پیتر وینستوک یکی از داوران مسابقه، این عکس رو در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده. وینستوک توضیح داده که عکس پس از اجرای یه سونات از بارتوک گرفته شده و شرکت کننده ای که اینطور انگشت هاش بین نواختن دچار خونریزی شده تونسته به مرحله بعدی هم راه پیدا کنه.

این نوازنه “روی اورایاما” یه زن ژاپنیه که بیست و هفت سال سن داره و از پیانیستای مطرح این کشور حساب می شه. اون درباره اتفاقی که براش افتاده میگه:” حونریزی مربوط به انگشت کوچکم بود که از نیمه اجرای نیم ساعته ام شروع شد.

اورایاما توضیح میده که هنگام تمریناش هم بعضی وقتا انگشتانش دچار خونریزی می شن و این موضوع براش عجیب نبوده اما بازخوردی که این ماجرا در اخبار و میان مخاطبان داشته اونو شدیدا متعجب کرده.

یکی دیگه از شرکت کنندگان، “می ری” که خود از سه سالگی پیانو نواخته میگه که با دیدن اون تصویر احساس بودن در منطقه جنگی به اون دست داده: به عنوان پیانیست واسه ما اینجور لحظه هایی پیش میاد اما این مورد بسیار دراماتیکه چون که معمولا وقتی این اتفاق میفته می تونین تمرین خود رو متوقف کنین، اما اون (روی اورایاما) به این خاطر که در مسابقه بوده نمی تونسته این کار رو بکنه.

اورایاما که افتخارات زیادی مثل به دست آوردن مدال نقره مسابقه پیانو شوپن در دوازده سالگی رو در کارنامه هنری خود داره، به دلیل خونریزی انگشتش بیشتر از هر زمان دیگه اسمش در رسانه ها مطرح شده. به بهونه این اتفاق پیانیستای مختلفی از تجربه های مشابه خود در مورد قطعات موسیقی خاصی صحبت کردن.

مسابقه جهانی پیانو سینسیناتی هر ساله در کالج-کنسرواتوار دانشگاه سینسیناتی برگزار می شه. جایزه چهل و پنج هزار دلاری و اجرای کنسرت در نیویورک شک نداشته باشین جایزه زیادی واسه شرکت کنندگان اون هستش.

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *