iran2

روزنامه گاردین انگلیس در گزارشی از حادثه تلخ واسه ۳ کوهنورد ایرونی نوشت با اینکه دیگه بعیده امید به برگشت ۳ کوهنورد ایرونی باشه اما نام اونا تا ابد در تاریخ ورزش ایران می مونه.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرآنلاین ؛ گاردین یکی از سرشناس ترین رسانه های خبری دنیا روز دوم مردادماه در گزارشی به حوادثی پرداخت که واسه ۳ کوهنورد ایرونی در قله برودپیک رخ داده. در این گزارش با بررسی اتفاقاتی که واسه این ۳ جوون ایرونی رخ داده ، به مرور فتح بزرگ قله K3 بوسیله این سه ورزشکار پرداخته و حادثه تلخی که واسه شون در مسبر برگشت به کمپ اصلی رخ داده. گروه ایرونی یکی از سخت ترین صعودها رو از راه تیغه بلند یخی در دستور کار داشت و واسه اولین بار این راه رو به نام خود ثبت کرد. بچه های ایران اما در راه برگشت دچار حادثه شدن و ۸ روز از این اتفاق تلخ گذشت تا تقریبا دیگه امیدی به برگشت شون نباشه.

iran

در این گزارش آمده:« با اینکه هنوز مردم ایران باور ندارن ، این ۳ دیگه بر نمی گردند اما این بچه ها با کار بزرگ شون ، نام شون و نام ایران رو در تاریخ کوهنوردی دنیا موندگار کردن. اونا جنگیدن و جون شون رو گذاشتن واسه این نام{ راه ایران}»

آیدین بزرگی ، پویا کیوان و مجتبی جراحی ۳ عضو تیم صعود کننده به قله k3 در پاکستان بودن که پس از صعود موفق به قله در راه برگشت اسیر بهمن شدن و حالا ورزش ایران اونا رو گم کرده. درست مثل اوراز و عباس جعفری . یادشون گرامی.

خبرآنلاین

Categories:متفرقه
Published on :Posted on