راحت خاطر از جذب بالای پوشک های پمپرز

یکی از اتفاقات ناخوشایند در دوره پوشک شدن بچه ها، پس دادن رطوبت از پوشکه. طبیعیه که این مسئله پدر و مادر رو به دردسر انداخته و اونا رو به انتخاب پوشک باکیفیت مجبور می کنه. هر چند بعضی وقتا کیفیت پایین بعضی از پوشک ها یکی از عوامل پس دادن اوناس اما بعضی وقتا با وجود انتخاب پوشک های باکیفیت و با تکنولوژی بالا بازم درگیر این بحران میشین.

پیشنهاد های ما به شما کمک می کنه تا از پس دادن پوشک پیشگیری کنین.

انتخاب اندازه مناسب پوشک

انتخاب اندازه مناسب پوشک، اصلی ترین بخش در به کار گیری پوشک بچه س. همونجوریکه می دونین، فرم و اندازه بدن کودکان خیلی فرق داره و هر پوشکی مانند لباس، به شکل متفاوتی روی بدن هر کودک می نشیند. ما در پمپرز پاها، باسن ها و کمرهای هزاران کودک رو اندازه می گیریم تا بتونیم به آزمایش دقیقی در مورد اندازه دقیق پوشک ها برسیم.

پوشک خیلی کوچیک با در نظر گرفتن اینکه شامل مواد جاذب کافی واسه حجم بالای ادرار نیس، احتمال زیادی واسه پس دادن رطوبت داره و به خاطر همین لازمه پدر و مادر پوشک یه اندازه بزرگتر رو انتخاب کنن. با این حال در بعضی از موارد پوشک ها ممکنه به دلیل زیادتر از اندازه بزرگ بودن رطوبت رو به بیرون منتقل کنن. بعضی از پدر و مادرها بهتر می دونن پوشکی رو انتخاب کنن که آزادتر باشه. در این حالت ممکنه بدلیل فاصله میان پوشک و بدن کودک، ادرار و مدفوع، قبل از اینکه بتونن جذب شن، به بیرون پس دهد.

چه وقتی پوشک اندازه بزرگ تر انتخاب کنیم؟

ما فقط در صورتی پیشنهاد به کار گیری اندازه بزرگتر رو می بدیم که کودک در انتهای محدوده وزنی اندازه فعلی قرار داشته باشه.

هم اینکه تنگی زیادتر از اندازه پوشک در نواحی دور و بر پاهای کودک، نشونه ای واسه اینه که باید یه اندازه بزرگتر از پوشک رو انتخاب کنین. پیشنهاد ما اینه، بدون این دست اون دست کردن بعد از باخبر شدن از تنگی پوشک در نواحی پاها و کمر کوچولوها، اندازه بعدی پوشک رو واسه اونا جفت و جور کنین.

اندازه پوشک های پمپرز براساس وزن مرتب شده ان و چون هیچ دو کودکی یه فرم مشابه بدن ندارن، ممکنه شما متوجه همپوشانی میان دو اندازه بشوید. در بیشتر موارد، کودک شما باید در محدوده وزنی سایزی که در حال به کار گیری اون هستین، قرار داشته باشه. اگر کودک شما خارج از محدوده وزنی قرار داره، اما پوشک واسه اون اندازه س، مشکلی واسه این مسئله وجود نداره. شما می تونین از حس قضاوت و آزمایش شخصی تون استفاده کنین. واسه مرور محدوده وزنی هر اندازه به جدول اندازه پوشک های پمپرز توجه کنین.

اطمینان از تناسب پوشک روی بدن

در حالت ایده آل، پوشک باید روی بدن کودک شما به شکل برابر و صاف به چشم بیاد، پس از اطمینان از این مسئله، موارد زیر رو کنترل کنین:

بخش های پایین ناف حتما با پوشک پوشیده شده باشه.

لبه های پایینی پوشک خوب باسن و نواحی دور ران کودک رو پوشونده باشه. پس از بستن پوشک، با کشیدن انگشتان خود در این نواحی، مطمئن شید که لبه های اون به سمت بیرون قرار گرفته ان. برگشتن و چین خوردن این لبه ها به سمت بیرون، می تونه یکی از دلایل شایع پس دادن رطوبت باشه.

کنترل نوارهای کشسان پوشک: چسب های پوشک باید به شکل برابر روی ناحیه رنگی مشخص شده روی نوار کمر بسته شن. پوشک های پمپرز دارای کنارهای انعطاف پذیری هستن که با فرم بدن و تحرکات کودک متناسب شده و یکی بودن پیدا می کنن.

به چه دلیل پوشک ها پس میدن؟

احتمال پس دادن در پوشک های خیلی کوچیک به دلیل کم بودن مقادیر کافی مواد جاذب بیشتره. اگر کوچولوی شما به نزدیکی انتهای محدوده وزنی پوشک واسه سایزی که الان استفاده می کنه رسیده، شاید زمان به کار گیری اندازه بزرگتر شده.

بقیه نشونه ها واسه نشون دادن اینکه پوشک کودک شما خیلی کوچکه:

  • پوشک قسمت های جور واجور باسن کودک رو خوب پوشش نمی دهد.
  • قرمزی در دور و بر کمر یا کشاله های ران و نشونه های ساییدگی
  • زیادتر از اندازه خیس شدن پوشک

پوشکای بزرگتر از اونجا که مواد جاذب بیشتری دارن، امکان جذب مقادیر بیشتر ادرار و مدفوع رو دارن. اما یادتون باشه، پوشک ها به دلیل خیلی بزرگ بودن هم ممکنه پس بدن. با کشیدن انگشت خود زیر لبه ها و مطمئن شدن از اینکه فاصله ای در این نواحی وجود نداره و پوشک خوب روی بدن کودک نشسته س، اطمینان پیدا کنین که پوشک خوب دور و بر کمر و رانا رو پوشانده. اگر بهتر می دونین از سایزی از پوشک استفاده کنین که به شکل آزادتر روی بدن کودک قرار بگیره، ممکنه پس دادن رطوبت از پوشک رو تجربه کنین.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *