پنج نکته مهم برای شروع کار با Galaxy S3

پنج نکته مهم برای شروع کار با Galaxy S3

سپتامبر 20, 2019 0 By edame

عکس Galaxy S3

اگه از علاقه مندان به Galaxy S3، یه گوشی با امکانات جدید اندروید بستنی حصیری به همراه امکانات اختصاصی سامسونگ هستین و به تازگی این گوشی موبایل هوشمند رو خریده اید، این راهنمای کوتاه به شما می گوید از کجا باید شروع کنین.

این ۵ نکته گوشی هوشمند شما رو هوشمندتر می کنه!

۱- امکانات بی استفاده رو مخفی کنین
همونطور که وقتی یه لپ تاپ جدید می خرید، نرم افزارهای اضافی و ناخواسته ای به همراه داره، S3 هم نرم افزارهای از پیش نصب شده و بی استفاده ای داره. به خاطر این که این نرم افزارها بوسیله خود شرکت نصب شده ان، امکان حذف شون وجود نداره، ولی می تونید اونا رو از دید خارج نگه دارین.
واسه این کار نرم افزار مورد نظرتون رو پیدا کنین، انتخابش کنین، نگه ش دارین و به App Info برید. از اونجا Disable رو انتخاب کنین تا از لیست نرم افزارهایتان پنهون شه. این کار رو واسه هر نرم افزاری که مد نظرتونه انجام بدین.
اگه پشیمون شدید و خواستین نرم افزارتان به لیست برگرده، به Settings و Application Manager برید. نرم افزار مورد نظرتون رو انتخاب کنین و Enable رو بزنین تا دوباره فعال شه.

۲- تغییر و سفارشی سازی صفحه قفل شدن گوشی
می خواهید به نرم افزارهای دلخواه تون دسترسی فوق سریع داشته باشین؟ در S3 شما می تونید صفحه ای که هنگام قفل شدن گوشی نشون داده می شه رو تغییر بدین. شاید Widget یا نرم افزارهایی رو به این صفحه اضافه کنین و به سرعت به اون ها دسترسی داشته باشین.
اما در اول باید بدونین که واسه این کار، باید قفل صفحه رو غیرفعال کنین (PIN، شناسایی چهره و …) این یه معامله است، می خواهید سرعت بیشتری داشته باشین یا امنیت بالاتر؟ این به طور کامل به خودتون بستگی داره. اگه سرعت رو انتخاب می کنین ادامه شماره ۲ رو بخونین.
واسه این کار به Settings بعد Security و بعد Lock Screen Options برید. اینجا مواردی که می خواهید در صفحه قفل نشون داده شن رو انتخاب کنین.

۳- نکات ابتدایی کار با S Voice رو بیاموزید
گوشی S3 امکان جدید S Voice رو به صورت پیش فرض در خود داره. این یه سیستم شناسایی صدای هوشمنده که می خواهد دستیار دیجیتالی شما باشه. با به کار گیری دستورات صوتی شما می تونید مثلا جهت حرکت واسه به کار گیری GPS رو به گوشی بدین، وضعیت آب و هوا رو چک کنین، ایمیل بنویسین و …
بعد از تست های انجام شده، معلوم شد که S Voice به قدرت Siri اپل نیس، اما بازم در نوع خودش خوب و خوبه. دونستن دستورات، کلید استفاده راحت از S Voiceه. واسه اینکه با این دستورات آشنا شید دکمه ی Home رو دو بار بزنین تا S Voice اجرا شه و بگید: «What can I say?». یه لیست از دستوراتی که می تونید ازشون استفاده کنین در مقابل تون گشوده می شه.
اگه وقتی در S Voice هستین، دکمه Menu رو بزنین، می تونید به بخش تنظیمات برید و این نرم افزار رو طبق نیاز خودتون شخصی کنین. مثلا اگه نشانی خونه تون رو در تنظیمات وارد کنین، می تونید با گفتن «How do I get home?» راه رسیدن به خونه رو دریافت می کنین.

این مطلب را هم بخوانید :  پردرآمدترین شرکت های خصوصی سال ۲۰۱۲

تنظیم مهم دیگه هم Wake up commandه که با فعال کردنش S Voice همیشه منتظر دستورات شما می موند. اما این کار تاثیر منفی روی باتری گوشی می گذارد و باعث سریعتر خالی شدنش می شه.

۴- تنظیم محدودیت های استفاده
اگه از سرویس های محدودیت دار حجمی اینترنت که اپراتورهای همراه اول و ایرانسل ارائه می کنن، استفاده می کنین، نگاهی به مقدار استفاده یتان داشته باشین تا اینترنت تون تموم نشه. این امکان بدون نیاز به نصب نرم افزار اضافه ای در S3 هست. بهSettings و بعد Data usage برید. اول تیک کنار گزینه ی Set mobile data limit رو بزنین و بعد در نمودار پایین، خط قرمز رنگ رو به منظور سقف استفاده تنظیم کنین. خط نارنجی رنگ واسه وقتیه که گوشی به شما اخطار می دهد که به سقف استفاده نزدیک شده اید.

 

۵- لرزش (Vibration) دلخواه بسازین
روزهایی که می تونستید آهنگ های MIDI واسه گوشی تون بسازین رو به خاطر دارین؟ حالا می تونین با همون خاطره، واسه گوشی تون لرزش های جور واجور درست کنین. به Settings و Sounds برید و Device vibration رو انتخاب کنین. در پایین دکمه Create رو بزنین و با ضربه زدن به صفحه، نوع لرزش خودتون رو بسازین. یه ضربه کوچیک، یه لرزش کوچکه و نگه داشتن انگشت روی صفحه هم لرزش همیشگی. یادتون نره که لرزش خودتون رو ذخیره کنین!
در آخر هم یه نکته ی اشانتیون: واسه نشون دادن درصد شارژ باتری در نوار بالا، به Settings و Display برید و تیک Display battery percentage رو بزنین!