پسر ۱۲ ساله هندی از مریضی نادری رنج می بره. مریضی اون به شکلیه که گردنش ۱۸۰ درجه خم می شه. والدین اون بهتر می دونن پسرشون به جای تحمل این رنج تا حالا مرده بود.

به گزارش فرادید به نقل از دیلی میل، ماهندرا اهیروار ۱۲ سال داره و از مریضی نادری رنج می بره. ضعف ستون فقرات اون باعث شده که نتونه بایستد یا راه بره. اون فقط در حالت نشسته میتونه حرکت کنه، اما حتی واسه غذا و دستشویی هم به کمک نیاز داره.

پدرش موکِش اهیروار ۴۰ سال داره و مادرش سوماترا اهیروار ۳۵ ساله س. هر دو کارگر هستن. موکش و سوماترا میگن که تا الان با بیشتر از ۵۰ دکتر هندی صحبت کردن اما هیچ کدوم نتونسته ان مریضی اونو تشخصی بدن.

ای کاش پسرمون مرده بود!

سوماترا میگه: «نمی تونم رنج کشیدن اونو ببینم. زندگی اون دردآوره. اون نمی تونه هیچ کاری رو خودش بکنه و تموم روز یه گوشه می شینه. اون اصلا زندگی نمی کنه. من مجبورم ماهندرا رو مانند یه نوزاد در بغل بگیرم و همه جا ببرم، اما اون ۱۲ ساله س. اگه از دست پزشکان هم کاری ساخته نیس، پس بهتره که خدا اونو از ما بگیره.»

ای کاش پسرمون مرده بود!

دور و بریا اونا، البته در کمال تعجب، این مریضی رو گردن گناهان گذشته موکش انداخته ان و فکر می کنن که اون مقصر معلولیت پسرشه.

سوماترا دو پسر ۱۶ و ۱۰ ساله و یه دختر ۱۴ ساله سالم دیگه هم داره. اون وقتی که ماهندرا رو باردار بود به دکتر مراجعه نکرده بود.

موکش میگه: «فرزندان دیگه ما به طور کامل سالم به دنیا اومدن. به خاطر همین احتیاجی ندیدیم که با دکتر مشورت کنیم یا آزمایش فراصوت رو انجام بدیم. اون مانند آبجی و برادرانش در خونه به دنیا اومد.»

وقتی که ماهندرا شش ماهه بود، این زوج متوجه خم شدن گردن اون شدن. پدرش میگه: «ما فکر کردیم به دلیل ضعف جسمی اونه و کم کم خوب می شه. اما وقتی که سه ساله شد، اون حتی نمی تونست گردنش رو صاف نگه داره.»

موکش کارگر کارای ساختمانیه و تنها روزی دو یورو درآمد داره. اون واسه درمان ماهندرا از دوستان و اقوام پول قرض گرفته. موکش دو سال قبل از درمان اون قطع امید کرد. اون میگه: «من ماهندرا رو به هر بیمارستانی که می تونستم بردم. حتی بیمارستان پریمیر هند و تموم موسسه های علوم پزشکی هند در دهلی نو. اما پس از دو هفته هیچ دکتری نتونست راه درمان اونو به ما بگه. ما با قلبی شکسته به خونه برگشتیم و عزممونو جزم کردیم که همینطوری اونو بزرگ کنیم و تا جایی که از دستمون برمیاد زندگی راحتی رو واسه اون بسازیم. مردم چیزای بدی پشت سر اون میگن و به اون می خندن. این واقعا آزار دهنده س. اونا میگن که حتما من گناهانی رو انجام داده ام و به خاطر همین ماهندرا رنج می بره.»

دکتر ششیدهار تاتاوارتی مشاور گوش، حلق و بینی در بیمارستان آرتمیس دهلیه که عقیده داره ماهندرا یه جور مشکل عضلانى داره. اون میگه: «این مریضی یکی از نادرترین شکلای جور واجور یه مریضی نادره. دلیل مریضی اون می تونه ناهنجاری ستون فقرات یا مشکل عضلانى باشه. البته قبل از یه معاینه کامل نمیشه نظر قطعی داد.»

ای کاش پسرمون مرده بود!

موکش در انتظار معجزه نشسته س. اون میگه: «اگه دکترها می تونن شرایط خیلی بد تر مانند دوقلوها به هم چسبیده از ناحیه سر رو درمان کنن، پس به چه دلیل نمی تونن کاری واسه پسر من بکنن؟ من دوست دارم اون به مدرسه بره و زندگی عادی مانند بقیه داشته باشه.»

خارج کردن ۴۰ چاقو از معده یه مریض!+عکس

گرمای هوا خیابونای هند رو ذوب کرد!+عکس

اخبار هند فرادید

Categories:متفرقه
Published on :Posted on