LearningANewLanguage

در مطلب با عنوان پنج زبون مشکل دنیا واسه یادگرفتن که حدود دو هفته پیش در اختیار شما عزیزان قرار دادیم به معرفی سخت ترین زبانای دنیا واسه یاد گرفتن پرداختیم امروز می خوایم که راحت ترین زبانای دنیا رو براساس گفته های زبون شناسا و به نقل از سایت Third Age واسه شما عزیزان معرفی کنیم.

۱- انگلیسی

زبون انگلیسی در مقایسه با اکثریت زبانای زنده دنیا زبون آسونی واسه یادگیریه. در این زبون بین المللی صرف فعل آسونه و شامل قوانین پیچیده نیس و وسایل و اسما جنسیت ندارن و تقریباً دستور زبون ساده ای داره. این زبون تقریباً در همه جای دنیا حضور داره و میشه اون رو شنید. مهم نیس در جایی در دل اقیانوس اطلس مانند هائیتی یا کوبا باشی و یا در چین و ایران. این زبون کار شما رو راه میندازه چون بیشترین اندازه پراکندگی رو نسبت به زبانای دیگه داره. فعلا در زبون انگلیس کوتاهند و فقط در حالت سوم شخص تغییر مختصری می کنن. خیلی از مردم دنیا انگلیسی رو به عنوان زبون دوم خود انتخاب کردن.

۲- ایتالیایی

یادگیری زبون ایتالیایی از خیلی از زبانای دیگه آسانتره. صرف فعل قانون پیچیده ای نداره و تلفظ کلمات هم بدون هیچ سختی ای قابل نگهداشتن و واژگان اون از زبون لاتین جدا شده که با دونستن یه زبون هند و اروپایی دیگه میشه معنی بعضی از کلمات ایتالیایی رو حدس زد.

۳- اسپانیایی

اسپانیایی هم در رده یکی از آسانترین زبانای دنیا واسه آموختنه. خیلی از کلمات و واژگان اون مثل زبون انگلیسیه و نوشتن به این زبون به طور کاملً فونتیک و آواییه یعنی کلمات همونجوریکه به گوش می رسن نوشته می شن. زبون اسپانیایی بسیار مثل زبون ایتالیاییه و دستور زبون و روش تلفظ اونم به آسونی زبون انگلیسیه. این زبون هم پراکندگی بسیاز زیادی در دنیا داره و به غیر از اسپانیا در قاره اروپا، همه کشورای آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی (به غیر از برزیل) به زبون اسپانیایی صحبت می کنن.

۴- فرانسوی

واسه کسائی که زبون انگلیسی رو تا حدی بلدند یادگیری زبون فرانسوی بسیار آسانتره چون خیلی از واژگان در این دو زبون مثل هم هستن و از ریشه لاتین استخراج شدن.

۵- اسپرانتو

پرچم زبون اسپرانتو

زبون اسپرانتو بوسیله دکتر “لودویک زامنهوف” زبانشناس لهستانی با هدف ایجاد زبانی آسون واسه رابطه همه مردم دنیا ساخته شد. در این زبون کلمات دقیقاً همونجوری که تلفظ می شن، نوشته هم می شن یعنی مانند زبون اسپانیایی زبانی فونتیک و آواییه. در این زبون هیچ استثنایی در دستور زبون وجود نداره و با آموختن یه واژه میشه به واژه مخالف اون هم فهمید. هدف زامنهوف، خلق زبانی بی طرف و صلح پرور بود که یادگیری اون هم آسون باشه و به درک دوطرفه فرهنگ های مردم جور واجور جهان کمک کنه. یونسکو در استقبال از صدمین سالگرد انتشار زبون اسپرانتو در سال ۱۹۸۶ مراتب پشتیبانی خود رو از آموزش و گسترش زبون بین المللی اسپرانتو در سراسر جهان بیان داشته است.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *