افراد با انگیزه و ۸ ویژگی رفتاری منحصربفرد آنها

افراد با انگیزه و ۸ ویژگی رفتاری منحصربفرد آنها

ژوئن 24, 2018 0 By edame

 

 

  • چیجوری انگیزه پیدا کنیم؛ ۵۰ نکته ای که اراده شما رو تقویت می کنه
  • انواع انگیزه که می تونه نیروی محرکه ما واسه موفقیت باشه
  • تقویت اراده با ۱۰ راه حل آسون اما سرسختانه

هرکی در درونش نیروی محرکی داره که اونو به جلو می راند؛ بعضی افراد باید از بقیه یاد بگیرن چه جوری اونو پیدا کنن، اما در بقیه، این نیروی باعث به طور طبیعی وارد عمل می شه و اونا رو به انجام کارهای مهم تشویق می کنه. بیایید ببینیم افراد با انگیزه چه کارایی رو متفاوت انجام میدن و چه چیزایی می تونن به ما بیاموزند.

۱. به راه شون ادامه میدن

افراد با انگیزه هنگام روبرو شدن با مشکلات، توقف نمی کنن. اگه یک وقت در سخنرانی عمومی شون خراب کاری کنن، در آزمونی رد شن یا کار خجالت آوری بکنن، سعی نمی کنن اونو ندیده بگیرن. اونا اجازه نمی دن اشتباهات شون مانع رسیدن اونا به اهداف شون شه. درعوض، به این اشتباهات فقط به چشم لحظاتی آسون در زندگی شون نگاه می کنن. اونا اشتباهات شون رو قبول می کنن، از اونا درس می گیرن و به سراغ هدف بعدی در فهرست کاراشون می رن.

جانی کَش: «از شکست نهراسید؛ از اون به عنوان پله ی پیشرفت استفاده کنین. در رو به روی گذشته ببندید. سعی نکنین اشتباهات رو از یاد ببرین، اما در کنارشان متوقف هم نشید و به اونا اجازه ندین حتی ذره ای از انرژی، زمان یا آزادی عمل شما رو بگیرن.»۲. صبح زود از خواب بیدار می شن

صبح واسه بیشتر مردم، پربارترین زمان روزه. درحالی که دنیا خوابه، افراد باانگیزه در حال انجام کاراشون هستن. صبحای زود، میزان حواس پرتی کمتره و ایده های بهتری به ذهن خطور می کنه.

زودخوابیدن و زود بیدارشدن، آدم رو تندرست، ثروتمند و عاقل می کنه.

– بنجامین فرانکلین

 

 ۳. زیاد مطالعه می کنن

هنگامی که از بیل گیتس و وارن بافت پرسیدند ترجیح میدن کدوم قدرت فوق العاده رو داشته باشن، هر دوِ اونا یک جواب دادن: «توانایی سریع ترخواندن». افراد با انگیزه همیشه در حال یادگیری ان. مطالعه به شخص امکان می ده به علم و آگاهیِ افرادی دست پیدا کنه که زرنگ ترین آدما بودن. افرادِ با انگیزه زمان زیادی رو صرف دیدن برنامه های تلویزیونی نمی کنن و درعوض، وقت شون رو به مطالعه اختصاص میدن.۴. اونا برنامه ریزی می کنن

افراد باانگیزه، کاراشون رو به شانس و اقبال واگذار نمی کنن. برنامه ریزی به افراد امکان می ده کارا رو سریع تر و بهتر بکنن. افراد با انگیزه این رو میدونن و از اون استفاده می کنن. بعد از بیدارشدن از خواب، واسه تموم کارایی که باید در طول روز انجام بدین، برنامه ریزی کنین و ببینین روزتون چقدر پربارتر می شه.۵. هدف تعیین می کنن

افراد با انگیزه همیشه واسه هدفی سعی می کنن. اونا میدونن چه می خوان و به دنبال راه هایی واسه رسیدن به اون هستن. دراین رابطه مقالات و کتابای خیلی درمورد تعیین هدف هست که می تونین از اونا کمک بگیرین.

۶. در صورت ضرورت با بقیه مشورت می کنن

در زندگیِ همه افراد، زمانی هست که نمی تونن کاری رو به تنهایی و بی هم فکری با بقیه بکنن. افراد با انگیزه از کمک گرفتن از بقیه نمی ترسند. اونا اجازه نمی دن لجبازی و خیره سری، اونا رو از رسیدن به اهداف شون بازدارد. در بیشتر موارد، بهترین شخصی که می تونین با اون مشورت کنین، همون فردیه که هر روز می ببینن. به بقیه کمک کنین تا اونا هم به شما کمک کنن. بله، به همین سادگی!۷. شکرگزارند

بارهاوبارها ثابت شده شکرگزاری، شادی رو افزایش می ده. افرادِ خیلی باانگیزه از این مسئله آگاه ان و همیشه سپاسگزاری می کنن. این کار، اونا رو متواضع نگه می داره و به یادشون میاره که در بعضی وقتا، اونا هم کمک دریافت کردن. هر روز ۵ مورد از چیزایی رو که به خاطرشان سپاسگزارید، در جایی یادداشت کنین. مهم نیس این موارد، بزرگ یا کوچیک باشن؛ فقط ۵ چیزی باشن که به خاطرشان سپاسگزارید.

۸. حدومرز تعیین نمی کنن

افراد با انگیزه هیچوقت از سعی دست برنمی دارن. اونا رؤیاهایشان رو بی نگرانی دنبال می کنن. چیزی به اسم «محدود کردن» تو ذهن اونا وجود نداره. چند لحظه وقت بذارین و تصور کنین در ۵ سال آینده می خواید در چه موقعیتی باشین. نگران نباشید که چقدر غیرممکن مثل اینکه. به یاد داشته باشین که افراد با انگیزه، حدومرزی تعیین نمی کنن. حالا اونو یادداشت کنین. فرد با انگیزه این برگه رو جایی می چسباند، هر صبح اونو می خونه و هر روز واسه رسیدن به اون سعی می کنه.

منبع: lifehack.org