نسل جدید فورد موستانگ از سال ۲۰۱۵ تونسته به فروش نزدیک به ۴۰۰ هزار دستگاه دست پیدا کنه که اینطوری، تبدیل به پرفروش ترین خودروی اسپرت جهان شده است.

به گزارش مجله اینترنتی به نقل از زومیت؛ نسل جدید فورد موستانگ از زمان عرضه ی خود در سال ۲۰۱۵ تونسته به فروش جهانی ۳۹۵ هزار دستگاه دست پیدا کنه و فقط در سال ۲۰۱۶ تعداد ۱۵۰ هزار دستگاه از این خودرو به فروش رفته. هم اینکه با در نظر گرفتن افزایش درخواست واسه این خودرو در بازارهای خارج از آمریکا، فروش خارجی موستانگ به ۴۵ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۶ رسید که ۶ درصد افزایش کلی نشون می دهد و واسه فروش خارجی این خودرو، اینجور عددی افزایش ۱۰۱ درصدی حساب می شه.

آلمان و چین بزرگ ترین بازارهای خارجی فورد موستانگ هستن و در سال ۲۰۱۶ فروش این خودرو در این دو کشور به اندازه ۷۴ درصد زیاد شد.موستانگ در بازارهای جدیدی مثل منطقه ی جبل الطارق و کالدونیا هم وارد شد و در سال جاری شش نقطه ی دیگه جهان به بازارهای این خودرو اضافه می شن. فورد از زمان عرضه ی این مدل در سال ۲۰۱۵، تونسته ۹۸ هزار دستگاه از این خودرو به خارج از آمریکا صادر کنه که این آمار در مقایسه با قبل، تقریبا ۲ برابر بالا رفته. صادرات این خودرو از ۱۷.۵ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده. با وجود اینجور موفقیتی، فورد اعلام کرده که موستانگ پرفروش ترین خودروی اسپرت جهان است. البته بعضی در تعبیر نام خودروی اسپرت واسه موستانگ دودلی دارن؛ اما حتی اگه اون رو به جای خودروی اسپرت در رده ی کوپه های اسپرت طبقه بندی کنیم، بازم این مدل فروش بسیار موفقی از خود بر جای گذاشته.

به گفته ی مارک شالر، مدیر بازاریابی فورد موستانگ، این خودرو به جایگاه بی سابقه ای در بازار جهانی رسیده و  فورد به پیدا کردن بازارهای جدید واسه این اون ادامه میده. در این مورد بد نیس بدونین که تا قبل از عرضه ی نسل جدید فورد موستانگ، کلی ی فروش این خودرو فقط واسه بازار آمریکای شمالی بود.

فورد موستانگ واسه سال ۲۰۱۸ تغییراتی به خود دیده. نمای جلویی اون کمی متفاوت شده و در داخل کابین، در مقابل راننده یه صفحه نمایش ۱۲ اینچی قرار گرفته که نقش پشت آمپر رو بازی می کنه. کمک فنرهای این خودرو از نوع مگنتیک هستن و سیستم اگزوز فعال روی خودرو نصب شده، هم اینکه یه جعبه دنده ی ۱۰ سرعته ی خودکار جدید جانشین جعبه دنده ی قدیمی شده.

واسه بازار آمریکای شمالی این خودرو مجهز به پیشرانه ی شش سیلندر خورجینی بود که ۳.۶ لیتر حجم داشت؛ اما در سال ۲۰۱۸ این پیشرانه با یه نمونه ی اکوبوست چهار سیلندر توربو به حجم ۲.۳ لیتر جانشین می شه که قدرت و گشتاور بیشتری در مقایسه با مدل قبلی ارائه می دهد. مشتریان فورد هم اینکه امکان سفارش پیشرانه ی هشت سیلندر V شکل به حجم ۵ لیتر روی موستانگ خود دارن که می تونه مجهز به سیستم تزریق مستقیم سوخت باشه.

راهنمای خرید خودرو مناسب

خودروهایی که خانوما دوست دارن

خودرو زومیت عکس ماشین

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *