در این مقاله، هفت نکته ساده سئو وردپرس یا یعنی نکات بهینه سازی سایت وردپرس رو میگیم.

سئو

سرفصل محتوا

  • ۱. با www یا بدون www :
  • ۲. حذف پلاگینای اضافی:
  • ۳. بهینه سازی و سئو تصاویر:
  • ۴. شناسایی و حذف لینکای ۴۰۴ یا شکسته:
  • ۵. لینکای داخلی:
  • ۶. فعال سازی کش:
  • ۷. بهینه سازی بانک اطلاعات:

۱. با www یا بدون www :

در تنظیمات وردپرس بخش همگانی کادر نشانی سایت هست که می تونین در اون مشخص کنین سایت شما با www باز شه یا بدون www اما سوال اینجاس که به چه دلیل این کار رو انجام بدیم؟

بر خلاف پیشرفت هوش مصنوعی الگوریتمای گوگل، هنوز تشخیص نشانی با www و بدون www یه سایت واسه الگوریتما شناخته شده نیس و اونا رو دو دامنه و نشانی جداگونه می شناسن و بخاطر اینکه duplicate content پیش نیاد، باید یکی از این دو وضعیت رو انتخاب کرده و یکی از اونا رو بروی دیگری ریدایرکت کرد.

دو نوع ریدایرکت داریم: ۳۰۱ و ۳۰۲ در ریدایرکت ۳۰۱ جواب سرور انتقال دائمی سایت به نشانی دیگه س و در ریدایرکت ۳۰۲ جواب سرور انتقال موقتی سروره.

۲. حذف پلاگینای اضافی:

وجود پلاگینای غیر لازم و بدون استفاده، جدا از اینکه از منابع هاست وردپرس استفاده می کنن، سرعت سایت رو تا حدودی کاهش میدن. پلاگینای اضافی و غیرضروری رو خط بزنین.

۳. بهینه سازی و سئو تصاویر:

یه تصویر سئو شده باید خاصیت ALT رو داشته باشه، نام فایل (تصویر) مناسب و به زبون انگلیسی باشه، اندازه تصویر در تگ IMG مشخص شده باشه و حجم اون تا حدممکن کاهش پیدا کرده باشه.

از افزونه EWWW واسه کاهش حجم تصاویر خود، از افزونه Seo friendly image واسه قرار دادن خاصیت ALT و از افزونه google image site map واسه ایجاد نقشه سایت واسه تصاویر استفاده کنین.

۴. شناسایی و حذف لینکای ۴۰۴ یا شکسته:

وقتی که سرور در جواب به درخواست مرورگر کد ۴۰۴ رو برمی گردونه به معنی حذف و موجود نبودن فایل مورد نظر در سرور هستش و این مسئله بسیار واسه گوگل ناراحت کننده س و شاید یکی از دلایل پنالتی سایت باشه.

واسه شناسایی اونا از افزونه broken link chekcker استفاده کنین. این افزونه به صورت خودکار لینکای شکسته رو شناسایی و اونا رو حدف بی پیوند می کنه.

۵. لینکای داخلی:

یکی مسائل مهم در لینک سازی به کار گیری تکنینک لینک سازی داخلیه، در محتوای مطالب در رابطه به اونا لینک بدین و از کلمات کلیدی در انکرتکست اونا استفاده کنین.

افزونه س ایی وجود دارن که بعضی کلمات کلیدی رو به صورت خودکار به صفحه مشخص شده لینک میدن، به کار گیری این افزونها پیشنهاد نمی شه بهتره خودتون مطالب در رابطه رو به همدیگه لینک کنین.

۶. فعال سازی کش:

از کش استفاده کنین تا قالب سایت تون در سیستم کاربر ذخیره شده و در بازدیدای بعدی لود سایت سریعتر باشه. واسه فعال سازی کش از افزونه های W3C Total Cache و یا Wp Super Cache استفاده کنین.

۷. بهینه سازی بانک اطلاعات:

شاید با شنیدن بهینه سازی بانک اطلاعاتی، بفکر نرمالایز کردن اونا بیفتید اما بانکای وردپرس تا حد امکان و تا جایی که ممکن بود نرمالایز شدن فقط باید بعضی اطلاعات اضافی که احتیاجی به اونا نیس رو از درون بانک حذف کرد واسه اینکار از افزونه WP Optimize استفاده کنین.

منبع: mandegarweb.com

Categories:متفرقه