیمت هستن که برچسب محافظ ۱۰۰ درصد اشعه UV دارن که با وجود قیمت پایین به اندازه خیلی از عینکای گرون از چشما خوب مواظبت می کنن. پس هنگام خرید عینک قبل از این که قیمت اون رو چک کنین ببینین برچسب محافظ ۱۰۰ درصد اشعه UV دارن یا نه. اگه نداشت اون رو کنار بذارین.

چیجوری یه عینک آفتابی مناسب انتخاب کنیم؟

چه نوع عینک آفتابی بخریم؟

بدونیم عینک